Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Citrom a pattanások ellen...

Citrom a pattanások ellen érzékeny bőrre?

Figyelt kérdés

Hallottam, hogy valaki citrommal keni be a pattanást, vagy az egész arcát. Ez mennyire jó? Nem marja ki az arcot a savas pH értéke miatt?

Én egyszer az almaecetet kipróbáltam, mert azt hallottam, hogy az elég hatásos. 10 másodperc múltán az arcom annyira piros lett, mintha brutálisan leégtem volna a napon, és nagyon égett. Azt hittem megőrülök, és kb. fél óráig hideg vízzel locsoltam.


Akkor a citrom is így hatna a bőrömre?


Ha igen, esetleg van valami más megoldás? Nincsenek óriási pattanásaim, de mostanában egyre több kisebb jelent meg, amiket nem lehet kinyomni, de mégis piros és kidudorodó.


Van valaki, akinek érzékeny bőrre bevált valami ia pattanások eltüntetésére?


Előre köszönöm annak, aki válaszol, ls ajánl valamit! :)



2016. jan. 14. 19:46
 1/4 Sunshinedoll ***** válasza:
Ne.
2016. jan. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
És esetleg tudsz valami olyat, ami segíthetne? :/
2016. jan. 14. 20:01
 3/4 anonim ***** válasza:
0%

Citromot tényleg ne, ha már ilyen házi prakitkákat szeretnél, akkor oldj fel kevés vízben (tényleg, csak icipici vízben 2-3 ml) egy aspirint. Szalicilsav, de egyáltalán nem fogja bántani a bőröd, mint egy szalicilsav tartalmú arclemosó.

Esetleg tudom még ajánlani a Himalaya neem arcpakolását, gyógynövényes, alkoholmentes és még használ is!

2016. jan. 14. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Sunshinedoll ***** válasza:
A szalicilsavas lemosó se bántja a bőrt, sőt...
2016. jan. 14. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!