Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ha almaecetet vagy szódabikarb...

Ha almaecetet vagy szódabikarbónás vizet kenek az arcomra mi történik?

Figyelt kérdés
interneten olvastam már hogy szódabikarbóna az peending hatású vagy milyen nemtudom hogykell írni és az almaecet pedig hajra jó és kiszeretném próbálni mien eredmény lenne az arcomon. rosszat vagy jót tenne.melyiknél mi történne?
2015. szept. 3. 22:28
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

Megzavarod a bőröd rendes pH-ját és sérül az ellenálló képessége és szerkezete. A bőr természetes pH-ja 5,5-ös. Az almaecet olyan 2-es pH-n mozog. Kozmetikumokban én nem Nagyon mennék 3-3,5 alá, mert az már elég savas. Az almaecetnek nincs is igazán olyan hatása, ami indokolttá tenné a használatát, ecetsav tartalma irritáló lehet a bőrre.

Még ha a savasságától el is tekintünk, igazán nincsen olyan hatása, ami versenyezni tudna egy normális bőrápolási termékkel.

Van, aki szereti zsíros bőrre tonikként használni, de én a savassága miatt nem merném az arcomra kenni. A hátamon lévő pattanások ellen próbáltam változó eredménnyel, és igazából a használata rohadt kellemetlen, mert iszonyatosan büdös. Belsőleg több hasznát veszed szerintem.

A szódabikarbóna valóban hámlasztó, viszont fizikai hámlasztó - vagyis bőrradír -, ami nem a legjobb választás főleg sebes, aknés vagy érzékeny bőrre. A bázikussága lehet irritáló hatású érzékenyebb bőrre.

Én nem használom egyiket se, a szódabikarbónát sosem használtam, de amennyire én tudom egy bőrgyógyászati vagy orvosi lapban sincs információ arról, hogy kifejezetten hasznos lenne a bőrnek.

2015. szept. 3. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszönöm
2015. szept. 3. 22:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!