Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Szépség és divat » Bőr- és hajápolás

A kérdés

Leborotváltam a lábam, de kicsit félek attól, hogy kipattog, ha mégis mit tegyek?

23 éves srác vagyok eddig, csak géppel nyírtam, de ma kipróbáltam,hogy leborotválom. Ha nagyon kipattogna mi a megoldás??

2016. ápr. 18. 17:21  Privát üzenet  

A válaszok
A borotválás után azonnal használjál hidratáló krémet a bőrirritáció elkerülése érdekében. Jobban teszed, ha megelőződ, hogy a borotvált bőr kipattogjon a lábadon, ami elég kellemetlen lenne neked.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/5Időpont 2016. ápr. 18. 19:19 Privát üzenet
A hidratáló nem előzi meg a kipattogást... arra fertőtlenítő krém/gél/akármi kell. Pl after shave, aloe vera gél, stb.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/5Időpont 2016. ápr. 18. 19:52 Privát üzenet
A hidralátóval igenis megelőzhető a bőrirritáció. Borotválás után mindig hidralátó krémmel bekenem a borotvált bőr felületet, de nálam még egyszer sem fordult elő, hogy a bőröm kipattogzott volna a borotválás miatt. Ugyan is a Zsilette borotva habnak is van fertőtlenítő hatása. Bár azt elfogadom, hogy van a hidralásnál hatásosabb módszer is, olyan dolgok, melyeket leírtál, azzal egyet is értek. Persze függ mindez attól is kinek milyen érzékeny a bőre. A lényeg, hogy nálam a hidratálás bevált.

A válaszíró 90%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/5Időpont 2016. ápr. 18. 21:24 Privát üzenet

A kipattogás alapvető oka két dolog lehet:

1. Elfertőződés: Erre jó a fertőtlenítés, és a hidratálás, mert a száraz bőr kevésbé ellenálló.

2. A szőr a bőr alá nő, mert növéskor nem tudja áttörni a kemény hámréteget. Ebből általában gyulladás lesz piros pöttyök formájában. Megoldás rá a bőr puhítása hidratálással, de sokkal hatékonyabb a bőrradírozás esténként fürdéskor. Semmi extrára nem kell gondolni, egy egyszerű mosogatószivacs dörzsis oldalával át kell dörzsölni a bőrt esténként. 1-2 perc alatt megvan, és sosem nő be a szőr. Én mindig így csinálom, mert én is szőrtelenítem a lábam fiúként. :)

A válaszíró 72%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/5Időpont 2016. ápr. 18. 22:25 Privát üzenet
Bizonyos kényesebb helyeken szokott csak kipattogni, (pl. comb vagy hajlatok - kinek hogy, majd kitapasztalod) kb. 2 nap múlva jelentkezik, aztán 3. napra elmúlik magától, azt kivárod, igazi csodát úgyse csinál semmi. Nem nagy ügy. Picit szúr, de azt el lehet felejteni, ha az ember nem azzal van elfoglalva, viszont esztétikailag zavaró lehet, ha ez olyan helyen van, ahol látszik. (Nekem a comb tövénél volt ilyen, az meg úgyse látszott.) Ha zavar, akkor megjegyzed azokat a bizonyos részeket, és legközelebb ott olyan módszerrel nyírod, ami egy fél mm-t meghagy. Egyébként, ha sokszor csinálod, egy idő után hozzászokik, aztán már nem pattog ki sehol se, legalább is nálam már régen elmúltak ezek a fajta kezdeti problémák. (33/F)

A válaszíró 71%-ban hasznos válaszokat ad.
# 5/5Időpont 2016. ápr. 19. 20:53 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
5 napot késik, mégis megjön, de valahogy más, mi lehet az oka?
Ha (elvileg) nem vagyok laktózérzékeny, miért van az, hogy a tejes ételektől/ italoktól mégis hasmenést kapok?
Szerintetek ez mi? Tegnap előtt használtam garnier alapozót és már régi volt szóval én vagyok a hibás ( gondoltam nem lesz baj ). de mégis milyen kiütés ez?
Lisztérzékeny vagyok de mégis mi történik ha valami liszteset eszem?
Hiperérzékeny glutén laktóz intoleranciám van. Szigorú diétát követek, de mégis sokszor puffadok fáj a hasam és szeles vagyok ami elég fájdalmas. Mivel tudnám a puffadást csökkenteni?
Kiderült, hogy búza, tojás és tej intoleranciám van. Leálltam velük mégis még mindig ugyan úgy ég a gyomrom és sokszor van hasmenésem, miért?

Kérdések a Szépség és divat rovatbólKérdések a Bőr- és hajápolás rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!