Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Leborotváltam a lábam, de...

Leborotváltam a lábam, de kicsit félek attól, hogy kipattog, ha mégis mit tegyek?

Figyelt kérdés
23 éves srác vagyok eddig, csak géppel nyírtam, de ma kipróbáltam,hogy leborotválom. Ha nagyon kipattogna mi a megoldás??

2016. ápr. 18. 17:21
 1/5 anonim válasza:
A borotválás után azonnal használjál hidratáló krémet a bőrirritáció elkerülése érdekében. Jobban teszed, ha megelőződ, hogy a borotvált bőr kipattogjon a lábadon, ami elég kellemetlen lenne neked.
2016. ápr. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A hidratáló nem előzi meg a kipattogást... arra fertőtlenítő krém/gél/akármi kell. Pl after shave, aloe vera gél, stb.
2016. ápr. 18. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
A hidralátóval igenis megelőzhető a bőrirritáció. Borotválás után mindig hidralátó krémmel bekenem a borotvált bőr felületet, de nálam még egyszer sem fordult elő, hogy a bőröm kipattogzott volna a borotválás miatt. Ugyan is a Zsilette borotva habnak is van fertőtlenítő hatása. Bár azt elfogadom, hogy van a hidralásnál hatásosabb módszer is, olyan dolgok, melyeket leírtál, azzal egyet is értek. Persze függ mindez attól is kinek milyen érzékeny a bőre. A lényeg, hogy nálam a hidratálás bevált.
2016. ápr. 18. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kipattogás alapvető oka két dolog lehet:


1. Elfertőződés: Erre jó a fertőtlenítés, és a hidratálás, mert a száraz bőr kevésbé ellenálló.


2. A szőr a bőr alá nő, mert növéskor nem tudja áttörni a kemény hámréteget. Ebből általában gyulladás lesz piros pöttyök formájában. Megoldás rá a bőr puhítása hidratálással, de sokkal hatékonyabb a bőrradírozás esténként fürdéskor. Semmi extrára nem kell gondolni, egy egyszerű mosogatószivacs dörzsis oldalával át kell dörzsölni a bőrt esténként. 1-2 perc alatt megvan, és sosem nő be a szőr. Én mindig így csinálom, mert én is szőrtelenítem a lábam fiúként. :)

2016. ápr. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Bizonyos kényesebb helyeken szokott csak kipattogni, (pl. comb vagy hajlatok - kinek hogy, majd kitapasztalod) kb. 2 nap múlva jelentkezik, aztán 3. napra elmúlik magától, azt kivárod, igazi csodát úgyse csinál semmi. Nem nagy ügy. Picit szúr, de azt el lehet felejteni, ha az ember nem azzal van elfoglalva, viszont esztétikailag zavaró lehet, ha ez olyan helyen van, ahol látszik. (Nekem a comb tövénél volt ilyen, az meg úgyse látszott.) Ha zavar, akkor megjegyzed azokat a bizonyos részeket, és legközelebb ott olyan módszerrel nyírod, ami egy fél mm-t meghagy. Egyébként, ha sokszor csinálod, egy idő után hozzászokik, aztán már nem pattog ki sehol se, legalább is nálam már régen elmúltak ezek a fajta kezdeti problémák. (33/F)
2016. ápr. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!