Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Haj vagy izom? Ez a kérdés....

Haj vagy izom? Ez a kérdés. Mióta edzem - nem szedek semmit csak húst és rizst- elkezdett hullani a hajam. Szépen fejlődöm, de a hajam egyre ritkul. Kiderült hogy a tesztoszteron szintem jelentősen emelkedett emiatt.

Figyelt kérdés
mit tegyek? Mert ha abbahagyom az edzéseket, akkor a hajam megmaradhat, mivel a tesztoszteron szintem vissza fog esni. jelenleg nagyon magas elötte meg inkább alacsony volt... 180 centi vagyok és a 70 kilós súlynál alacsony volt. most 85 kilónál viszont magas. utána olvastam, és elvileg ha abbahagyom az edzéseket visszaesik, azonban akkor meg az izmaimat veszítem el. de melyiket válasszam? Mert a hajam nekem nagyon fontos dolog....de szeretnék jól is kinézni.... a 70 kilót viszont nehéz volt megtartani, ugyanis szinte mindig égett akkor a gyomrom...
2015. júl. 19. 17:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egyáltalán nem biztos, hogy megmarad a hajad, még ha nem is edzel. Ez a férfiaknál előfordul. Én a helyedben egészségesen táplálkoznék (itt nem kimondottan a builder-étrendre gondolok). Azért 15 kg testsúlykülönbség elég nagy, ha ebből valamennyi izmot vesztesz, de nem mindet, akkor sem hiszem, hogy rosszul néznél ki. (Hallomásra nekem a 85 kg már a majdnem sok kategória esztétikailag.)
2015. júl. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nem vagyok verseny sportoló, hobby szinten

űzöm, így az én tsz-m az 16%. nem akarok őrölt diétákba kezdeni hogy 10 % legyen. mert nem érdekel és nem is célom az a fajta szálkásodás. amúgy így is eléggé látszanak az izmaim. amúgy nem hiszem hogy sok a 85 kiló. én 70 kilóval s-m ruhát viseltem, most pedig L néha XL. viszont ha hiszed ha nem nem tűnik hatalmasnak. jól oszlik el rajtam az izomzat. ellentétben más férfitársaimmal én egyenletesen hízom és izmosodom is. nem vagyok cicis vagy pocis vagy popós.... lábam karom, vállam hátam minden egyenletesen nő, tehát nem az van hogy vékony nyomi lábak és akkor bumm 85 kilón benga állat, hanem arányosan erős lábak karok mellkas a testemhez képest, és hidd el így nem tűnök olyan nagynak.

2015. júl. 19. 17:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Egyértelmű, hogy az izmos kopasz, és az átlagos (természetesen nem hájas), sok hajjal rendelkező férfiak közül a másodikat választanám.

Nagyon nem jönnek be a kondiszökevények, a sok haj viszont annál inkább :)


Tetszik, ha egy pasi sportol, és fitt.

De ezen a miligrammokat számolgató, izommániás, "nehogy 0,00001%-al nagyobb legyen az 5%-os testzsírom" típuson csak kuncogni tudok.

Természetesen ne vedd magadra, ha nem így van :)


Nekem a legfontosabb: jellem, arc, és haj. A test csak negyedik. Szóval igen, én a helyedben a hajat választanám. (bár biztos vannak olyan nők is, akiknek a test az első) Egyébként szerintem nem fognak eltűnni az izmaid, lehet, hogy nem maradsz pont ugyanolyan tökéletesen kidolgozott testű, de ha egészségesen étkezel (nem csak rizs, és hús), és azért eleget mozogsz, nem fogsz elhízni, és jó tested lesz :)

2015. júl. 20. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Milyen idős vagy?

Anno én is ugyanígy edzettem, de genetikailag örökletes hajhullással küzdök, és a sport egyből előhozta.

Enélkül késett volna, pár évet talán.

általában 23 éves kortól erősödik meg nagyon a tesztoszteron szint, utána lesz a DHT, az az, amit a gyenge haj nem nagyon visel el.

Csak hajnövesztőkkel ne kísérletezz, mert kb ugyanaz, mintha szteroidokat szednél.

2015. júl. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!