Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kis pattanást nyomkodtam,...

Kis pattanást nyomkodtam, másnapra gennyes seb lett belőle, mi a teendő?

Figyelt kérdés
Volt egy kis pattanás szerűségem az arcom jobb oldalán, elkezdtem nyomkodni, másnapra begyulladt és nagy piros sebes folt van a helyén. Mit csináljak, hogy hamar elmúljon ?

2016. márc. 29. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:

Ne nyúlj hozzá többet! Hagyd begyógyulni, ha nem hagyod maradandó seb is lehet belőle! +Sebfertőtlenítőt ajánlom.

Nem akarlak ámítani, de 2 hét múlva nem lesz nyoma, ha tényleg nem piszkálod. Ne sminkelj rá, hagyd úgy, hadd száradjon ki a seb. (Nekem is volt régen ilyen, ezek után már nem piszkáltam az arcomat többé - örültem h. elmúlt, és nem lett maradandó hegem.)

2016. márc. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy hülyeség volt-e, de citrommal átkentem és utána bekentem sudocremmel. Este is megcsinálom ugyanezt, hát ha reggelre jobb lesz :(
2016. márc. 29. 15:51
 3/5 anonim válasza:
39%
citrom az mar, nagyobb kárt okoz mint hasznot. Talán egy kis fogkrém rákenyve segíthet.
2016. márc. 29. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ne ne kenj rá, se citromot, se fogkrémet!!

A krém meg csak akkor érdemes, ha már nem gennyes a seb..

Anyudnak mutasd meg, ő majd tudja mit kell csinálni vele. Esetleg kérdezd meg,h. van-e fertőtlenítő rá.

2016. márc. 29. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

fertőtlenítsd le, de ne kenj rá mindent, mert attól nem lesz jobb

egy hét minimum kell, mire rendbe jön

legközelebb meg ne nyomkodd a pattanásaidat, mert ha rosszul csinálod, megint így fogsz járni

2016. márc. 29. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!