Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Kényszeres bőrnyomkodás,...

Kényszeres bőrnyomkodás, lehet valamit tenni ez ellen?

Figyelt kérdés
Egy borzasztó szokásom, hogy állandóan piszkálom a bőröm és nyomogatom még azokat a dolgokat is, amik amúgy nem látszanak. Folyton elhatározom, hogy nem csinálom ezt tovább, de olyan, mint valami függőség, idővel visszatér. Tegnap is elegem lett és kinyomtam minden bőrszínű kis dudort, pedig tényleg csak akkor látszottak, ha nagyon közelről néztem. Pedig tudom, hogy sokkal csúnyább lesz utána a bőröm, most is sebes és piros foltos. Sírhatnékom van már, nem tudom, hogyan szokhatnék le erről, mikor csak ártok vele magamnak. Valakinek esetleg van ezzel tapasztalata? A sebek mennyi idő alatt gyógyulnak be körülbelül, ha kenem sebgyógyító krémmel? Köszi, ha valaki ír...

2016. nov. 4. 08:06
 1/3 anonim válasza:

Szia! Én is szoktam nyomkodni magamt... de csak ha muszáj és jarok kozmetikushoz is.

Önagaba az nem baj ha pár miteszert vagy sarga gennyes pattit kinyomkodsz csak utána tkezeld le: Rossmann D&M lehet csomó féle bőrradírt kapni ami megnyugtatja a bőrt leszedi a piszkot a zsírt. Plusz kis millió krém ami nyomkodás után rakensz az adott bőrfelületre és szép lesz!



Menj be ezekbe a bltokba és nézz körül, vagy kozmetikustól is megkérdezheted elvégre neki ez a szakmája :)



Összegezve: A tisztitás a lenyeg! Ne hagyd nyomkodás után csak úgy ott, tisztísd&kezeld le!



Sok sikert!


18L

2016. nov. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
ugyanez van velem is, valószínűleg pszichés eredetű dolog. erős önkontroll kell hozzá, hogy meg tudd állni, nekem az segít, ha ki vagyok sminkelve (alapozó is), akkor nem jön annyira, hogy nyomkodjam.
2016. nov. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Kozmetikus vagyok,nem baj,ha miteszereket kitisztítod,de figyelj a megfelelő tisztításra előtte és az összehúzásra is.Mindig tiszta kézzel,puha zsebkendővel csináld.Agyagos maszkot használj ami nem szárít viszont jó tisztító.Ne erőből nyomd!!!Nagy pattanást viszont nem szabad piszkálni.
2016. nov. 5. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!