Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyorsan zsírosodó száraz haj?...

Gyorsan zsírosodó száraz haj? Mit csináljak?

Figyelt kérdés
A probléma az, hogy a hajam alapjáraton nagyon száraz, durva tapintású, könnyen is törik, ráadásul szanaszét áll, mindenhol felkunkorodnak a kis babahajak, viszont hiába használnék rá hidratáló hatású samponokat/balzsamokat, már így is maximum két napig bírja mosás nélkül, utána csomókban kezd hullani. Ha viszont például zsírosodás elleni kénsampont használok, az úgy kiszárítja, hogy pakolások ide vagy oda, szabályosan letörnek a hajszálaim, csak úgy. De a gyakori hajmosás is megviseli ám, a túl sok vegyi anyag ugye, szóval ez ilyen lehetetlen huszonkettes csapdája dolog, amilyen a haj, olyan a gazdája, szerencsétlen... :D Szóval ha bárkinek bármi tapasztalata, ötlete van a helyzetre, szívesen fogadok minden tanácsot!

2015. aug. 9. 10:44
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez van,csak sokkal enyhébb a szárazság(fésülködésnél érezhető,és a tapintásán) és a zsírosodás is(4 nap hajmosás nélkül).

1. Elkezdtem levágni a töredezett részeket(levágattam rövidre a hajam A fazonra,szerettem,aztán levágattam rövidre B fazonra,sokat sírtam miatta,így elkezdtem visszanöveszteni-vissza is növesztettem 1,5 év alatt,fodrászhoz nem mentem,meglett az eredménye)


2. Elkezdtem használni egy helyreállító sampont

3. Használok balzsamot

4. Használok hajolajat

5. Nincs hajvasaló,hajszárító viszont igen


Ezek hatására 1 év alatt szinte teljesen regenerálódott a hajam,azóta rendszeresen(3 havonta) járok fodrászhoz.


A helyreállító sampont imádja a száraz,és a zsíros része is a hajamnak.

A többit (balzsam,olaj) csak a hajam alsó részén használom,így nem zsírosítják a hajam,viszont az alsó száraz részeket a balzsam kezelhetővé teszi(direkt a nehezen fésülhetőre való=könnyű fésülködés,jó tapintás),az olaj pedig segít a védelemben a töredezés ellen. :D


Ha érdekelnek a terméknevek dobj egy privit! :)

2015. aug. 9. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Sampont csak fejbőrre kell kenni, nem végig a hajon mert szárít. Hajhosszra csak balzsam kell, az hidratálja a hajat, hogy ne legyen száraz. És használj természetes sampont, balzsamot, bioboltban kaphatók. Az nem árt a hajnak. Argán olaj meg a legjobb száraz hajnak. Azt is ott kaphatsz. Ki sem kell mosni.

Meg nem árt egy egészséges életmód is, mert ha alig iszol vizet akkor nem csoda ha kiszárad a hajad. Vagy szemét kajáktól zsírosabb a fejbőr.

2015. aug. 9. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, jókat írtatok mindketten, ezekre én is mindig nagyon figyelek, havonta-kéthavonta vágom, balzsamot nem teszek a tövekhez, a sampont se kenem végig, de ez olyan selejt, hogy elég neki az ami végigfolyik rajta :( A mostani samponom és a hozzátartozó balzsam argánolajas, plusz még használok pakolást. Az olajazást azért hagytam abba, mert a kókusz, az oliva és az a néhány bolti is csak még jobban tönkretette hosszútávon, illetve a biotermékektől is csak emiatt félek, szilikon nélkül konkrétan ki se tudom fésülni a hajamat még vizesen se, csak ha a fele letörik közben. A folyadékra is figyelek, nálunk a családban szerencsére egyáltalán nem szokás nehéz kajákat se enni, se chipseket meg ilyesmiket. Ettől függetlenül egy vérképet szeretnék már csináltatni a közeljövőben :)
2015. aug. 9. 12:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem most a Bánfi sampon és a Serical carottás pakolása jött be. A sampon azért kellett,mert hullott a hajam, a carottás pakolás meg a zsíros hajra jó. Most 4-5 napot bír a hajam. Amúgy havonta váltok sampont, mert ha megszokja, akkor 2-3 napot alig bír ki.
2015. aug. 9. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!