Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Rettenetesen hullik a hajam,...

Rettenetesen hullik a hajam, mit tegyek?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, tavaly nyáron kezdtem el vasalni a hajam, egy-két naponta, de volt hogy egy héten keresztül egyáltalán nem. Tavasszal is hullott a hajam rendesen, de nem ennyire, mint most. Azután nagyjából megállt a hullás, viszont nyár elején, miután itthon festettem be Syoss mézszőke festékkel (mivel középbarna a hajam, alig változott valamit a színe, inkább csak a napfényben aranyon csillogott) újra hullani kezdett, de még erőteljesebben mint tavasszal. Ennek már négy és fél hónapja, és nagyon kevés már a hajam. Sosem volt sok, és eleve nagyon vékonyszálú, de már kevesebb mint a háromnegyed annyi hajam van, mint amennyi másfél éve volt. Már nem is vasalom, a festés óta talán háromszor, ha kivasaltam. Előbb, ahogy kiszedtem a hajgumit (lazán volt összefogva és nem is húzta a hajam) 40 szál jött ki. Ma háromszor fogtam újra, és mindháromszor körülbelül ennyi volt. Mosásnál (szárítással és fésüléssel együtt) legalább 100, de inkább olyan 150 körül hullik ki. Alpecin sampont használok most, ez korábban segített valamennyit, remélem most is fog, egy hete használom most. Voltam már vérvételen, semmit nem találtak. Már nem merem kiengedni a hajam, mert lapos és mert nem is akarom kivasalni, mert félek, hogy tovább ront a helyzeten, vasalás nélkül meg úgy nézek ki mint egy oroszlán, mert váll fölöttig ér most a hajam. Sosem volt még hosszú hajam, leghosszabb mell fölöttig ért. Nagyon el vagyok keseredve, kérlek adjatok valami tanácsot. Bocsánat hogy ilyen hosszú lett.

2016. okt. 14. 16:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Itt valami más lesz a baj, ezek átlagos samponok, egyiknek se kéne hajhullást okozni.

Milyen az étrended? Fejbőröd?

Első körben el kéne menned egy bőrgyógyász rendelésre.

2016. okt. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Most tervezek pont bőrgyógyászhoz menni. Szüleim éppen ma hoztak nekem HairClinic kapszulát is, ezt végigszedem, remélem segít. Esetleg idmerősé, vagy saját véleményed róla van?
2016. okt. 14. 18:41
 3/7 anonim ***** válasza:
Ricinusolaj az segít a hajnövésben. Valahol olvastam,hogy a terhesvitamin gátolja a hajhullást.És próbáld meg az ilyen pakolásokat: [link]
2016. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, megpróbálom őket!
2016. okt. 15. 06:48
 5/7 anonim válasza:
41%
Szia. Volt nekem is hajhullási problémám, leírom én hogyan hoztam helyre. Azt azért nem árt tudni, hogy számos betegség tünete lehet, tehát orvosi vizsgálat esetenként szükséges, a bőrgyògyász jò út, esetleg még háziorvos , vérkép.. Szòval ricinus olaj, patikában kaphatò, jelezd mire kéred és kaphatsz nagyobb kiszerelésben, mert amúgy hashajtò hatású. Ez macerás, de kb heti 1x 2x vidd fel a száraz hajadra, dörzsöld be, majd alufòliat kererj rá plusz sapi , a lényeg, h melegen tartsd és minimum 4òrát hagyd rajta, majd mosd ki, nem lesz egyszerű, de többszöri hajnosás után lejön az olaj. Tojáspakolás hossztol függöen törj fel tojásokat majd kend a száraz hajadra, gumiz össze és hagyd fent 15percig, majd mosd meg. Bánfi hajszesz, büdi, de nekem hatásos volt. Kovaföld kapszula, plusz nézz utána milyen vitaninok segítik a hajat. Vitamundus étrend, napi 2 l folyadék, lehetőleg viz vagy tea. Hajmosás után soha ne menj ki a hidegre, mert a hajhagymákat gyilkolod vele. Hidegben sapka! Hajszárítò csak messziről fújva közepes hőfokon, de én pl ilyenkor nem is szárítottam, hagytam magátòl száradni. Hajvasalòt felejtsd el, max alkalmanként, de én nem javaslom. Hajnosást ne tul meleg és ne túl hideg vízzel. Remélem tudtam segíteni és kitartás, ugyanis idő kell hozzá. Nekem a ricinustol hullott lemosáskor a hajam jobban, de utána néztem nem jelent problémát, nem az égészséges szálak jönnek ki, viszont oldaltbrlől egy foltban nem volt hajam, azòta van, nyilván nem egy hét alatt nőtt ki, de a lényeg h megyszűt a privlémám :)
2016. okt. 16. 03:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Ja, és most divatos az ombre haj, elgondolkoznék rajta, hogy elfelejtem a szőkét egy időre es lenövesztenèm, nagyon roncsolja a hajat, a vasalás nélküli oroszlános hajra pedig balzsam és hajgumi, konty, hidd el a végeredmény utàn sokkal szívesebbenben engeded ki, ezek mind hajnövesztésre is kiválòak:)
2016. okt. 16. 03:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hűű! Mindenképp kipróbálom ezeket, köszönöm szépen! Ricinusolajat régebben én is használtam, de akkor csak növesztés céljából, de most úgy érzem holnap megyek is venni. Ment a zöld kéz mindenkinek :)
2016. okt. 16. 19:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!