Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Gyenge oxi (+szőkítőpor) több...

Gyenge oxi (+szőkítőpor) több ideig a hajon hagyva ugyanúgy működik, mint az erősebb oxi kevesebb idő alatt?

Figyelt kérdés
Pl egy 3-as oxi is le tudja teljesen szívni a hajszínt (eredetit), ha sokáig hagyják rajta? Vagy "megáll" (pl egy sárgás-narancsos színnél) és egy bizonyos mértéknél jobban nem szív tovább?
2016. szept. 26. 00:03
 1/3 anonim ***** válasza:
Nincs jelentősége, mennyit hagyod rajta, nem szív annyit, mint egy 9 vagy 12 %-os.
2016. szept. 26. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi. És ha fodrásznál szeretném leszivatni a festetlen sötétbarna hajamat, akkor hányasat fog használni? Van erre valami "íratlan szabály", vagy mindegyik másképp csinálja? Merjem magam rábízni, vagy szólni kell, hogy pl túl eroset nem szeretnék rá? Csak mert sok rémtörténetet olvastam már itt, hogy leégett a haj, meg ilyenek. (Ajánlottak itt jó fodrászt, de persze az relatív, hogy kinek mi a jó.) Esetleg próbatincsen lehet/szoktak kérni egy kísérletet, vagy az már túl nagy macera?
2016. szept. 30. 03:32
 3/3 anonim ***** válasza:
Nem tudom. Nekem erős szálú sötétbarna hajam van eredetileg. Fodrásszal próbáltuk a 3-as oxit, nem történt semmi, 9-essel meg minimálisan vörös lett. Úgyhogy én nem költöttem erre több pénzt, hanem olvastam a neten egy csomót a kémiáról és rátettem a hajamra a szőkítőport és a 12%-os oxit otthon, nem égett le. Viszont csak hamvasszőke festéktől lett szőke, az sem rögtön. Ilyen aranyszőke, bézs szőke stb. nevűektől vörös maradt. Próbatincset azért valóban nem ártana, hogy lásd, hogy reagál a hajad.
2016. szept. 30. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!