Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fejtetű ellen mit tegyek?

Fejtetű ellen mit tegyek?

Figyelt kérdés
Használtam már fejtetű elleni sampont meg ilyen cuccokat, kifésültem kisfogú fésűvel. Nagyon sok tetű volt a fejemen szóval 10 db volt tincsenként kb. Nem tudom mitől kerültek oda, viszont lekezeltük többször is. Mindez decemberben volt de azóta is csomó serkét találok a hajamban, pedig azóta festettem a hajam (akkor is festve volt, szóval méginkább nem értem h lettem tetves) de még mindig tele van serkével. Kifejlett bogár nincs szerencsére, viszont a vékonyfogú fésú nem hozza ki a serkéket. Mit tegyek? (bocsi ha érthetetlen, csak már megőrülök)

2016. márc. 22. 15:23
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
* sűrű fogú fésű
2016. márc. 22. 15:24
 2/11 anonim ***** válasza:
76%
Rengeteg tetu irto es fesulni fesulni amig birod vagy nullassal levagni
2016. márc. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
nem fogom levágni a hajam ://
2016. márc. 22. 15:41
 4/11 anonim ***** válasza:
Tetűfésű. Ha használod minden nap, előbb-utóbb elfogynak a serkék, mert szaporodni már nem tudnak.
2016. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
de az sem szedi ki :/ fésülgettem avval is, és nem szedi ki rendesen :/
2016. márc. 22. 18:22
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van egy jól bevált módszerem. A hajvasalóm (ettől meghalnak) meg a húgom (aki leszedi a serkéket). Szerencsére nem írtózik az ilyesmiktől a tesóm, és megkértem, hogy vasalja ki a hajam. Azért volt rá itt is szükség, mert nem tudtam volna a fejbőrömtől kezdeni a hajvasalást. Miután ezzel végzett meg lehúzta az elpusztult serkéket a hajszálaimról. Ezt abban az időben heti többször is megismételtük, plusz használtam tetűírtószert is, hetente egyszer. Szóval ez az egész egy folyamat volt, nem egyszeri alkalom.


A módszerem előtt persze én is végig próbáltam több ilyen szert is, házi praktikát (ecettel átitatni a hajat és befóliázni, jól bebalzsamozni a hajat majd egy direkt erre a célra kifejlesztett fésűvel átfésülni, fürdésnél fél órán át víz alatt tartottam a fejem, csak az arcom látszott ki a vízből), de egyik se bizonyult hatásosnak. A 220 fokkal, és egy éles szemű emberrel, viszont már nem vehették fel a versenyt a kis dögök. Ja és még valami, a "tetűírtós" napjaidon cserélj ágyneműt, nehogy valami kóbor tetű visszajusson a hajadba.

2016. márc. 23. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
hajvasalót én is próbáltam viszont a tesóm irtózik a bogaraktól a szüleimnek meg rossz a szeme :/
2016. márc. 24. 15:29
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
A serkéket kézzel lehet legjobban leszedni a hajszálakról, sajnos egyenként... Kérd meg a védőnőt, biztosan segít.
2016. ápr. 2. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
27%
nullásgép
2016. ápr. 2. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
ezt a nullásgépet még hányszor kell elsütni? mert nem is vicces és nem is hasznos... köszönöm a normális válaszokat
2016. ápr. 2. 15:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!