Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 14 évesen Roaccutan? (lent)

14 évesen Roaccutan? (lent)

Figyelt kérdés
Acne conglobata-m van. Differint és Zinerytet kezdtem el ma használni rá, mellette La Roche Posay Effaclar Duo-t és egy C vitaminos szérumot használok(a pattanás utáni foltokra), de sokan azt írják, hogy ezek csak ideiglenesen hatnak, főleg súlyos akné esetben. Régen Tetralysalt használtam, ami teljesen rendbehozta a bőröm, hónapokig minden rendben volt,aztán egyszer csak újra elkezdtek kijönni a pattanások, mitesszerek, amikre a bőrgyógyász az Akneroxidot ajánlotta. Ez is nagyon hatásos volt, de ezt is csak kúraszerűen lehet használni, hozzászokott a bőröm, és most megint tele vagyok rengeteg mitesszerrel meg pattanással és az ezek utáni nyomokkal, szörnyű a bőröm. Ha a Differin-Zineryt és La Roche Posay Effaclar Duo kezelés sem válik be, csak egy rövid időre, akkor kénytelen leszek valami drasztikusabb kezelés után nézni. Gondoltam rá, hogy újrakezdem a Tetralysalt, mert az nagyon jó volt, de tavasszal-nyáron nem lehet használni, és csak pár hónapra tünteti el a pattanásokat, mitesszereket....szóval nem lenne sok értelme. A Roaccutan meg elvileg képes úgy helyrehozni az ember bőrét, hogy ne legyen tele pattanással 3 hónap múlva megint. Viszont ez egy nagyon durva gyógyszer, és szerintem a bőrgyógyász is félve írná fel nekem... Akinek van tapasztalata ezzel kapcsolatban, be merjem szedni?

2015. aug. 5. 20:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
nekem állandóan szétrepedt tőle a szám, úgy kiszáradt
2015. aug. 5. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ezt el tudom viselni, ha cserébe normális bőröm lehet. A durva mellékhatásoktól félek. Például depresszió, öngyilkossági hajlamok, ilyenek vannak a betegtájékoztatóra írva...
2015. aug. 5. 21:06
 3/11 anonim ***** válasza:
én olyanról is hallottam aki megvakult tőle
2015. aug. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Ez most komoly?
2015. aug. 5. 21:33
 5/11 anonim ***** válasza:
Szerinted szórakozok??? Olvasd el a mellékhatásait...
2015. aug. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Most végigolvastam az összes mellékhatását...úristen, ez nagyon durva. Mentális betegségek, öngyilkossági hajlam, stb.. Eddig csak annyit tudtam, hogy kellemetlenek a mellékhatásai, azt nem, hogy életveszélyesek.. Jó, persze a legtöbb ilyen az 10000 emberből egynél fordul elő a betegtájékoztató szerint, de mi van, ha pont én leszek az az egy... Olyan szinten durva a bőröm állapota, hogy kb bármit képes lennék beszedni rá, de ez most nagyon megijesztett. Lehet, hogy mégis inkább a Tetralysallal kellene szenvednem...
2015. aug. 5. 23:44
 7/11 csingilingg84 ***** válasza:
0%

Nem olvastam végig amit írtál...de azt elmondom, hogyha nem vesznek tőled vért 6 hetente, akkor gáz van...(tőlem se vettek, hát mi a fenéért vettek volna?-.-)

Velem 4 évig szedette egy idióta nyomorék, majdnem megműtöttek...nagyon észnél kell lenni. Így se voltam sose egy hú de egészséges ember, de jól szétb***ott. Mondhatni...többet ártott, mint használt...:(

2015. aug. 6. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Az én mellékhatásaim a következők voltak: mint az elsőnek, brutális szájszárazság, korpás fejbőr (száraz korpa, de tény, hogy akár két hétig se kellett volna hajat mosnom, annyira nem volt zsíros), a bőröm is száradt, mint az állat, minden hónapban egy hetet beteg voltam, mert lecsökkent a fehérvérsejtszámom, és vérszegény lettem, mert a vörösvérsejt is. Miután abbahagytam, 1-1,5 évre rá normalizálódott minden értékem. Most vannak néha pattanásaim, de nem durván, régen nagyon morbid volt, ezeket tény és való, hogy eltüntette, de hogy újra bevállalnám-e? Lehet. Azért túlélhető, ha felügyelve van. Nem voltam depressziós.
2015. aug. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Jaj basszus ennek a fele se igaz 100000 emberből egy szerencsetlen öngyilkos lesz,De nyilvàn depressziòs volt a bőre miatt,es ha javul a bőre=nő az önbizalma.Enyhe hangulatingadozàsokat okiz.Pl kicsit vagy olyan dolgokra,amik eddig hidegen hagytak/türelmetlenebb vagy.Az meg hülyesèg h megvakulnak tőle,mert akkor nyìlvàn be lenne tiltva.Tèny ,hogy okoz szemirritàciòt.Nekem pàr hònaoig nagyin szàradt a szemem,de segìtett a műkönny ès utàna màr meg is sxikta a szervezetem ès màt nem fàj a szemem.Kicsit èrzèkenyebb a porra,szèlre,fènyre.A szàm tènyleg elèg durva volt,de nekem az Uirage gyògyszeres ajakàpolò egy èjszaka alatt rendbe tette.
2015. aug. 11. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Szerintem 14 évesen ne szedd...

Nekem olyan szinten hazavágta (+a fogamzásgátló később) a hormonrendszerem, hogy most 28 évesen nem akar megjönni évek óta... és tudom, hogy a roaccutan is közre játszott.

Az okot kellene megkeresni neked, mert a pattanásokat hiába kezeled kívülről, mindig valami belső gond az oka. Csak ezt persze az orvosok nem mondják.

Én a helyedbe elkezdenék egy nagyon alapos kivizsgálást, és nem hagynám magam az orvos által eltántorítani. Pl. vérvétel, hormon, pajzsmirigy, szóval minden!!!

Kitartás!

2016. jan. 20. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!