Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit tegyek ha a bőröm száraz...

Mit tegyek ha a bőröm száraz de mégis pattanásos? Eddig kombinált volt és nem is volt vele bajom csak, a tinikori pattanások eléggé zavartak.

Figyelt kérdés
Elkezdtem használni az akneroxid 100mg/g krémet amivel nagyon meg voltam elégedve,minden este hasznnáltam..fent hagytam éjszakárra (mert a patikus azt ajánlotta).Az arcom szépen kitisztult de elkezdett száradni a bőröm,mostanra pedig hámlik és minden bajom van vele pedig már abba hagytam a használatát és a pattanások is visszajöttek. Mit tegyek?

2015. szept. 15. 17:41
 1/1 Sunshinedoll ***** válasza:

Az akneroxid nagyon jó, viszont szárítja a bőrt igen. Használj alkohol és lehetőleg illatmentes termékeket. Gyengéd lemosót, és hidratáló krémet. Használhatsz olajokat is, szépen visszatöltik a faggyút és bezárják a vizet a bőrbe, viszont pattanást nem fognak okozni. Használj jojoba olajat, attól biztos, nem fogsz kipattanásodni. Érdemes lenne beszerezni egy jó BHA vagy AHA hámlasztót, akár mindkettőt és felváltva használni párnaponta, az AHA a száraz bőrre jó, a BHA pedig a pattanásokra, gyulladásra lesz jó.

A legfontosabb, hogy kerülj mindent (tonik, lemosó, krém) amiben alkohol van, és akneroxid mellett rendszeresen hidratáld a bőröd.

2015. szept. 15. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!