Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mi a szép arc (bőr) titka?

Mi a szép arc (bőr) titka?

Figyelt kérdés
Akinek szép arcbőre van,az leírná,hogy hogyan ápolja?Milyen termékeket használtok?

2016. jún. 29. 09:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Gének, sok-sok zöldség-, gyümölcs- és vízbevitel, alapos arctisztítás reggel-este. A bőrünk visszatükrözi az életmódunkat.. (Pl. nővéremnek az életmódváltás és paleo diéta segített eltüntetni a rengeteg pattanását 28 évesen)
2016. jún. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Jöhetnek még vélemények!
2016. jún. 29. 11:27
 3/7 anonim ***** válasza:
51%

Ha úgy általánosságban megkérdezed, azt mondom, mint az első. Egyébként szerintem szerencse kérdése.


A húgom és én teljesen különbözünk arcbőrre. Nekem mindig normál bőröm volt. Pattanások nincsenek, zsírosság nincs, szárazság nincs, sorolhatnám napestig, nagyon szép.


A húgomnak aknéja van tinédzserkora óta. Nem csak egy két "patti" itt-ott. Az arcán, a hátán, a mellkasán.


Amiben megegyezünk, az a genetika. És mindketten rendszeresen, alaposan ápoljuk a bőrünket, használunk fényvédőt. Nem iszunk, nem dohányzunk.


Itt véget is ér. Ő gyakran cseréli a párnahuzatát, az arctörölközőjét rendszeresen mossa. Figyel az összetevőkre. Figyel az étkezésére. Nem eszik tejtermékeket, húst, kerüli a cukrokat, a fehér lisztet. Rengeteg halat és zöldséget eszik. Sok vizet iszik. Rendszeresen sportol. Normálisan fekszik, kel. A bőrgyógyász sem tudott neki mit mondani, szerintem huszonévesen már nem normális ez az akne, ő is csak külsőleg tud segíteni.


Tegnap ettem egy fél pizzát, egy hengernyi Pringles-t, és főleg kólát ittam. Nem igazán zavar, ha előre csomagolt kaját veszek, a 10 ezres krém helyett vehetném a pár százasat is, ugyanolyan jó lenne. Van, hogy reggel ötkor fekszem, és csak 2-3 órát alszom. Mindjárt 30 éves leszek, és elkérik a személyimet, ha lottót veszek.


Úgyhogy én ezt szerencsének hívom részemről, igazságtalanságnak a tesóméról.

2016. jún. 29. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Sok sok víz, zsíros ételek kerülése. Nem sok kozmetikai terméket használok: hetente 2x radírozás(nekem az alverde algás radírja jött be), hagyd lélegezni a bőrt- ha mégis sminkelek első lépésben vichy termálvizes spray az arcra ill. a smink eltávolítására micellás víz(garnier kétfázisú).Ha van esetleg pattanásom akkor teafaolajas vattával áttörölgetem az arcom és szépen leviszi :)
2016. jún. 29. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindkettőtöknek,lehet,hogy közrejátszik a szerencse is.
2016. jún. 29. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Rendszeres ápolás,tisztítás.A többit már leírták.
2016. jún. 29. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Genetika. Akinek a családban pl hegesedésre, pattanásokra van hajlam annak sose lesz babapopsi bőre mint annak akinek ilyen nincs a családban.

Persze közrejátszik a sport, az étkezés, az életmód és az hogy pl kivizsgálták-e a pattanások okát (inzulinrezisztencia, pcos, hormonzavar, endokrinológust érdemes megkeresni ezzel ha nagyon zavar már).

De pl nekem a fogamzásgátló tabletták okoztak pattanásokat! Váltottam gyűrűre és eltűntek, mellékhatás volt nálam, nem gyakori de előfordul ilyen is!

Egyébként alapvetően fekete szappant, kombinált bőrre való tonikot, olajmentes arckrémet, helyi ecsetelésre ha van pattanásom néha akkor Dalacin oldatot használok.

2016. jún. 29. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!