Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Házilag elkészíthető, természe...

Házilag elkészíthető, természetes sampon, ami jó a zsíros hajtő-száraz hajvég problémára is?

Figyelt kérdés
Ha ismertek ilyet, akkor leírnátok, hogy hogyan készítitek, használjátok, mert már elegem van a boltokban kapható mindenféle vegyszert meg ilyeneket tartalmazó samponokból. Esetleg, ha ilyen természetes sampont tudtok, azok nevét is szívesen fogadom.:D Köszönöm!
2010. ápr. 10. 10:28
 1/7 anonim ***** válasza:
Verj fel 2db tojást (ha hosszabb a hajad lehet több is), és azt hajmosás után kend a hajadra. Sampon->öblités->tojás->öblités Nekem ettől fényes lett a hajam és nem volt zsíros. De kenhetsz rá mézet, vagy tejet!:) Szerintem ezeket próbáld meg, csak jó alaposan mosd ki belőle, mert ha nem, akkor ragadni fog a hajad. A száraz hajvégre meg vegyél hajbalzsamot. Nekem is nagyon zsirosodott a hajam, a balzsam miatt, aztán mostmár csak a végére kenem rá hajmosáskor, attol a hajtövem nem zsirosodik!
2010. ápr. 10. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, bár nem ilyesmire gondoltam, de ez is valami... Azért még várok válaszokat:D
2010. ápr. 10. 12:40
 3/7 anonim ***** válasza:

[link] sztem innen a csalánsampon jó lenne a zsíros hajtőre, én is ilyet használok herbária csalánsampont száraz hajra és bevált. Keresgéltem még a neten és ezeket találtam, ami véleményem szerint jó lehet:)

Olívaolajos sampon

Minden hajtípusra használható.

- 2,5 dl forró víz

- 2 ek olívaolaj

- 4 ek szárított rozmaring levél

- 2 ek ricinusolaj


Helyezzük a rozmaring leveleket egy edénybe, forrázzuk le, majd fedjük be őket, és hagyjuk állni egy órán át. Öntsük egy üvegbe az olíva-és a ricinusolajat, és rázzuk jó alaposan össze. Szűrjük le a forrázatot, és öntsük az olajakhoz. Csavarjunk az üvegre tetőt és 3 percen át alaposan rázzuk össze az alapanyagokat. Az elkészült sampont masszírozzuk a nedves hajba, hagyjuk rajta 10 percig, majd öblítsük le.


Egyes illóolajok csökkentik a zsírosodást, az alábbi recept szerinti saját készítésű samponnal minden nap hajat kell mosni:

Ez az adag 1,2 dl zsíros hajra ajánlott, szagtalan samponnal kell jól összekeverni:

6 csepp citromolaj

4 csepp bergamottolaj

4 csepp cédrusolaj

4 csepp rozmaringolaj

2 csepp ilang-ilangolaj


Ha hiszitek, ha nem, sok sampon maga idézi elő a zsírosodást, vagy a korpát. Ha a te hajad is zsíros, akkor van 1-2 tippem, amivel segíthetsz rajta. Ha beledörzsölsz 2 tojássárgáját (a tövéhez is!) és rajta hagyod kb.15 percet, máris elindultál a javulás útján. Természetesen ezt meleg vízzel le kell mosni, majd utána még egyszer samponnal átmosni a hajat. Ajánlom a mostanában egyre népszerűbb natúr samponokat, amelyekben semmi mesterséges anyag nincs, és még szilikon se. Ilyen pl (jelöld ki): az Alverde márka: Alverde sampon, balzsam, sminkek...


remélem tudtam segíteni:D

2010. ápr. 10. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, majd kipróbálom azt, amit ki tudok:) Az első "recept" szimpatikus, de ricinusolajat sehol nem találok, pedig kerestem. Mindenki mondja, hogy patikákban, de a város egyik patikájában sem volt:(

Ezeket az Alvedre dolgokat ilyen Rossman, Dm üzletekben be lehet szerezni?

2010. ápr. 10. 23:39
 5/7 anonim ***** válasza:
igen alverde-t Dm-ben tudod beszerezni :)
2010. ápr. 11. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Az Alverde sampont semmiképpen nem ajánlom. Én is azt használom, és azt vettem észre, hogy hajmosás után mindig lesz egy piros folt rajtam (allergiás tünet). Ráadásul ha elolvasod, hogy milyen összetevők vannak benne ugyanúgy felfedezheted a káros anyagokat. Én is most döntöttem úgy, hogy inkább magamnak készítek sampont. Elegem van ezekből a mérgekből és a zsíros hajból.

Keresgéltem az interneten valamilyen megoldás után.

Ezt az oldalt találtam.


[link]


Ha gondolod, nézd meg. Nekem elég szimpatikusnak tűnik. Szerintem ki is próbálom.

2012. márc. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
2012. máj. 19. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!