Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogy mondjam el anyának, hogy...

Hogy mondjam el anyának, hogy borotválkozni szeretnék?

Figyelt kérdés
10éves fiú vagyok és nagyon zavar már az arcomon a szőr. Mindig csúfolnak miatta, és szeretném leborotválni, hogy vegyem rá anyát hogy borotválkozni akarok?

2015. aug. 23. 08:01
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Értem én, hogy ez nagy változás, de anyukádnak ehhez semmi köze, nem kell miatta parázni. Egyszerűen megborotválkozol, nem kell külön bejelenteni vagy engedélyt kérni rá.
2015. aug. 23. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Vegyél borotvahabot, pamacsot és borotvát,(nem kell extra mert még gyenge az arcszőrzet) arcszeszt.Ha elkezded, akkor rendszeresen kell borotválkoznod.Szánj rá időt reggelente, korábban kellj fel.
2015. aug. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem hinném, hogy egy 10 éves srác anyagilag annyira tehetős lenne, hogy egész felszerelést beszerezzen és a későbbiekben ezt rendszeresen pótolja. Meglehetősen korán kezdődött ez nálad amúgy.

Beszéltél már anyáddal? Mondtad, hogy csúfolnak miatta? Hogy áll a dolgokhoz? Egyébként neked tetszene az arcszőrzet, ha nem piszkálnának? Ne vedd magadra. Ha korábban érsz, akkor az azt jelenti, hogy korábban is fogsz majd tetszeni a lányoknak. ;)

Barátom 18 éves és ő pont azon küzd, hogy rendes szakálla legyen. :D

2015. aug. 23. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm remélem engedni fogja.

1 éve kezdődött akkor csak bajszom volt, most már van az államon és a fülemnél is elég hosszú fekete szőrök

2015. aug. 23. 09:02
 5/10 anonim válasza:

Nekem is korán kezdett nőni a szőröm. Rosszul esett hogy gúnyoltak miatta, leborotváltam, utánna meg én voltam a menő hogy már borotválkozok 10 évesen.

Most 16 vagyok én már nagyon unom a szőröm é a borotválkozást:D

2015. aug. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:

Én is utálok borotválkozni. Egyik nap megborotválkozom, másik nap már borostás vagyok. :DD Ez a férfiassággal jár. :) Mondjuk én olyan 17 éves koromban kezdtem. Elég jól áll nekem a borosta, szexin mutat. A veled egykorúak cikiznek, csúfolnak, ez természetes. Az ilyen fiatalok mindenkibe belekötnek, aki másabb, mint ők. Nem kell szégyenkezned emiatt, hisz' kezdesz érni, bár egy kicsit korán, de kinek, mikor jön el ez az időszak az életében. Nem kell teljes felszerelés a borotválkozáshoz. Nekem sincs. Mindent külön veszek meg. :) Vegyél eldobható borotvát! Én Gilette-et használok, 3 pengést, és szépen eltávolítja a szőrt, míg a 2 pengés nem igazán. Szükséged lesz még borotvahabra, abból is a Gillette-et ajánlom, bár igazából mindegy a minősége, az úgyis csak arra kell, hogy kiemelje a szőrt a bőr felszínéből, hogy a borotva könnyebben el tudja távolítani, szóval az olcsóbb is megteszi. A titok nem a borotvahab, hanem a jó technika. :) Lehetőleg mindig fürdés, zuhanyzás után csináld, hisz' olyankor a meleg gőzök megpuhítják a bőröd, kitágulnak a pórusok, és könnyebben lejön a szőr. Ha nem tisztálkodás után csinálod, akkor a legjobb, ha előtte megmsod az arcod langyos, meleg vízben. Ez sokat segít. Pamacs nem szükséges, mert egy csomó baktérium, és gomba is megtelepedhet benne, mivel vizes közeg, és ezeknek táptalajt nyújt. Az kezeddel kend el a habot, várj egy kicsit, aztán kezdődhet a borotválkozás. Mindig a szőr növésével megegyező irányban húzd a borotvát, különben irritáció fog fellépni. Úgy értem, hogy például az állad alatt, a nyakadnál fentről lefelé húzd, ne pedig lentről felfelé. Ha már szokta a bőröd egy kicsit a borotvát, akkor mehet lentről felfelé is, mert csak úgy lehet igazából rendesen eltávolítani a szőrt, hogy ne látsszon sötét rész, ami a szőrszálak hegye miatt alakul ki. Végül pedig after shave, bár én nem használok, hanem kizárólag hideg vízzel megmosakodom utána, ami a kitágult pórusokat összehúzza. :)


Ja, és anyukádnak nem kell mindenről tudnia. :D Tegyél el néhány napnyi zsebpénzt rá, és tudsz ilyen dolgokat beszerezni. Gratulálok, kezdesz nagyfiú lenni. :D 20/f

2015. aug. 23. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Elmondtam neki és teljesen megértett, holnap veszünk felszerelést.

Utána elképzelhető hogy lesz borostám ami szúrni fog?

2015. aug. 23. 17:06
 8/10 anonim ***** válasza:

Grat, sikerült :)


Minden elképzelhető, ezt majd kitapasztalod idővel, hogy mire hogy reagálsz. Ahogy előző írta, tuti hogy ennyi idősen még irritálni fogja a bőröd a borotva, használj minél érzékenyebb dolgokat:


- borotvazselé ha helyett

- alkoholos arcvíz helyett valamilyen sensitive krém

- minél kényelmesebb borotva

2015. aug. 23. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
üdv a férfikorban! 
2015. okt. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:D

Azóta hetente 2szer borotválkozom.

Minden barátom irigyel miatta. Megjelent egy kis szőrcsík a hasamon ami már tényleg férfias :D

2015. okt. 10. 08:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!