Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Napraforgó olaj hajvégápolóban...

Napraforgó olaj hajvégápolóban? Ez komoly? Ezért pénzt kiadni?

Figyelt kérdés

természetes olajokat használok a hajamra hajmosás előtt és után.

nézegettem a kremmania.hu-n hátha van valami jó olaj mix amit tudnék használni.

[link]

ezt találtam amikor láttam, hogy ennek nagy része szilkon+parfüm+napraforgóolaj.. és van benne egy kevés argán olaj is.

szerintem ez hatalmas átverés.. egyrészt a parfüm szerintem hót felesleges ..csak szárít..

a napraforgó olaj meg elég gáz:D abba sütöm a rántotthúst. akkor már tehettek volna bele jojoba/mandula/kókusz/ricinus-olajat.. vagy akármilyen picit is különlegesebb olajat.. bár látom az argánból se sikerült sokat rakniuk. de komolyan napraforgó?


2016. jan. 8. 20:04
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

szilikonokat amúgy nem használok, de erről nem szerettem volna nyilatkozni, ezt most lényegtelennek tartottam a kérdés szempontjából.

a sok illatanyagon vagyok inkább fent akadva?why?

2016. jan. 8. 20:05
 2/12 anonim ***** válasza:

A napraforgóolaj nem rosszabb, mint bármiylen más növényi olaj - a "különlegesek" csak divatcikkek, semmivel sem jobbak ennél.


De ha a hajadat akarod ápolni, akkor ne vegyél ilyen vackokat, hanem egyszerüen fogsz olajat - nekem az oliva vált be legjobban - és azzal kezeld a hajad. Ugyanolyan hatásos, csak nagyságrendekkel olcsóbb és sokkal kevesebb szemét van benne.

2016. jan. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

igen, írtam hogy 100%ig természetes olajokkal szoktam ápolni. hajmosás előtt én keverek össze 2-3 fajtát.

hajmosás után viszont csak egy fajta olajat használok, abból is 1-2 cseppet, szigorúan a hajvégekre..

csak gondoltam megkönnyítem a dolgom és keresek olyat ahol előre összekeverik nekem az olajokat.. de láttam,hogy csak ilyen szemetek vannak, tele alkohollal+parfümmel+szilikonnal:/ ja és az értékesebb olajok a lista végén kullognak, más termékeknél is.. érdekes

2016. jan. 8. 20:24
 4/12 anonim ***** válasza:
Tudod, az a készítmény nem úgy készült, hogy beleöntöttek egy edénybe napraforgó olajat, meg az egyéb összetevőket, megkeverték, és mehetett a pultra.
2016. jan. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
az inci lista alapján néztem, hogy miből van benne több. ott akadt fent a szemem. tudom,hogy nem ilyen egyszerű, de tény, hogy több parfüm van benne mint argán olaj. szóval elég átverés szagú
2016. jan. 8. 20:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Én olívaolajjal sütök. Akkor azt ne rakjam hajra?
2016. jan. 9. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Rakjad. Csak éppen nem biztos, hogy a sütéshez használt olajad pont úgy hat a hajra, mint a feldolgozott, akármilyen, hajra szánt termékben lévő.
2016. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
43%

Ajj, kérdező, ha a butaság fájna...szted sütéshez való olaj van benne?

A sütőolaj színe sárga, a tiszta napraforgóolaj meg áttetsző...látszik, h gőzöd nincs az egészről.


Egyébként a tiszta napraforgóolajat ajánlják csecsemők bőrére, gyógyszertárban lehet venni és elég drága.

2016. jan. 9. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Sokszor csodálkozom is, hogy a nők képesek több ezer forintot adni olyan "csoda" hajolajakra amik tömve vannak szilikonnal. Természetes olajat alig látott a termék. Holott majdnemegy egész üveg szűz kókuszolajat tudnak venni ennek az árából, az legalább az, ami rá van írva.
2016. jan. 10. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én meg kókuszolajjal sütök, ja és a hajamra is kenem. Na most mi lesz..
2016. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!