Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Szőke melír, szőkítőporral,...

Szőke melír, szőkítőporral, otthon. Mennyi ideig?

Figyelt kérdés
Szóval rászántam magam a szőke melírra, de nem igazán van pénzzem, így barátnőmmel, itthon próbáljuk megoldani. Szóval már csináltunk egy próbatincset, de nem igazán lett nyerő (kb félóráig hagytuk rajta). Szóval a tövénél szép, a vége pedig sárgás, gondolom a festéseim miatt. Szóval ha több ideig hagyom rajta, akkor szebb szine lesz? Szép szőkét akarok, nem pedig sárgát. :S Az 1 óra az sok? Mert oszt.társam azt mondta, ő addig szokta fenn hagyni, és neki szép szinű a melírja. Köszi a válaszokat (:
2010. márc. 15. 16:07
 1/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, lécci válaszolj a kérdéseimre, és én válaszolok neked!


-milyen színű a hajfesték, amivel most van festve a hajad?

-milyen színű az eredeti hajad?

- a szőkítőporhoz hány százalékos hidrogén-peroxidod van? (6-9 vagy 12%)?


Várom válaszodat!

2010. márc. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szőkítőporral mindenképp sárga lesz, maximum az elején nem, de pár nap (max. egy hét) után besárgul. Mivel ez nem otthoni hajfestésre való, hanem világosításra, színeltávolításra, utána rá kell festeni azt a színt, amit szeretnél.

Az egy óra szerintem nagyon sok, pláne, ha erős peroxidot használsz, meg ha vékony szálú a hajad.

Jó, nem ugatlak le, én is megfizettem anno a tanulópénzt, volt pár elcseszett hajfestésem, de aztán a saját hibámból tanulva ma már az egész ismerettségi köröm hozzám jár hajat festetni, pedig nem vagyok fodrász.

2010. márc. 15. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

12%-os oxival keverve lesz a legjobb az eredmény, de mivel gondolom valami sötétebb színű a hajad így nem lesz szép szőke ha fél napig rajta hagyod sem.

Próbáld ki hogy fél óráig szőkíted (ne tovább), aztán befested fehér hajszínezővel (fodrászkellékesbe kapsz ilyet). Annak már szépnek kell lennie és nem lesz sárgás.

2010. márc. 15. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Szóval közép barna az eredeti hajszínem, és pár árnyalattal sötétebb most perpill... de december óta nem volt festve... amúgy 6%-osat használtunk...

Köszi mindenkinek amugy (: Majd lesz valami.. :D

2010. márc. 15. 19:52
 5/6 A kérdező kommentje:

Amúgy lehet hülye kérdés lesz, de felteszem...

szoval ha veszek szőke festéket ( nem szőkítőport).. azzal elérhetek jobb eredményt v mindenképp le kell szivatni?

2010. márc. 15. 19:55
 6/6 anonim válasza:
Fodrász vagyok de ez 10 éves kérdés lassan de hátha aktuális valakinek:D Szőkitővel lehet szépen melirozni, de a barna hajat nem egy melirozas fogja megcsinálni szépre. És utána hamvasitó sampon javasolt!:)
2019. jan. 22. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!