Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 17éves vagyok és elég csúnya...

17éves vagyok és elég csúnya az arcbőröm. Nagyon kevés csokit, chipset zsíros olajos ételeket eszek. Tejet is ritkán vagy laktózmenteset. Lisztből inkább zab vagy rizsliszt. Mitől lehet? Mitcsináljak?

Figyelt kérdés
2015. szept. 17. 19:54
 1/7 anonim válasza:
ezt hajhullásra írtam, de az acnéra is igaz: "Én is így voltam ennyi idős koromban, majd később kiderült, hogy kicsit több tesztoszteron van a szervezetemben, mint az átlag és attól voltak/vannak az acnék is. 20 évesen kezdtem el fogamzásgátlót szedni az acnéra és az elmúlasztotta a hajhulllást is, vagyis a normálisnál nem hullott több. Most megint nem szedek és megint tapasztalom, talán nem éppen akkora mennyiségben, mint tizenévesen, de sajnos így van, a pattanások is visszajöttek és már 23 vagyok. Javaslok neked is egy tesztoszteron tesztet csinálni és ha túl nagy esetleg szedj fogamzsgátlót, de azzal is vigyáznod kell, mert rongálja a májat."
2015. szept. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
ugy hivják ,hogy pálma olaj és szinte mindenbe benne van,kerüld.
2015. szept. 17. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

igen szedjél fogamzásgátlót az a megoldás... te jó isten!

Nem gondolod, hogy inkább az okot kellene megszüntetni és nem felszínesen kezelni fog.gátlóval?

Nekem olyan "jót" tett, hogy miután abba hagytam évekig nem jött meg és csak kínlódok vele... Szóval vizsgáltasd ki magad, valószínűleg hormonális probléma.

2015. szept. 18. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
előző: ha nem értesz valamihez légy szíves és ne kritizálj másokat! Igenis a túlzott akné mögött állhat hormonális probléma, én orvosnál is voltam vele és minden kencét, ami csak létezik kipróbáltam, a gennyes pattanásokat egyedül a fogamzásgátló és tetraciklin, ami egyfajta gyengébb antibiotikum szüntette meg, úgy hogy addig, amíg szedtem nem vagy csak nagyon minimálisan jöttek ki. Ennek ellenére most mégsem szedem és ha nem vetted volna észre írtam is, hogy rongálhatja a májat, és azért nem szedem, mert valószínűleg nekem rongálta is és emiatt voltam minden második hónapba megfázva, aztán mérlegeltem és úgy döntöttem, hogy inkább választom, hogy 23 évesen is pattanásos legyek, minthogy tönkre tegyem a májamat. A kérdezőnek azért írtam, mert érdemes megnéznie,hogy netán neki is ugyanez a problémája. Azért mielőtt kritizálnál és leszólnál mást gondolkozz egy kicsit és tedd mérlegre a tudásodat a másikéval szemben!
2015. szept. 18. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

kedves, honnan tudod, hogy nem értek hozzá és mit éltem és szenvedtem (szenvedek meg a mai napig) vele?!

Tudnék mesélni...


27 éves létemre még mindig pattanásokkal küzdök és a durván rendszertelen menstruációval (jelenleg ott tartok, hogy 3 éve nem jött meg, és igen, mielőtt megkérdeznéd, voltam a létező összes orvosnál, endokrinológusnál, nőgyógyásznál stb.).

Így teljesen biztosan állíthatom, hogy ezt köszönhetem a korán (16! éves koromban) felírt fogamzásgátló tablettának. Amikor abbahagytam egy fél évre és egyszer sem jött meg, a nődoki csak annyit mondott nem tud mit csinálni, szedjem tovább a fog.gátlót! Én meg naivan hallgattam rá. Miután meguntam és már kb. 5 éve szedtem, ismét abbahagytam, természetesen nem jött meg, jöttek a kivizsgálások orvosok stb.

Az endokrinológus a kezelés végén annyit mondott, van két lehetőségem: 1. szedem tovább a fogamzásgátlót, 2. mehetek meddőségi központba.

Szóval én biztos értek hozzá megnyugodhatsz!

És nyilván megérted, hogy erőteljesen "kampányolok" a fog.gátló ellen!!!


Konkrétan tönkretette a hormonháztartásomat és - a jelen helyzet szerint - lehet még gyerekem se lehet, mivel ha nem jön meg elég nehéz összehozni, de gondolom ezt nem kell magyarázni!


Szóval nem kell az embernek neki állni és bunkózni mielőtt nem tudod a történetét! Én csak jót akarok, hogy más ne járjon úgy, mint én.


A kérdező hasonló korban van mint anno én voltam, csak segíteni akarok, hogy véletlenül se a felszínes megoldást válassza, hanem vizsgáltassa ki magát egy normális orvossal vagy bárkivel aki a hormonokkal foglalkozik, mert a pattanások (főleg ha az állon vannak) nagy valószínűséggel hormon bajra utalnak!

Lehet nem, és "csak" serdül, de könyörgöm ne a fog.gátló legyen már a megoldás.

Én örültem volna, ha nekem valaki elmondja milyen következményei lehetnek ennek a méregnek!!!

Szóval... hallgatlak...

2015. szept. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Akkor nekem mit ajánlasz? Ugyanúgy tesztoszteronszint növekedésem van és az államon, nyakamon jönnek ki a pattanások és az arcomon is. Mondom én se szedem tovább azért mert tudom, hogy nem tesz jót, de az biztos, hogy mióta abbahagytam azóta is 28 napra jön, tehát jót tett a ciklusomnak, és addig volt, hogy nekem is késett. De akkor kérdezem én: mi a megoldás a pattanás ellen, ha más nem tudja csökkenteni a T. szintet, amitől a pattanás alakul ki? Én már 23 évesen és 1,5 éves kapcsolat után lassan sikerül elfogadjam magamat olyannak, amilyen vagyok és nem álmodni bababőrről, de egy tizenévesnek ez lehet, még nem megy olyan könnyen
2015. szept. 19. 01:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én nagyon sok helyen megfordultam, kezeltük mindennel, némi javulást okozott egy fantasztikus kozmetikus ultrahangos-lézeres gépe! Azzal valamennyire javult a bőröm állapota, de bababőröm sose lesz, pedig már 27 éves vagyok és még mindig jönnek elő hatalmas gyulladt pattik az államon leginkább. Szóval semmiképp se serdülő vagyok :D

Ugy ahogy beletörődtem, de hiszem, hogy ha a menstruációm rendbe lesz, akkor az arcbőröm is letisztul! Ezzel most egy akupunktúrás kezelésre járok, szépen meg is hozták a teák, ülőfürdők és tűk. De most a nyáron megint kimaradt... szóval kezdek tanácstalan lenni, de nem adom fel.

Sajnos az orvosoknak nem hiszek ezen a téren... így az alternatív gyógymódokkal próbálkozok. Volt amikor abban is csalódtam (pl. talpmasszázs kb. 100 ezer ft-ba fájt és nem használt), de még mindig inkább ilyenek mint szedjek hormont vagy bármi gyógyszert, mert azok csak ideig óráig hatnak és szépen lassan tönkreteszik a szervezetem!

2015. szept. 19. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!