Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tudnátok nekem segíteni...

Tudnátok nekem segíteni hajfestéssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Lehet kicsit amatőr kérdések lesznek, de nem értem hogy most hogy is van.

- Amikor valaki vesz egy pl. barna hajfestéket /kizárólag fodrászkellékeset, nem drogériásat!!/ és kever 60ml festékhez 90 ml oxit, akkor az oxi az mit csinál, az miért kell? világosítja a hajat? de ha valaki szőkéből akar barnát akkor minek kell világosítani?

- a fodrászkellékes hajfestékek miért kopnak ki 3 hajmosás után?


Köszi a normális válaszokat! :)


2016. ápr. 25. 16:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A hidrogén-peroxid tulajdonképpen a színelőhívó anyag a festékben.

A hajfestés egy bonyolult kémiai folyamat.

Először is megnyílik a haj szerkezete.A nyitást felületaktív anyagok ill.a lúgosságot biztosító ammónium-hidroxid végzi.

Felnyílik a haj kutikula rétege lehetővé téve a kortexbe való bejutást.

A felhordás során a krémfesték a hidrogén-peroxiddal bejut a kéregbe.

A ható idő alatt történik az oxidációs folyamat.

A hatóidő alatt az elővegyületekből kémiai folyamat eredményeként óriás molekula keletkezik.

Ez az óriás molekula a korábban felnyitott "résen" nem tud kiesni.

Tehát az oxidáció során keletkezett festékmolekula "fizikai kötődéssel"tapad a haj természets melaninjára(természetes festékmolekula).

Az oxidációval létrejött mesterséges pigmentek adják a színmélységet.

2016. ápr. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az első leírta a lényeget.

A tartós festékek pedig nem szoktak kikopni egyáltalán, kivéve ha rossz minőség, vagy a hajad van rossz állapotban, vagy világosra akarsz sötétet festeni - ez esetben elő kéne pigmentálni a festés előtt.

2016. ápr. 25. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Első vagyok.Folytatnám most hétköznapibb nyelven.Valószínűleg nem a festékkel van a probléma.És itt kezdődik a probléma,hogy nem szakember,szakembereknek gyártott hajfestéket vesz.

Tegyükfel van egy festett szőke hajad és te barnát szeretnél.Ahogy az előző is írta itt már a pigmentálás lenne a lényeg.Tehát.Az oxidáló szerre mint színelőhívóra szükség van a festett hajnál is viszont elég a 3%.

Mivel a festés által a haj szerkezet úgymond kinyílik a folyamat befejeztével nem áll vissza a szerkezet maradéktalanul,tehát roncsolódik.

Ha több alkalommal viszünk fel magas százalékban oxidálószert minden alkalommal egyre jobban megnyílik a haj szerkezete és egyre kevésbé tud visszazáródni a folyamat végén.Ennek következtében azok az óriás molekulák ki tudnak esni.Hétköznapi nyelven hamar kikopik a szín.

Nyilván egy szakember ezt pontosan tudja és csak a lenövésnél fog használni magadabb %-ban oxidálószert.

Biztosan léteznek 1:5 arányban használható festékek de a legtöbb professzionális festék 1:1 arányt írt elő(legalábbis mikor én még dolgoztam)

A szakemberek tudják,hogy ezzel az aránnyal is lehet játszani a kívánt szín eléréshez bizonyos esetekben de ez már tényleg szakma.

Szóval tanulságként bízzuk a hajunkat szakemberre!

2016. ápr. 25. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! Alfaparf Evolution hajfestéket használtam. De azt hiszem rájöttem a hibára. Az elején nagyon sötét lett utána meg visszakaptam az eredeti a hajszínem. 60 ml 9%-osat es mellé 30 ml12%os oxit kevertem a festékbe. Szerintem ez volt a hiba!
2016. ápr. 25. 21:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!