Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Valaki tud ajánlani egy jól...

Valaki tud ajánlani egy jól bevált hajnövesztő módszert?

Figyelt kérdés
Anyukámnak fiatalkorában be volt dauerolva a haja,ami teljesen elégette a haját. Nagyon kevéske haja van,és borzasztó azt látnom,hogy nap,mint nap birkózik magával, nem érzi magát igazi nőnek. Mindig szomorú,és a haja miatt alig jár el már valahova,mivel egyre kevesebb a haja.. Segítsetek kérlek!

2016. febr. 19. 10:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Mondjuk ápolni kéne és vigyázni rá, egészséges életmód mellett (az a legfontosabb). Nincs olyan hogy hajnövesztő módszer, a haj egészséges és szép ha minden rendben van vele belül és kívül. Ha anyudnak fiatalon volt dauer csak akkor az már rég lenőtt, szóval nem attól csúnya a haja, hanem most is kínozza valamivel, nem? Vasalás, göndörítés, festés, szőkítés, stb? Ezeket abba kell hagyni. Belsőleg meg egészséges étkezés, multivitaminok.
2016. febr. 19. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Először is le kell vágni az eltöredezett, egészségtelen részeket. Én is így kezdtem, amikor eldöntöttem, hogy megnövesztem a hajamat. Visszavágattam vállig, azóta pedig mindent megteszek, hogy ápolt és egészséges legyen, amikor pedig szükség van rá, lecsippentek a végéből 1-2 centit. A barátnőmnek ugyanolyan hosszú haja van, mint 2 éve, szinte semmit nem nőtt azóta, ennek az az oka, hogy kb 10-15 cm el van töredezve, egészségtelen.
2016. febr. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nem kínozza haját,semmi festéket és stb-t nem használ
2016. febr. 19. 15:33
 4/6 anonim ***** válasza:

A töredezett hajszálaktól mindenképpen szabaduljon meg, mert semmi értelme úgy növeszteni.

Ha már egészségesek a hajvégek, akkor jöhetnek a praktikák: a tojásos pakolás, ricinusolaj (patikában max. 300Ft, kókuszolaj, argánolaj. Nekem leginkább az jött be ha tojásos pakoláshoz kevertem ricinusolajat + mézet és a kevés citromlevet. Minimum 30 percig rajta kell hagyni, utána jöhet a hajmosás.

Kiegészítésnek még jó a Das Gesund Plus Haar Vital kapszula (DM-ben) :)

2016. febr. 26. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
fentebb leírtak + orvoshoz is érdemes elmenni, ha folytamatosan, nagy csomókban hullik neki
2016. febr. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
bánfi sampon és hajszesz! Az illata nem túl kellemes ugyan, de nekem láthatóan dúsabb lett tőle a hajam és gyorsabban nőtt :)
2016. febr. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!