Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mostantól már örökké töredezet...

Mostantól már örökké töredezett, erőtlen lesz a festett hajam és le fog törni pár centisre és ocsmány leszek?

Figyelt kérdés
Festem a hajam, 2-3 éve. Eleinte semmi baja, napi többször vasaltam is. Örültem neki, mert mindezek ellenére is nőtt, szép volt, fényes és egészségesnek tűnt, a drogériákban kapható hajápolási szereket használtam. Szinte egyik napról a másikra nekiállt töredezni, majd 1-2 hónap alatt a hossza fele letörött. Azóta próbáltam jobban megérteni a hajam "működését" és igényeit: elsőnek elmentem fodrászhoz levágatni a francba a tönkrement hajvégeim, azóta figyelek a folyadékbevitelre, a haj szerkezetét megerősítő vitaminok fogyasztására, a változatos és egészséges étkezésre, a stressz kerülésére. A hajvasalást is feladtam 3 hónapja illetve a hajszárítást is, inkább befűtök itthon és hagyom megszáradni. A samponomat (amiről rájöttem hogy tele van méreganyaggal) leváltottam újszülöttek számára kifejlesztett samponra (krémmánián olvasott vélemények alapján a rossmann saját márkás babasamponjára esett a választás) illetve kivágtam a kukába a szilikonos hajápoló szereimet, bio szűz kókuszzsírból pakolást csinálok a hajamra, illetve hajvégápolóként használom. patikában vettem ricinusolajat is, amit 1-2 hetente szintén pakolásként alkalmazok, a haj növesztésének serkentésére. Szeretném az eredeti hosszát a hajamnak, mint régen :(( azonban a festett hajszínemtől még nem voltam képes megválni, szerelmes vagyok ebbe a színbe több mint két éve. fel kell adnom ezt is a cél érdekében? Az igyekezeteim ellenére elég kb másfél havonta hajat festenem, annyira lassan nő.
2015. nov. 11. 17:47
 1/3 anonim ***** válasza:
igen!!
2015. nov. 11. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A ricinustól nem fog nőni a hajad. Olajat nem szabad a haj tövére kenni, mert az előidézi a hajhullást.
2015. nov. 11. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Türelem kell. Annyi mindent változtattál (jó irányba), hogy biztosan meghozza a várt eredményt, csak ez nem megy egyik napról a másikra.

A vitaminokat is min. 3 hónapig kell szedni, mire látható eredményt adnak.

2015. nov. 13. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!