Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyantázás, szőrtelenítőkrémezé...

Gyantázás, szőrtelenítőkrémezés, vagy borotválás? Melyik a jobb a szőr eltávolítására?

Figyelt kérdés

És miért az a jobb.

Egyébként az epilátort azért nem írtam fel, mert azt nem szeretném.

És melyik a legjobb gyanta/szőrtelenítőkrém/borotva márka? És mi a különbség a hideg és meleggyanta között?


Em. most szeretnék először szőrteleníteni :) [láb+hónalj]


13/L


2010. ápr. 23. 18:58
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Gyanta az tartós, csak 2-3 hetente kell gyantázni, szóval én ezt ajánlom, méghozzá a patronosat. Veszel egy patront amit bevágsz a mikróba és elég egyszerű használni. Így néz ki ha nem tudnád: [link]


A szőrtelenítőkrém és a borotva nem tartósak. A borotvától ki is pattoghatsz, ami viszket meg ronda is lesz. Semmiképp nem ajánlom.

2010. ápr. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Gyanta!!!

Megéri befektetni egy X-epil gyantamelegítő készülékbe! Nekem az van , és csak a gyantapatront kell vennem bele (300Ft körül van) és nagyon jó! Ajánlom!


[link]

2010. ápr. 23. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:

Gyanta

- előny: tartós (akár 3 hétig is), nagyon szép sima lesz a bőröd.

- hátrány: otthon kicsit macerás (kozmetikusnál kicsit drágább, de legalább csak feküdnöd kell és profin megcsinálja), és picit fájdalmas (de hozzá lehet szokni)


Szőrtelenítőkrém:

- előny: teljesen fájdalommentes

- hátrány: kevésbé tartós (kb 5 naponta kell), kissé erősíti a szőrt, szerintem elég macera (felkened, vársz levakarod, megmosod...) és az eredmény sem mindig tökéletes.


A borotváról nem írok mert sztem azt ne csináld, olyan mint a krém, csak jobban erősíti a szőrt és kb 2 naponta kell.


Azért leírom az epit is

- előny: ezt is ritkábban kell (2-3 hét), és ha veszel egy gépet utána már ingyen van, viszonylag kevés macera van vele

- hátrány: sztem ez fáj a legjobban,és nekem csomú szőrszál benő utána.


Meleggyana: fel kell melegíteni (egy lábos forró vízbe beleállítod azt a cuccost amiben a gyanta van) ha görgőset veszel azt könnyeb felkenni (mint egy golyósdezodort), de van olyan is amit gy kenőpálcával kell felpakolni (ezt nem ajánlom) amikor egy részen felkented a gyantátakkor erre a célra kapható lapocskát rásimítod és lerántod :)

A hideggyana olyan, hogy a gyanta eleve rá van rakva a papírra és két papír a gyanás felivel össze van tapasztav. a kezed között felmelegíted picit széthúzod a két lapot, rásímítod a lábadra, majd letéped.


Én a kozmetikusnál történő gyantázást, vagy az otthoni hideggyantát ajánlom. (ha nagyon nem bírod a fájdalmat akkor a krémat)

2010. ápr. 23. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :)

Mondjuk eléggé bírom a fájdalmat :D Csak most elég erős, meg hosszú, meg sok van, azért mert ez lenne majd az első alkalom, és félek, hogy nagyon fájna :S

2010. ápr. 23. 19:49
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Ne félj!

Gyantázok és az első tényleg fáj, DE utána már megsem érzed! Ritkul a szőr és 3-4hetente csinálom!:)

Probáld ki! Először csak 1 gyantapatront vegyél és pár lehúzócsikot! Az nem olyan drága és ha tényleg nem bírod akkor keress más megoldást!

Ha viszont kitartó leszel, akkor fektess be egy X-epil gyantamelegítőbe! Megéri!:)

2010. ápr. 23. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2010. ápr. 24. 20:52
 7/9 A kérdező kommentje:
Azért jöhetnek még válaszok, azért emeltem ki!! :D
2010. ápr. 25. 14:58
 8/9 anonim ***** válasza:
Én gyantázok, szerintem tök jó.. ritkábban kell igaz kicsit fáj de megéri. és utána jó sima :) am 13/ L :D:D
2010. ápr. 25. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi =)
2010. ápr. 25. 15:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!