Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Paraffin olaj bőrápolásra?

Paraffin olaj bőrápolásra?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Unokaöcsémnek kevertettem gyógyszertárban bőr ápolására alkalmas olajat (masszázshoz, hidratálóként) és mikor visszamentem érte természetesen elmondták az összetevőket: paraffin olaj és kamilla kivonat.

Azt mondta a hölgy, hogy akár koszmó ellen, vagy gyulladáscsökkentésre is alkalmas, nagyon jól puhít stb.

1-2 nap elteltével rákérdeztem tesómnál, hogy hogy válik be, és azt mondta, hogy nagyon jó, már első használat után érezhető volt a puhító tulajdonsága. Ennek megörülve visszamentem a gyógyszertárba és kevertettem magamnak is.

Én kissé pattanásos, kevert (most eléggé ki van száradva, főleg az orcám része, fáj is..) bőrtípussal rendelkezem, és gondoltam jó lesz nekem, hátha a kamilla kicsit segít a pattanásokon, de ha mégsem az sem baj, elég ha megpuhítja az olaj az arcbőröm. Miután (ma) bekentem feljöttem nézelődni kicsit és teljesen el voltam hűlve amiket olvastam a paraffin olajról.

Tényleg nem alkalmas bőrápolásra? Akkor miért adják ki csecsemők bőrének ápolására? Főleg egy gyógyszertári alkalmazott?



2016. jan. 23. 13:01
 1/2 Sunshinedoll ***** válasza:

De, alkalmas bőrápolásra, az egyik legmegbízhatóbb bőrpuhító készítmény, ami a piacon van. Semmilyen tudományos kutatás nem állítja, hogy rákkeltő lenne (én hallottam ilyen ostobaságot is).

A kőolajszármazékoknak van egyfajta bőrelzáró hatása, ami csak annyit jelent, hogy egyfajta réteget képez a bőrön, ezért nagyon jó a bőrpuhító hatásal. Hallottam olyan ostobaságot is, hogy "megfullad alatta a bőr" meg "nem tud lélegezni". Ez sem igaz. Nem a bőrünkön keresztül lélegzünk, tehát semmi ilyesmitől nem kell tartani, BÁR elképzelhető, hogy mivel a paraffinolaj elég sűrű és nehéz állagú, hogy valaki nem szereti az arcán, mert neki túl nehéz, vagy kényelmetlen (de ennek még mindig nincs köze a bőrlégzéshez).

Amennyire én tudom nem is komedoképző, vagyis nem képez mitesszert és pattanásokat, VISZONT, ha a kozmetikumodban a paraffinolaj mellett van komedogén összetevő, annak felerősítheti a hatását, önmagában viszont még pattanásos bőrre sem gáz.

Száraz, ekcémás bőrre nagyon jó választás lehet, viszont egy zsírosabb bőrű személy nagy valószínűséggel utálni fogja pont a nehéz állaga és zsíros érzete miatt.

2016. jan. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Most épp az a trend, hogy szidjunk minden szintetikus bőrápolót. Néhányan a kutyaszart is magukra kennék, ha valaki szerint jót tenne.

HITELES bizonyítékokkal valóban nem támasztották alá a kártékony hatását. A babáknak azért szoktak ilyesmit ajánlani, mert vegytiszta. Egy patikus pedig nem ajánlgathat az épp divatos nézetek szerint akármit. Attól, hogy a gép mögött sokan marha tájékozottnak érzik magukat, nem biztos hogy mindegyiknek igaza is van. A neten elég sok olyan dolgot olvasni, ami nem igaz. /mondta Mikszáth K. is.../

Részemről azt vallom, hogy mindenki azt ken magára, amit akar. Sokan esküdnek a jobbnál jobb természetes kencékre - de ami növényi alapú, az sokszor allergén is egyben. Tudtommal a paraffin amúgy bio kozmetikumokban is benne lehet.

Az arcodra viszont kétlem, hogy beválna. Ez nem egy ápoló olaj, nem is igen szívódik a bőrbe. Annyiból jó, hogy felold ezt-azt a bőrön (ezért jó a koszmó ellen pl) és utána le lehet törölni vagy mosni.

A bőröd pedig szinte kizárt, hogy valóban száraz legyen a leírásod alapján. Inkább vízhiányos lehet tippre, azon sajnos az ápoló olajok sem segítenek. De ha mindenképp olajat akarsz, jojobával próbálkozz. Vagy szerezz be egy bőrtípusodra kifejlesztett krémet (natúr vagy szintetikus, nézeteid szerint :D) és persze a belső hidratálásról se feledkezz meg. :)

2016. jan. 23. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!