Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Lehetnek pattanásaim az...

Lehetnek pattanásaim az alapozómtól?

Figyelt kérdés
14 éves lány vagyok és voltak a homlokomon nagy piros pattanások ezért elkezdtem alapozót és korrektort használni. Hála az arcápolóimnak a nagy pattanásokat sikerült minimalizálni, de előjöttek pici bőrszínű pattanás félék és az a baj hogy egyszerre nagyon sok van. Lehet hogy az alapozótól van?

#pattanás #alapozo #káros smink
2016. nov. 13. 12:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen,lehet.
2016. nov. 13. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
46%
Egy felnőtt nőnek sem tesz jót, ha folyamatosan mázolja magát, nemhogy egy éppen csak kamaszodó lánynak. Arctisztítókat, bőrnyugtató készítményeket használj csak, az alapozót meg a korrektort hagyd a fenébe. Bármilyen jó minőségű, akkor is eltömi a pórusokat, és egyáltalán nem takar annyira, amennyire te azt a tükörben látod. Csak ártasz vele a bőrödnek.
2016. nov. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Sunshinedoll ***** válasza:

Előfordulhat, ha sok benne az irritáló anyag, pl parfüm, alkohol, és ezekre érzékeny a bőröd. Illetve akkor is előjöhetnek, ha nem mosod le a sminket rendesen este.

Vegyél olyan alapozót, ami nem tartalmaz irritáló összetevőket, azzal kenheted magad úgy, ahogy akarod, nem lesz tőle semmi bajod - csak mosd le rendesen.

2016. nov. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ilyen fiatalon ne sminkelj, mert rontasz a helyzeten. Ha csak azért sminkelsz, hogy takargasd a pattanásaidat, akkor belekerülsz egy ördögi körbe. Mikor annyi idős voltam, mint te, nagyon sok pattanásom volt, és az osztálytársaimhoz hasonlóan én is elkezdtem alapozót használni, hogy eltakarjam, de sokkal rosszabb lett.

Később (mai napig) reggel és este pórusösszehúzó arclemosóval mosom az arcom, ami kicsit kiszárítja a bőrömet, ekkor jön a hidratáló krém. Azóta sokkal simább, és egészségesebb az arcbőröm, mint a sminkelő osztálytársaimnak, de ha néha mégis kijön egy pattanásom, gyulladáscsökkentő krémmel (gyógyfüves mesterbalzsam) kenem az érintett területet, és pár nap alatt eltűnik, addig véletlenül sem próbálom meg eltakarni.

Te se akard eltakarni, egyáltalán nem ciki, ha van pár pattanásod, ez a kamaszkorral jár, minden ember átesik ezen, nincs mit szégyellni. :)


17/L

2016. nov. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek a válaszokat
2016. nov. 13. 19:59
 6/6 anonim ***** válasza:

Ezt a hülyeséget... 15 éves koromtól alapozok, talán 3x volt pattanásom, az is elmúlt másnapra.


Bőrápolást, sminklemosást ne hanyagold.

2016. nov. 14. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!