Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 13 éves lány vagyok és nagyon...

13 éves lány vagyok és nagyon szőrös a kezem! Tippeket varok!?

Figyelt kérdés
Szóval anyukámnak mondtam már hogy zavar,valamit kéne ellene tenni.De o csak azt mondta hogy hiszen masnak is szoros akik csufolnak azokkal meg nem kell foglalkozni.Sajnos ezt konnyu mondani...!Borotvalni nem engedi mert hogy az butasag lenne.Epilalni,gyantaztatni pedig nem szeretnek mert fajdalmas de anya se szeretne sztm.Az iskolaba mindenki rovid ujjuba van en meg hosszu ujjukba ami eleg ciki de mas megoldas nincs!tudtok tippet adni ez ellen a problema ellen???
2016. jún. 8. 17:41
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
24%
Veszel egy borotvát és leszeded ennyi..
2016. jún. 8. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
0%
A szőrös kéz nem zárja ki az autóvezetést, viszont a korod igen.
2016. jún. 8. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
38%

Isten ments, hogy leborotváld! Nagyon meg fogod bánni, inkább gyantáztasd le ha zavar.

Volt ismerősöm, aki borotválta a karját és amikor véletlenül hozzáért a karomhoz az ő karja, akkor éreztem, ahogy a kis borosták végigkaristolnak, mint egy kaktusz. Szerintem ez sokkal visszataszítóbb mint ha van a karodon néhány szőrszál.

2016. jún. 8. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
21%

Nos, a dzsumbuj igenis ciki egy lanyon, a hosszu, dus, fekete szorzet minden, csak nem vonzo a mai vilagban. Ha tenyleg nagyon veszes a helyzet, akkor borotvald le. Anyukad ebbe nem szolhat bele, mivel a te testedrol van szo, es ha teged ez zavar, netan meg bantanak is miatta, akkor legyen szives elfogadni, hogy te tenni akarsz ez ellen. Az epilalas feler egy kinzassal, en azt ajanlom, kesobb probald ki, ha akarod. A gyanta viszont csak par pillanatig faj, kibirhato, es sokkal tartosabb is. Nekem is sok es eros a szorzetem es jobban megeri, mint allandoan borotvalni.

De ha tenyleg csak par szal van a karodon, ahhoz ne nyulj hozza. Az mindenkin termeszetes, a dzsungel az, ami ciki.

2016. jún. 8. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
38%
en mindenhol epilalok es egyaltalan nem elem meg kinzaskent. Pont annyira tartos, mint a gyanta, ezt kivancsisagbol labon teszteltem (egyiket epilaltam, masikat gyantaztam es egyszerre nott vissza). Csak neha gyantazok, mert szamomra korulmenyesebb, mint az epilalas. Epilatort mar 5000 ftert tudsz venni, a gyanta meg dragabb, ha elektromos melegitot, vagy mi a fenet veszel hozza + patront. A borotvat felejtsd el! Undorito lesz, amikor no vissza! Egyebkent azt javasolnam, hogy ne csinalj vele semmit. Inkabb napozz, hogy barnuljon a borod, mert akkor nem lesz annyira feltuno a szor. Viszont, ha egyszer leszeded, onnantol az mar egy eletre szolo dontes, mert erosodni fog a szor.
2016. jún. 8. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
A borotvat elfelejthetem mert anya nem engedi.Epilator meg gyanta nekem meg tul korai.Nagyon felek hogy fajni fog :/
2016. jún. 8. 18:54
 7/12 anonim ***** válasza:

A korod miatt az a baj, hogy mindent meg kell anyukáddal beszélni, amihez neki pénzt kell adnia.


Ami még megoldás lehet, hogy a kozmetikus kiszökíti, de csak akkor, ha nem túl sötét eleve a ször. Ha túl erös és sötét akkor csak a gyantázás marad, a kézen kb 3-4 húzás és lejön. Èn ennyi idösen kezdtem el(n anyám megunta hogy apám borotváját használom) gyantáztatni, anyám(aki iszonyat maradi) vitt el kozmetikushoz.

2016. jún. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt hittem tovabb tart a gyantazas.Ezt a termeket milyen boltban lehet beszerezni ha egyaltalan belehet.?
2016. jún. 8. 19:04
 9/12 anonim ***** válasza:
Gyantat borotvat, kremet stb.-t kapsz barmelyik drogeriaban. Erdemes eloszor tobbfelet is venni, hogy kiprobald, neked melyik a legjobb. Az epilator kicsit dragabb beruhazas, de sokaig tudod hasznalni. Bar le lehet pontozni, en tovabbra sem preferalom a gyantaval szemben.
2016. jún. 8. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

7-es válaszoló vagyok.

Leírom neked, hogy milyen lehetöségek vannak szörtelenítéshez.


Borotva:

ezzel elvágod a szört a börfelületnél, vagy is egy éles kis tüskeként nöl tovább a börön. Mivel egy szörszál természetesen úgy néz ki, hogy felfele elvékonyodik. ìgy mikor leborotválod utánna, a vastag rész nöl kifele, és úgy tünik, hogy vastagabb lett a szörszál, vagy is miután kinöl(3-5 nap), még csúnyább lesz, és érdes, szúros. Ami negatívum, hogy ahogy a szörszálak elvágodnak a bör is sérülhet és akár piros gyulladásos is lehet pár napig.


Gyantázás:

Ez egy kézen kb 5-6 húzásból áll, tényleg fájdalmas elöször, magadnak ne kezd el, de profi kozmetikus ügyes és eltereli a figyelmedet. Ez kb 3-6 hét után kezd el nöni. a gyanta kihuzza tövestöl a szörszállat, így az vékonyan kezd el nöni. Ami rossz lehet, hogy mikor elkezd nöni, alá nölhet a bör alá és begyulladhat.(de ez max 1-2 szállnál mint egy pattanás)


Szörtelenítö krém:

ezt drogériákban lehet kapni, iszonyat bödös. Ez vegyi uton lemarja a szört a kezedröl(persze a börödet nem). Ezzel ugyan azt éred el, mint a borotvával, a börfelületnél maródnak el a szörszállak, vagy is vastagon gyorsan nöl vissza.


Epillálógép:

ezt média Markt és hasonló üzletekben lehet kapni. Ez elvileg kihúzza a szörszálat, mint a gyanta, de lassabb és szerintem fájdalmasabb dolog. Ezt elöször anyukádnak kell csinálnia mindenképpen. Ami miatt én nem szerettem, mert sokszor elszakította a szörszállat, és mint egy borotva vágta le, így elég gyorsan vissza kezdett nöni.


Kiszökités:

ez ahogy feljebb írtam a kozmetikus csinálja. A szörszállak szinét változtatja meg vegyi úton. Ezt csak akkor tudja, ha eleve nem fekete vagy nagyon sötét a színe.

2016. jún. 9. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!