Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szerintetek visszamenjek a...

Szerintetek visszamenjek a kozmetikusomhoz? (Lent)

Figyelt kérdés
Pattanásos és mitesszeres a bőröm. Régen rendszeresen jártam kozmetikushoz, de abbahagytam, mert nem ért semmit, drága volt, nagyon fájdalmas, ráadásul napokig vállalhatatlanul néztem ki utána. Több helyen is hallottam azt, hogy néhány kozmetikusnál az arckezelés többet árt, mint használ, és hogy nem normális, ha napokig vörös és duzzadt az egész fejem, ahogy az sem, ha borzasztóan fáj. Ráadásul egy csomó olyan terméket megvetetett velem a kozmetikusom, amik egyáltalán nem használtak. Ezért már nem járok többet. Viszont mostanában rengeteg fehér mitesszer jött ki az államon, amikkel nem tudok mit csinálni, szerintem ezeket csak kozmetikus tudná eltüntetni. Viszont ha elmennék, akkor a pattanásaimat is szétnyomkodná, aminek az eredménye napokig vörös és ronda arc lenne, ráadásul tele vagyok nagyon sötét pattanásfoltokkal, és nem akarom, hogy a nyomkodás miatt még több legyen. Viszont nem tudok mit csinálni ezekkel a fehér mitesszerekkel...És más kozmetikus nincs a környéken. Szerintetek megérné visszamennem a kozmetikushoz, vagy más módszer is van a fehér mitesszerek eltüntetésére?

2015. júl. 10. 19:01
 1/7 anonim ***** válasza:

hú hát ez így nehéz helyzet, ha nincs más kozmetikus a környéken. esetleg a szomszéd város-falu, vagy ahová szoktál még járni látogatóba pl. barátokhoz, rokonokhoz?

amúgy tényleg vannak kozmetikusok, akikhez nem érdemes járni, mert inkább elintézik a bőrt, mint helyrehozzák. nekem is évekig tartott megtalálni azt, aki jól csinálja.

bőrgyógyásznál voltál már? ő a pattikra és mindenféle mitesszerre tudna megoldást mondani.

lehet, hogy érdemes lenne ősszel belekezdeni az otthoni BHA hámlasztásba. nekem nagyon jól oldja a mitesszereket, és így a pattikat is megelőzi.

2015. júl. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igazából ez a kozmetikus is másik városban van, abban a városban, ahol lakom, csak egy van, de vele sem túl jók a tapasztalataim...kísérletezgetni meg nem nagyon akarok ismeretlen kozmetikusokkal, félek, hogy még ennél is jobban elrontják a bőröm. Használok most BHA-t, de szerintem abbahagyom, mert amióta használom, tele lett az állam nagy pattanásokkal, és foltok maradnak a helyükön..nekem nem nagyon használ. Úgyhogy marad a bőrgyógyász..
2015. júl. 12. 07:44
 3/7 anonim ***** válasza:

óh értem.

a bha a foltokkal nem kezd semmit, arra az aha sav a jobb. de kár, hogy pattis leszel tőle, mert ahogy olvastam, a többségnek bejött. sajnos minden bőr máshogy reagál.

de lehet, hogy kisebb százalékosat meg más állagút kellene választani, nekem pl. bha krémtől lesznek pattijaim néha, de gél vagy folyékony formában soha.

a doki tuti fog mondani valami jót. : )

2015. júl. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Ahát is használok, meg Akneroxidot. Lehet, hogy igazából ez a baj, és nem is a bha-tól lettem pattanásosabb meg mitesszeresebb, hanem attól, hogy sok mindent használok egyszerre és sokszor. Szerintem folytatom a bha-t, csak nem minden nap fogom használni, hátha így jobb lesz. De most nagyon tele vagyok mitesszerrel, pattanással és foltokkal, nagyon rossz lett a bőröm..remélem, bőrgyógyász is tud valami hasznosat mondani.
2015. júl. 12. 12:40
 5/7 anonim ***** válasza:

ha túl sokszor használod őket, vagyis túlhámlasztod a bőrt, attól lehetnek pattanások.

hány százalékosat használsz belőlük?

csak mert minden nap nem is ajánlott használni.

én heti 2-3-szor 2% bha-t, heti egyszer 8% ahát használok, többi napon akneroxidot, mert azt hámlasztás után nem szereti a bőröm. : D

ennél többször nem szoktam hámlasztani, mert az megviselheti a bőrt, pl. láthatóan hámló, száraz foltok és pattik, vörösödés léphet fel.

2015. júl. 12. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Hú, akkor lehet, hogy túlhámlasztottam...Reggel szoktam Akneroxidozni, este 2%-os bha liquidet használtam, heti 1x 10%-os ahát..De nem piros a bőröm egyáltalán, csak nagyon-nagyon mitesszeres meg pattanásos. Akkor szerintem visszaveszek egy kicsit a hámlasztásból, mert így egyre rosszabb lesz a bőröm..
2015. júl. 12. 14:44
 7/7 anonim ***** válasza:

: ) itt egy jó írás

[link]

2015. júl. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!