Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanásos bőrre mit ajánlotok?

Pattanásos bőrre mit ajánlotok?

Figyelt kérdés

Nagyon pattanásos a bőröm,

próbáltam a Niacide gélt, a Dalacint, a Dermofil pasztát, szedtem Sörélesztő étrendkiegészítőt,

Clean Clear és Garnier arctisztítót használok NAPI 3x!!, minden nap rendszeresen megmosom 10x melegvízzel az arcomat,

járok kozmetikushoz, eddig semmi sem használt.

Örököltem a bőrtípust, ráadásul hajszáleres, zsíros.

Nem csak az arcomra jellemző ez, az egész testemre. (Testápolót is használok.)

Valaki, valami ötlet? Az utolsó megoldás a gyógyszer lenne? Az a baj, ahhoz vérvétel szükséges és ezekkel kapcsolatban enyhe fóbiám van (ami sírógörcsöt, pánikot és minden ilyesmit vált ki belőlem) plusz nem tudom jó ötlet e szedni.

Vélemény?

14/L



#pattanás #arcbőr #arcbőr kezelése
2015. szept. 19. 12:28
 1/3 anonim ***** válasza:

Pedig egy vizsgálat jót tenne, mert lehet, hogy hormonális zavarod van.

Másrészt, miket szoktál enni? Mivel sok sz..r okozhat pattanásos bőrt.

Harmadrészt, mennyi folyadékot iszol (nem a cukros löttyökre gondolok itt)? Ha keveset, az is okozhat sok pattanást!

2015. szept. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Sunshinedoll ***** válasza:
90%

Nem csoda, se a meleg víz, se az alkoholos clean and clear nem az arcodra való, főleg nem naponta többször.

Gyengéd arclemosót használj, amiben nincs se alkohol, se pedig illatanyag, BALEÁnak pl vannak ilyenjei és nem is drágák. Bőven elég reggel-este megmosni vele az arcod, és langyos vizet használj, a túl meleg vagy a túl hideg irritálja a bőrt. Nem azért pattanásos az arcod, mert nem tisztítod, ez hihetetlen nagy butaság, amit nem is tudom, ki talált ki. És akkor azok, akiknek sose volt pattanásuk csak tanácsolják, hogy "Hát moss arcot", oké, köszi.... Ez baromság.

Érdemes lenne kipróbálni az akneroxidot, ami egy benzoil peroxid tartalmú krém, a benzoyl peroxid megöli az aknét okozó baktériumot. Mellette pedig egy könnyed, illatmentes és alkoholmentes hidratálót érdemes használni, mert a benzoil peroxid hajlamos arra, hogy kiszárítja a bőrt.

A benzoil peroxid mellett én jó szívvel ajánlok bármilyen jó formulájú BHA hámlasztót. A BHA a béta-hidroxisav rövidítése (sav=acid), ezek a termékek általában szalicilsavat tartalmaznak (találkoztam olyannal, amelyik betain szalicilátot tartalmaz), ez zsírban oldódó sav, ami egyrészt segít az elhalt hámsejteket leoldani a bőrről, és mivel zsírban oldódik, így képes a pórusok belsejében is a pórusok felszínét hámlasztani és a faggyút a felszínre hozni. A bőr felső hámrétege elhalt hámréteg, és ez nagyon sok esetben nem képes önmagától leválni a bőrről, mert mondjuk a napkárosodás, az irritáció stb ezt megakadályozza, így az elhalt bőr beleül a pórusokba, ahol a termelt faggyúval együtt mitesszert képeznek, azok pedig könnyen begyulladnak és pattanás alakul ki (bár nagyon valószínű, hogy a te pattanásaid hormonális eredetűek, ami a tinikorban eléggé gyakori, esetleg bőrgyógyász tud neked felírni valamilyen izotretinoin tartalmú gyógyszert - általában izotretinoinnal szokták kezelni belsőleg az aknét) A BHA-na Gyulladáscsökkentő hatása is van, segíteni fog a gyulladt pattikon is illetve szabályozza a faggyútermelést. Sajnos a jól megformált BHA hámlasztó elég ritka, a piacon a legjobb termék szerintem a Paula's choice nevű márka BHA hámlasztója, amit a magyar oldalukról meg lehet rendelni, létezik 1 illetve 2%-os erősségű változata, és lehet kapni folyékony, gél, vagy krémes formában, szerintem a folyékony neked nagyon jó lesz, a krémes száraz bőrre jobb inkább. Ez a termék elég drága, éppen ezért másik jó megoldás lehet ami szerintem szintén jó BHA hámlasztó, az a COSRX nevű dél-koreai márka hámlasztója, ezt sajnos külföldről kell megrendelned, a wishtrend oldalon megtalálod, ez az: [link]

Ez kb feleannyiba kerül, viszont gyengébb, mint a Paula's choice, ugyanis ebben a hatóanyag a betain szalicilát (ezért lehet az, hogy ez 4%-os, amaz meg 2, mégis az az erősebb, a betain szalicilát gyengédebb hámlaszt alapból, mint a szalicilsav), illetve én bemértem mindkettőnek a pH-ját, és a BHA általában olyan 3,2-3,8 között aktív, a Paula's choice 3,5-ös pH-jú, míg a COSRX 4-es pH-jú, szóval kevésbé stabil benne a hatóanyag, ezért is gyengébb hámlasztó ez, mint a másik, éppen ezért a te erős aknédra lehet, hogy nem lesz elég. A BHA-t egyébként arctisztítás után szépen kendd fel az arcodra a szemedbe ne menjen bele, és utána pedig nyugodtan rákenheted a hidratáló krémedet, ami lehetőleg vizes alapú, nagyon könnyű krém legyen, ne legyen tele olajos-zsíros anyagokkal.

Én egyelőre más, ezeknél jobb vagy ezekkel egyformán jó BHA hámlasztót még nem láttam sehol, ezek közül mindkettő alkohol- és illatmentes.

Minden más termékben, amit használsz, kerüld az alkoholt, az alkohol ugyanis irritálja a bőrt, és könnyen lehet, hogy a sok alkholos tisztítóval való sikálás után még rosszabb lesz a bőröd. Ne radírozd, pattanásos, gyulladt bőrre egyáltalán nem ajánlom a bőrradírral való nyúzást, alapból nem vagyok rajongója, ugyanis mikrosérüléseket okozhat a normál bőrön is, gyulladt bőrt pedig csak tovább irritálja, illetve terjeszti a baktériumot az arcodon. Messziről kerüld a tömbös szappanokat, teljesen mindegy, mennyire "naturál" meg tökömtudja, ezek csak eltömítik a pórusaidat.

A testeden ugyanúgy kell kezelni a pattanásokat, mint arcon. Ha ennyire komoly a helyzet, mint ahogy leírtad, én megfontolnám a gyógyszeres kezelést, és bőrgyógyásszal feliratnék valamit a problémára.

2015. szept. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1: 2l folyadékot iszok, és ritkán eszek egészségtelen dolgokat, ami rossz hatással lenne a bőrömre.


#2: Köszi, de rendelni nem szeretnék. A tanácsokat is köszönöm.

2015. szept. 19. 16:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!