Ez kopaszodás lenne?

Figyelt kérdés
Ritkás hajam van. Családi örökség apai ágról,viszont ott senkim se kopasz,apai nagyapám 60 évesen is alig kopaszodik,az apám is csak egy kicsit. Anyai ágról sűrűbb hajam van,de az anyai nagyapám kopasz volt,korán kopaszodott. Nekem egy jó ideje ritkább,eléggé ritkul hullik,régebben azért valamennyire sűrűbb volt,most viszont tényleg egyre ritkább,fürdés után,vagy ha fúj a szél ez különösen látszik. Mostanában kicsit stresszesebb vagyok,lehet emiatt hullik,de ez még nem minden,észrevettem,hogy a homlokom is feljebb ment vagy 2 cm-rel,még akkor is látszik ha hosszabb hajam van. Oldalt nem ritkul v alakban,egyáltalán,de a homlokom akkor is feljebb van mint régebben. Lehet hogy ez a kopaszodás kezdete vagy csak ritkul?

2016. jan. 1. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Elképzelhető.

Nálam is kb. ugyanígy van, sehol nem kopasz (még), de a fejtetőmön megritkult az évek alatt, meg a hajvonalam is szűk centit feljebb tolódott.

2016. jan. 1. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Mellesleg engem baromira zavar, de nem tudom a valós okát, de szinte biztos örökletes nálam is.

És ennek majd a "gyógymódja" valószínűleg a hajvágó jó rövidre állítva lesz.

2016. jan. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nálam is ez van elején zavart már letojom,minél rövidebb legyen a haj azt kész!
2016. jan. 3. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Nem lehet,hogy csak sima stressz?
2016. jan. 4. 18:11
 5/11 anonim ***** válasza:
szeretné azt hinni az ember, de nem. ez genetika. gondold el egy hajléktalan mennyire stresszes lehet meg mennyi vitamint vihet be mégis tele vannak hajjal általában, egyszerűen kinek mit dobott a gép, nem életmód kérdése.
2016. jan. 4. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Értem,és köszönöm a válaszokat,de ez ez 100 %,hogy kopaszodás? Nem lehet,hogy csak egyszerű hajhullás,a hajvonalam nem megy hátrafelé,csak a hajam ritkul és a homlokom van megnagyobbodva,mondjuk jól láthatóan...
2016. jan. 5. 17:20
 7/11 A kérdező kommentje:
Egyszóval nem lehet megállítani?
2016. jan. 5. 17:21
 8/11 anonim ***** válasza:

Sajnos nem nagyon, én is reméltem, meg másra gondoltam, de szerintem ahogy telik az idő rajtam annál kevesebb hajam marad....


Max. marad az átültetés, bár én nem sokat tudok a dologról. (De olcsóbb megoldás lesz jó rövidre letolni és ott egye meg az avas.)

2016. jan. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Igen. ez kopaszodás

ezt anyai ágról lehet örökölni, tehát nagyapánktól..

apai ágról egyébként nekem is király hajkoronám lenne, viszont jelenleg én is hasonló helyzetben vagyok. A stressz miatt is hullik DE nem a kopaszodás vonalán.

Tök gáz, hogy a kopaszodás ellen nem lehet semmit tenni. USA-ban UK-ban van lehetőség ilyen felragasztott hajra.. de nagyon költséges, és vissza kell járni tisztíttatani, ami szintén költséges, és évente cserélni kell, ami újabb kiadás. :/

2016. jan. 27. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sajnos a leírtakból arra lehet következtetni, hogy örökletes kopaszodásról van szó. Magyar nyelvű szakirodalmat nehéz találni, angolul van viszont. A lényege, hogy nagyon nem lehet mit tenni vele, max. késleltetni lehet.

Érdekes, de napjainkban ez valóban gyakoribb probléma, mint pl. 50 éve volt. Igen, a stesszes életmód és az egészségtelen táplálkozás gyorsítja a folyamatot, ma már egyáltalán nem ritka, hogy 20 évesen problémaként jelentkezik.

2016. febr. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!