Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Más is így van vele, hamar...

Más is így van vele, hamar zsírosodik a hajam de a hajvég. Mégis száraz, szálákás, ennyire béna lennék?

Figyelt kérdés

Sok minden kiprobáltam kb az elmúlt öt,hat év alatt.

20éves vagyok.

Leirnám a hajápolási szokásaimat.

Általában syoss vagy schauma sampont használok, nagyon ritkán schwarzkopf essence ultimate (klaudia schiffer )-es sampont,ami nagyon drága de isteni illata lesz töle a hajamnak és puha is.

De ezeken kivül többféle gyógynövényes sampont is,pl csalák sampont.

Bármilyet használok, kb.egy napot.bír ki a hajam. Probálok ritkábban hajatmosni,nehogyrtsak vele. Most télen lecsökkentettem heti egyre. Mert vizsgaidöszakban ki se mozdulok. A lényeg ,hogy kb egy nap alatt.bezsrosodik. csunya lesz a töve,tincsekbe áll össze,főleg a homlokomnál.

Nem is lenne baj,ha legalább a hauvégemre néha néha eljutna ez ...khm..természet adta zsír. De nem... soha...csont száraz a hajvégem.

Eléggé.dús hajam van,mellette.vékony szálú,nem is marad szép egyenes ha kivasalom.:(

Hajnosásnál ügyelek,hogy ne forró vízzel mossam. Néha még jéghideg vízzel is megmosom,hátha segít a zsírosodás ellen.

Hajszáritásnál egy féléve áttértem arrra,hogy a legalacdonyabb fokozaton szárítsam. És havonta max kétszer vasalom ki a hajam. Szárítás előtt glisskur hajvégápolót permetrzek a hajvégemre. És heti egyszer hajolajat is használok.

De valamit biztos elrontok,mert.ha vágatok a hajamból,két.hét.múlva látványosan töredezett lesz a vége.

Vajon mit rontok el, vagy nem lehet tenni semmit,ilyen a hajam szerkezete,el kell fogadnom?

Persze tudom,sose lesz olyan gyönyörű szögegyenes,vastagszálú hajam,mint más.nőknek...

Csak ha nem száritom meg a hajam, enyhén hullámos lesz és (!)rasztás,csunya tapintású.

Trrmészetesen nagyon könnyen gumbacolodik a hajam...

Hajkefét használók.

Szóval már.mindent megtettem ,amit tudtam és amit a fodrászom tanácsolt.

Szóval zsíros és.egyben száraz,szálkás a hajam.

Esetleg egy hajszakértő adhatna itt valami tippet . Valsmi csodaszer létezik? Biosamponokrl hallottam,de nem tudom hol lehet ilyeneket venni, milyen márkák léteznek?

(Debreceni vagyok)

Nektek milyen praktikáitok vannak?

Ha folyamatosan küzddnék a zsírps haj ellen,az heti 3 ,4 hajmosádt jelentene,amit a hajvégem nem bírna..

Ti egy hajmosás alkalmával hányszor samponozzátok a hajatokat?



2017. jan. 22. 20:51
 1/2 A kérdező kommentje:

Persze sampon után használok balzsamot vagy pakoást esetleg mindkettőt egyszerre.

Hasonló márkákat,mint a sampon. Pl ultimate

2017. jan. 22. 21:03
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ugyanez volt a problémám nekem is. Dús, de vékony szálú a hajam. A töve hamar zsírosodott, a vége mint a vatta és borzasztó száraz, az ujjaimat nem tudtam benne végighúzni, gubancolódott.

Nekem az segített, hogy megtaláltam a megfelelő sampont. Olyat keress amiben nincs szulfát, pl Babylove kisbabáknak való sampon, dm-ben kapható, de a rossmannban is van Babydream márkából hasonló, 400 Ft körül van (pelenkasoron keresd) Kicsit szokatlan vele hajat mosni, mert nem habzik annyira, de attól még tisztít. Vagy illatmentes vagy minimális, púderes illatuk van, de nem marad meg a hajon. Én már első használat után láttam a különbséget, nem akartam hinni a szememnek.

A szulfát borzasztóan szárítja a bőrt, az a tisztítóanyag a samponokban (Sodium Laureth Sulfate), második vagy harmadik összetevő, azaz nagy mennyiségben van benne. Mivel a lelket is kiszedi az ember fejbőréből, azért utána az fokozottan termel zsírt, a hajad vége meg száraz marad. A babáknak készült termékekben viszont olyan tisztítóanyagot használnak, ami sokkal kíméletesebb.

2017. jan. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!