Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Ez már sok lenne a hajamnak?...

Ez már sok lenne a hajamnak? (otthoni pakolások, samponok)

Figyelt kérdés

Nagyon rossz állapotban van a hajam, és eldöntöttem otthoni módszerekkel szeretném rendbehozni, már amennyire lehet..

Először ricinusolajjal kenném be az egész hajam, sapkát tennék rá, és hagynám pár órát. Aztán lemosnám, uána jönne a sampon. Ecettel leöbliteném, mert olvastam h attól fényes lehet a haj. És legutoljára a balzsam pár percig. Meg néha-néha kókuszolaj a végekre, vágatás, vagy hasonlók. Ez sok lenne a hajamnak? Mert ugye az se hasznos. Vagy ez szerintetek segitene? Mit csinálhatnék még ezeken kivül? (tudom h vasalni, száritani nem kellene..nem ezekre gondolok)



2016. jan. 1. 13:59
 1/7 A kérdező kommentje:
És még annyi hogy kb 2 éve használtam már a ricinusolajat a hajamra hajpakolásként de nekem hullott tőle :/ megpróbálhatom újból, hátha most nem?! vagy inkább csak a végeire tegyem?
2016. jan. 1. 14:08
 2/7 anonim ***** válasza:

ha régebben nem volt jó a ricinusolaj, valószínűleg most se lesz

de vannak házilag elkészíthető hajpakolások, amiket könnyen kipróbálhatsz

persze nem kell ezt se túlzásba vinni, de mivel természetes anyagokból van, biztos hogy nem lesz káros

2016. jan. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:

Szia! :)

A ricinusolajat semmiképp sem ajánlom,ha hullik a hajad!

Az a lényeg, hogy egyszerre ne akarj sok mindent a hajadtól, mert attól úgymond 'összezavarodik' , és könnyebben, gyorsabban fog zsírosodni.

Az mindenképp pozitív, hogy természetesebb termékekkel szeretnéd ápolni.

Ajánlom még, hogy fa-fésűvel fésülködj, az sokkal kíméletesebb!

A hő használatról csak annyit, hogy a hajsütővasak, hajvasalók sokkal jobban károsítanak, mint egy középfokozaton használt hajszárító.

Télen pedig, ha vizesen hagyod a hajad jól megfázhatsz, a hajad is hullhat, sőt korpás is lehetsz, ami ugye nem túl esztétikus.

Szóval szerintem (ha nyáron nem is) érdemesebb a hajszárítós szárítás.

Ha nagyon félsz, hogy károsodnak a tincseid, akkor ajánlom a hővédő készítményeket. Pl.: a Balea hajvégápolója nemcsak hogy ápol és segít abban, hogy ne töredezzen a hajad, még 230 fokig véd is. Én is használom, kellemes, nem túl tolakodó az illata, és nagyon gazdaságos is! Remélem, tudtam segíteni. Sok sikert neked és a hajadnak! :)

2016. jan. 1. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindkettőtöknek :)

2. válaszoló: Tudnál a Balea hajvégápolóról küldeni egy képet? Beirtam googleba, de sokfélét kidobott, nemtudom melyik az.

2016. jan. 1. 16:29
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem sok, csak értelmetlen. A ricinus nagy divat lett, de a valóság az hogy nem hasznos... amit 3 samponozással kell kimosni az nem jó a hajnak semmiképp, mert a túlzott samponozás káros, a fejbőrön az olajak meg hajhullást okoznak. Helyette 100%-os argán olajat használj inkább. Abból 2 cseppet kell a hajon elkenni, nem kell kimosni sem. Persze ha roncsolt, töredezett a hajad azt először vágatni kell, helyrehozni semmi nem fogja.

Fontos hogy ne használj szilikonos termékeket a hajadra, balzsam helyett inkább Kallos Latte pakolást kenj fel.

2016. jan. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
2016. jan. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

5#

a kallos latte nem szilikonos?

2016. jan. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!