Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a pattanásos...

Mit kezdjek a pattanásos arcbőrömmel? Teljesen tanácstalan vagyok.

Figyelt kérdés
Ah.. szóval 3-4 éve kezdődött ez az egész, és azóta ocsmány az arcom. Elhiszem én, hogy tinédzser kori probléma, de ha kezelem ennyi idő alatt szerintem simán el kellett volna múlnia, már nagyon zavaró, főleg, hogy minden egyes reggelre 3-4 fehér pötty is előbukkan.. A homlokom tele van hegekkel, igen, mert idióta voltam és kapargattam azokat, amik annyira kemények és száradtak voltak, hogy lejöjjenek.. a homlokomon a hegeken kívül még pattanás után maradt piros foltok vannak, amit nem tudom hogyan tudnék elhalványítani, pattanás végülis nincs sok, csak max. 1-2 a homlokomon. Csak ugye a hegek és a piros foltok... halántékomon is előfordul néha egy pattanás, jelenleg nincsen csak ugye az utána maradt piros folt, ami már talán 1 hónapja változatlan. Az orromon nincs pattanás, csak enyhén mitesszeres. Ezen kívül a jobb orcámon egy foltba volt még pár pattanás, most már csak ott is az utána maradt lyuk, meg a piros foltok maradtak. De ez már azt hiszem 2 hónapja nem változik. A legocsmányabb viszont a szám körüli rész, és az egész állam. Na itt viszont elég sok pattanás van, nem tudom, hogy miért de reggelente 3-4 új fehér pötty is előbukkan. Undorító. Utálom az egész arcomat.. nem elég, hogy pattanások vannak, hanem ha sikerül is eltávolítanom egyet, a heg meg a piros folt több hónapon át ott vergődik, és nem tudom, hogy mit kenhetnék rá, vagy mivel kezelhetném, hogy végre eltűnjön. Rohadtul unom már ezt, legszívesebben lehúznám a bőrt az arcomról.. semmi önbizalmam sincs, visszataszító vagyok. Kozmetikushoz nem megyek. Kérlek segítsetek..
2015. júl. 14. 22:22
 1/10 anonim válasza:

Először is mindenképpen azt tanácsolnám neked, hogy menj el kozmetikushoz, még ha nem is akarsz. Nem kell félned és szégyellned sem, hiszen ez a szakmája, biztosan durvább arcokkal is találkozott, mint a tiéd. Ő szépen kitisztítaná neked és adna tanácsokat, hogy milyen kozmetikumokat alkalmazz az arcodon.

A kaparást mindenképpen felejtsd el. Nyomkodni sem szabad, nem hogy kaparni! Csak sebes lesz az arcod tőle.

Fontos a bőrápolás. Szerezz be arctejet (lehetőleg sensitive-et, ami nem tartalmaz semmilyen illóolajat,stb..) és arclemosó tonikot, lehetőleg olyat, ami tartalmaz szalicilsavat.

Minden este fürdés után vattával kezeld le először arctejjel (ne dörzsöld, szépen egyenletesen tisztítsd), majd utána ismét vattával tonikkal is ugyanezt. Meg fogsz lepődni, hogy mennyi kosz van az arcon. A sima víz nem elegendő az arctisztításhoz. Addig csináld, míg teljesen nem lesz tiszta az arcod.

Reggel is el kell, hogy végezd ezt a műveletet, akkor pedig az éjjel alatt rárakódott kosz miatt.

Egyébként ami nagyon szépen leszárítja a pattanásokat, az a Sudocrem. Én is használom, nekem bevállt. Viszont ha azt akarod, hogy hasson, akkor mindenképpen hanyagolnod kell a kaparást, hiszen úgy nem tudja leápolni..

A nyomkodást is hanyagold, kend be sudocremmel és leszárítja pár óra alatt. Ha viszont nagyon nem bírod ki nyomkodás nélkül, akkor mindenképpen tiszta késszel tedd és csak akkor, ha tiszta az arcbőröd és lehetőleg ne körömmel.

Remélem tudtam segíteni.

2015. júl. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
Szerintem ne menj kozmetikushoz. Semmit sem old meg, nekem rosszabb lett tőle a bőröm. Menj bőrgyógyászhoz mindenképpen! Lehet, hogy valami allergia az oka a pattanásaidnak, vizsgáltasd ki. De ha sima tinikori pattanások, akkor is fel tud írni rá valami jó krémet.
2015. júl. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:

A második válaszoló vagyok, úgy döntöttem, leírom egy kicsit hosszabban, hogy szerintem mit kellene kezdened a bőröddel.

[link]

Először is olvasd el ezt a cikket. A kommenteket is. Ezt minden problémás bőrű embernek el kellene olvasnia, nagyon hasznos tanácsok vannak benne. Viszont ha tényleg sok pattanásod van, mindenképpen a bőrgyógyászt ajánlom.

A foltok maguktól el fognak halványodni egy idő után, tényleg. Úgyhogy az a legfontosabb, hogy a pattanásokat tüntesd el, mert ameddig újak jönnek, az alattuk lévő foltok se fognak eltűnni. Viszont ha szeretnél foltelhalványítókat használni, akkor erre jók az AHA hámlasztók, például ez:

[link]

Én ezt használom, vagyis nem pontosan ezt, hanem termékmintákat, a borzalmas ára miatt:

[link]

Én ezeken a mintákon élek pár hete, változást eddig nem látok, de ha hosszú távon használod, akkor elvileg hatásos. Viszont NAGYON kell vigyázni mellette a fényvédelemre, mert fényérzeknyít! 50 faktoros fényvédőt kell mellette használni minden nap, és nyaralás előtt egy héttel abbahagyni.

A C vitamin is jó a foltokra.

[link]

Ezt nemrég rendeltem meg, pár napja használom csak, szóval nem tudok véleményt mondani róla. Itt egy másik C vitaminos szérum is, de ez elég drága:

[link]

De olvasd el ezt:

[link]

Ez is nagyon hasznos cikk, sok mindent leír a foltelhalványításról. De mint már mondtam, a pattanások megelőzése a legfontosabb, menj bőrgyógyászhoz! Amúgy az egész szepsegreceptek.hu egy nagyon hasznos oldal, rengeteg mindent tudtam meg itt a bőrápolásról. Én is pattanásos, mitesszeres és foltos vagyok, de kezelem az arcom, és biztos vagyok benne, hogy egyszer helyrejön a bőröm. Egyébként ne aggódj, biztosan nem vagy visszataszító. Nem normális, hogy ennyire undorodsz magadtól. Sokáig nekem is komoly önértékelési problémáim voltak, mert tényleg nagyon csúnya a bőröm, de sikerült túltennem magam ezen, és most már elfogadom magam. Hülyeség emiatt önbizalomhiányosnak lenned.

Az is fontos egyébként, hogy ne használj össze-vissza mindenféle terméket, mert nem lehet mindent együtt használni. Szóval menj bőrgyógyászhoz, és olvasgasd a szepsegreceptek.hu-t, esetleg kérj tanácsot valamelyik bejegyzés alatt az oldal vezetőjétől. Vagy ha esetleg még érdekel valami ezzel kapcsolatban, nyugodtan írj privátot. És tényleg ne aggódj, emiatt, nálad sokkal rosszabb bőrű emberek is vannak. :) Amúgy mivel kezeled most az arcod?

2015. júl. 14. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Megpróbálok mindent amit leírtatok, hátha segít...


Most kénes szappannal próbálkozok, előtte tonikkal tisztítom meg az arcom, és utána hidratáló krémmel kenem be. De előtte próbálkoztam már citrommal is, különböző löttyökkel amik aknés arcra jók elvileg, rengeteg krémmel. A szappanon kívül szedek sörélesztőt és nagyon sok vitamint, valamint megpróbálok nem túl sok zsíros és fűszeres ételt enni, és napi rendszerességgel sportolok is... napozok és szolizni is szoktam rendszeresen.

2015. júl. 15. 00:00
 5/10 anonim ***** válasza:

fúha, pedig ilyen bőrrel nagyon nem kéne se napozni, szolizni meg főleg nem, mert ezek bebarnítják a pattanás utáni foltokat, évekig vagy akár soha nem fognak eltűnni. szappan is teljesen off, a szilárdságáért felelős anyag pattanásokat csinál, kiszárítja a bőrt, amitől az csak még több zsírt fog termelni kompenzálásként, ami miatt még több pattanásod lesz. ha a tonikod alkoholos, azt sem szabadna használnod. szóval elég sok mindent változtatnod kellene a bőrápolási rutinodban, ha javulást szeretnél elérni.


a 3-as válaszoló nagyon szépen leírta, mihez kellene kezdened. bha hámlasztás pattik-mitesszerek ellen, aha és/vagy c vitamin foltok ellen, pattanások ellen akneroxid krém, és télen-nyáron 50-es fényvédő. olvasd el a cikkeket, ez a blog nagyon jó, ha mindent betartasz, orvosi segítség nélkül is javulást érhetsz el.

de bőrgyógyászhoz tuti elmennék a helyedben, mert durvának hangzik, amit leírtál.

2015. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Második és harmadik válaszoló vagyok. Semmiképpen ne napozz, és főleg ne szolizz! Tévhit, hogy ezek jók a pattanásos bőrre. A napozástól a foltjaid sötétebbek lesznek, ráadásul ameddig szolizol és napozol, egyáltalán nem fognak elhalványulni. Tudom, hogy a barna bőr szép, meg minden, de ilyen bőrrel ez tényleg nem jó ötlet...
2015. júl. 15. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Még mindig a második, harmadik és hatodik válaszoló vagyok.


#5

A nagy, barna pattanásfoltok komolyan nem fognak soha elmúlni, vagy csak évek alatt? Én tele vagyok ilyenekkel, és most kicsit megijesztettél.


A kérdezőnek:

Én fényvédőnek egyébként ezt ajánlom:

[link]

Ezt használom, és jó, mert nem okoz pattanásokat, az összetevői is rendben vannak. És kérlek, tényleg felejtsd el a napozást és a szolit, nagyon nem tesz jót.

Amúgy az Akneroxid tényleg jó, bár nem lehet örökké használni. Én használtam, sokat segített, de most megint pattanásos vagyok, úgyhogy abbahagyom. Egyébként...a bőrgyógyászok is sok hülyeséget tudnak összehordani a bőrápolásról, tapasztalatból tudom. Az enyém szerint nincsenek foltelhalványító cuccok, és semmit sem tud a hámlasztásról. Szóval szerintem a bőrgyógyász által mondott dolgokat és a szepsegreceptek.hu tanácsait összevetve állíts össze magadnak valami jó kis bőrápolási rutint, és azért ne csak a doki tanácsait vedd figyelembe.

Btw, én ezt akarom kipróbálni most: [link]

De szerintem csak termékmintát veszek belőle ha lehet, mert drága, de a vélemények nagyon jók róla.

2015. júl. 15. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

7-es. sajnos nem vagyok orvos, így nem tudok biztosat mondani, csak a saját tapasztalatomat.

tini koromban küszködtem nagyon az aknéval arcon, háton, mellkason, akkoriban anyukám tanácsára napoztam is. ennek lett az az eredménye hogy bebarnultak, szinte beleégtek a bőrömbe a foltjaim. az arcomon volt egy nagyon durva, amit abszolút nem halványult magától, 2 év alatt, sok aha hámlasztó és c vitaminos szérum segítségével hála istennek eltűnt kb. fél éve. kitartó voltam. : D de a vállamon is van egy ugyanilyen, azt is 2 éve kenegetem, de szinte semmit nem változott.

volt ezeken kívül sok más bebarnult foltom is, azok szerencsére sokkal hamarabb eltűntek. szóval nem kell megijedni. : )

amúgy én épp most használom az LRP effaclar duo+ krémet. sajnos nem olyan hatásos, mint az akneroxid, de azért látom, hogy hat. ha van a városodban benu gyógyszertár, ott adnak belőle ingyenes mintákat, akár többször is. én is kértem belőle 4 db-ot, mielőtt megvettem a tubusos kiszerelést. : )

2015. júl. 15. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Hát, én annyira nem napoztam sokat, pedig nekem is mondták...viszont régebben előfordult, hogy pattanásosan kifeküdtem a napra, és persze fényvédőt sem használtam. De igazából nekem az összes foltom barna, azok is, amik most keletkeznek...de remélem, azért idővel eltűnik mind. Amúgy durva, hogy amikor a kozmetikust megkérdeztem, hogy mit kezdjek a foltjaimmal, azt mondta, hogy "Nyáron napoztasd sokat, és akkor lebarnulsz, és nem fog látszani", de a folthalványításról semmit sem mondott...na mindegy.

Nem baj, ha nem olyan hatásos, én mindenképpen ki szeretném próbálni, mert már egyébként sincs annyi pattanásom, mint régen, szóval lehet, hogy hatni fog ez is. És még egyébként a Differint is tervezem kipróbálni.

Én amúgy egyedül azt nem tudom, hogy a mitesszerekkel mit kezdjek. Nekem a BHA nem tüneti el őket. A kozmetikust meg messze elkerülöm..

2015. júl. 15. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
légy vegán. ennyi.:) videók ezrei vannak arról, hogyan lett a növényi étrend hatására sima, "glowing" arcbőre a lányoknak. hajrá:)
2015. júl. 15. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!