Arcápolási rutin?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy elég tágak a pórusaim és sok a kis pattanásom. Garnier 3in1 arcradírral mosom naponta, tonikkal átmosom kétnaponta a rosszabb részeket és agyagos pakolást használok 3-4 naponta. Úgy néztem ez az átlagos rutin zsíros bőrre, de csak rosszabb lett az egész. Még több pattanásom lett, sok begyulladt/elsebesedett és az arcom is szárazabb lett (használok rá zsíros bőrre való arckrémet, de sokat nem használ).


Más termékeket kéne használnom? Vagy ritkábban? Hogyan tudnám most helyre hozni a bőröm valahogy? Meg mit lehet tenni a pórusokkal, hogy kisebbek legyenek, mert ez az agyagos pakolás szépen tisztít de nem húzza össze.


Gondoltam kozmetikushoz vagy bőrgyógyászhoz elmegyek, de azt olvastam csak drága /haszontalan krémeket írnak fel meg a kozmetikus kicsit tisztít rajta, de nem tartós megoldás. Valaki tud segíteni mit kéne tennem? Mert eddig csak rontani sikerült rajta. De legalább rosszabb már nehezen lehet úgyhogy fogékony vagyok az új ötletekre. :)

16/L



2016. júl. 19. 08:05
 1/4 anonim ***** válasza:

Olyan bátran szidják a szakembereket olyanok, akik egyszer voltak és nem jött be az az egy dolog, amit az az egy orvos vagy kozmetikus csinált. Mintha szidnám a nőgyógyászom, ha (mert nem így volt, de előfordul) elsőre nem jó fogamzásgátlót ír fel... Nem tudhatja, a tested hogyan fog reagálni.


Ha nem tetszik a bőrödnek valami, azzal nem tudsz mit tenni, mint hogy lecseréled. Viszont alapjaiban kell nagyon odafigyelned a szíros bőrre. Nagyon rendesen, alaposan mosd meg, és ne érj hozzá, ne piszkáld nap közben. Az arcradír oké, csak jól mosd le utána. És ha sminkelsz, akkor azt is alaposan távolítsd el, esetleg lehet, az okozza a bajt, pl. egy rossz alapozó. A pakolás lehet nem a legjobb, ha nem használ. Nézelődj kremmania.hu-n zsíros bőrre mások által ajánlott termékek után.


Nálam így néz ki a bőrápolási rutin (vegyes bőr, a homlokom zsírosabb, az arcom száraz szokott lenni, pattanásaim nincsenek, csak ritkán): Reggel megmosom, Nivea hidratálóval kenem, majd ha megyek valahova, sminkelek. Este jó hideg vízzel és Yves Rocher sminklemosóval áttisztítom, pár naponta szintén Yves Rocher tonikkal is. Utána Neutrogena gránátalmás arcradírral szedek le minden maradékot :) Utána megint alaposan, bő vízzel megmosom, majd estére vagy Nivea éjszakai krémmel, vagy Avon Naturals "mindenrevaló" krémmel kenem be :) Ha pattanást találok, azt a barátom kinyomja (én béna vagyok)


Remélem picit segítettem, de ha tényleg problémásnak érzed, szerintem érdemes felkeresni egy jó, modern, ismert bőrgyógyászt és egyszer kifizetni amit ki kell.

2016. júl. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm hogy leírtad te mit használsz és akkor utána nézek még a krémmánián is és megpróbálok másik termékeket használni. Sminket nem használok egy ideje, nem tudom normálisan megcsinálni az alapozást a sebek és hámló bőr miatt, hiába kenem korrektorral, csak akkor néz ki valahogy ha már szinte maszk, úgyhogy azt hanyagolom most. De nem vettem észre hogy rosszabb lett volna mikor használtam. Úgyhogy lehet a lemosókkal van a gond meg azt hiszem kicsit túlszáradt már a bőröm. Ha az se segít, hogy lecserélem a cuccaim akkor valószínűleg felkeresek inkább egy bőrgyógyászt, mert ez borzalmas.


Köszönöm a válaszodat! :)

2016. júl. 19. 11:41
 3/4 anonim ***** válasza:
Kedves Kérdező! Leírásod alapján meg se símogattad a pattanásokat, gyengéden bántál velük. :) 5 éve küzdök pattanásokkal, mára már eléggé kitanultam mi is jó a bőrömnek. Ha akarsz egy-két jó tanácsot, beszéljünk üzenetben. :)
2016. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Régebben én is nagyon pattanásos voltam. Már figyelek arra, hogy miket használok és csak parfüm mentes termékeket vásárolok az arcomra.

Nappali rutinom:

A cerave habzó arctisztítóját használom.

A balea hilauronos szérumját teszem a bőrömre.

A mixa anti-redness hidratálóját felviszem és miután beszívódott a Sun dance 50 faktoros fényvédőjét kenem fel, hogy védje a nap káros hatásaitól az arcomat.

Esti rutinom:

Mixa parfüm mentes (lila) micellás vizével eltávolítom a sminket és a koszt az arcomról egy vattakorong segítségével.

Ismét a Cerave lemosóval megtisztítom a bőrömet, utána a revox C vitamin szérumját kenem hagyom beszívódni a bőrömbe, ezután pedig hidratálóval zárom.

Érdemes heti 2x kémiai hámlasztót használni, ezt kb 10 percig érdemes fent hagyni, de termék válogatja (mindig olvass utána), nyáron pedig nem szabad használni.

2022. júl. 6. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!