Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Borotválkozás előtti/utáni...

Borotválkozás előtti/utáni izé. Hogyan?

Figyelt kérdés

Meguntam, hogy borotválkozás után az arcomon piros pöttyök jelennek meg. Ezért elkezdek valami arcszeszt, krémet, akármit használni. A közeli boltokban meglepetésre nem volt arcszesz, vagy nem olyan ami nekem jó.(Barbon volt, de az nem kell)


A neten keresgélve találtam receptet amit kikevernek nekem gyógyszertárban és így meg van a vörös veszedelem ellenszere. Tovább keresgélve jöttek szembe mindenféle rejtélyes anyagok, amik állítólag jók a bőrnek. Az alábbi alapreceptet mivel lehetne tökéletesíteni? Működjön, ne legyen túlzottan drága, ne legyen benn nehezen hozzáférhető anyag, amit pl rendelni kell.


Kb 3 naponta borotválkozom, a bőröm normál, nem zsíros, nem száraz, egyéb bőrproblémám nincs. 38/F


Az alaprecept:

100,0 g Alcoholum (70%-os)

50,0 g Aqua destillata

10,0 g Tinctura camomillae


Egyéb cuccok:

Hamamelisz

E-vitamin

B5

Iso-magnézium

Q10

AloeVera gél

Propolisz tinktúra

Kókuszolaj

Olívaolaj

Sheavaj

Avokádóolaj

Szőlőmagolaj

búzacsíraolaj



2016. máj. 30. 17:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyen problémám volt még pár éve, hogy jöttek a piros pöttyök, szóval alulról nem is nagyon mertem borotválkozni. Aztán meg elkezdtem használni aftershave-t, kicsit javított de nem annyira. De aztán meg kipróbáltam egy trükköt amit javasoltak, hogy zuhanyozás után rögtön borotválkozzak meg. Úgy sokkal egyszerűbb is borotválkozni, meg azóta nincsenek is ilyen pöttyeim. Már szerintem 1 éve nem volt már.

Tudom hogy nem ezt kérdezted, de azért próbáld meg ha még nem tetted mielőtt ilyeneket csinálsz.

2016. máj. 30. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem is ilyen problémáim voltak, meg ugye viszketett az arcom, ezért kezdtem el villanyborotvát használni, amivel teljesen megszűntek az ilyen problémáim
2016. máj. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem értem miért nem jó a borotválkozás utáni balzsam?Amit felsoroltál E-vitamin,szőlőmag olaj,búzacsíraolaj esetleg hamamelisz mehet bele,de ide arányok is kellenének.
2016. máj. 31. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!