Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Pattanások kezelése? De hogyan?

Pattanások kezelése? De hogyan?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Előre szólok hosszú lesz, de már egyszerűen nem tudok mit kezdeni a helyzettel, és végső elkeseredésemben itt kérek tanácsot.Alapvetően nem volt soha hatalmas probléma a bőrömmel, minimálisan mitesszeres volt, illetve néha előjött egy-két pattanás, de ezen kívül semmi. Viszont ki ne szeretne még ettől is szebb, makulátlan arcbőrt? Elmentem kozmetikushoz egy tisztításra, amivel kb életem eddigi legnagyobb hibáját követtem el. Mondta hogy tényleg nincs úgy probléma a bőrömmel, nem is tartott sokáig, de javasolta hogy egy hónap múlva menjek vissza még egyszer. Nos ebből az lett, hogy összesen ötször jártam nála, és mind az öt alkalom után egyre csúnyább lett a bőröm, ráadásul a hegek és foltok is ott maradtak. Egyszerűen nem akartam elhinni, hogy ennyire elcsúnyult a bőröm. Ott hagytam és megfogadtam hogy annak ellenére hogy valószínűleg rossz kozmetikust választottam én többhöz biztosan nem megyek. Magamnak próbáltam helyre hozni, először elég buta és felelőtlen módszerekkel, de mindent kipróbáltam rá. Semmi sem hatott. Házi praktikák sem, boltban kapható maszkok, semmi. Bőrgyógyásznál is voltam, aki írt rá gyógyszert, az használt úgy ahogy ideig óráig, de az sem vált be, így elküldött nőgyógyászhoz, hogy szedjek fogamzásgátlót. Nagyon nem szerettem volna, mert utána olvastam hogy valóban kitisztítja, de ha abba hagyom újra előjöhetnek, ráadásul csúnyábban mint előtte. Majd egy év elteltével elkezdtem egészségesebben enni, ittam a sok vizet, illetve letettem minden eddig használt tonikról, kenceficékről, és egy sima egyszerű kókusztejes szappant használtam. Ezek a dolgok úgy fél év alatt nagyjából helyre rakták az arcomat, de egyáltalán nem annyira mint amilyen régebben, a kozmetikusos eset előtt volt. De beletörődtem. Most viszont egy-két hónapja megint elárasztották a fejemet a nagy pattanások, és egyszerűen nem tudom miért, hiszen semmin nem változtattam, nem stresszesebb az életem, nem alszok kevesebbet,nem változott semmi! A kérdésem, hogy valakinek hasonló eset? Tudom hogy embere válogatja kinek mi válik be, de mégis, valami, ami a legtöbb embernek használt? Most már teljesen tanácstalan és reménytelen vagyok. Illetve még annyi, hogy időpontot kaptam a nőgyógyászhoz, fogok kérni most már fogamzásgátló tablettát, elsősorban nem a pattanások miatt, hanem mert tartós párkapcsolatban élek és szükségesnek tartom, de reménykedem benne, hogy akkor legalább ez hoz valami megoldást. Volt akinek fogamzásgátló tabletta szedése mellett szebb lett a bőre? Mert már ebben sem bízom teljesen. És ha igen, mennyi időnek kellett eltelnie? Nem akarom sürgetni a dolgot, nagyon türelmesnek mondom magam, de eljutottam oda, hogy nagyon zavar, mert nem pár kis pici pöttyről van szó, és nagyon lelombozó tud lenni mikor a tükörbe nézek. Szeretném visszakapni a régi bőrömet, és vele együtt az önbizalmamat is!


Köszönöm ha végig olvastad, és hozzájárulsz pár tanáccsal (ha esetleg tudsz valami biztatót!)

21/L



2017. febr. 15. 13:36
 1/6 anonim válasza:
Szia nekem is a bőröm régebben nagyon pattanásos volt. Elmentem bőrgyógyászhoz és írt fel nekem gyógytárban kiválható kenceficéket és láss csodát bevált. Az egyiknek az a neve hogy Zinerit azzal reggel kell bekenni az arcodat és nem kell lemosni a másik pedig a Diferin GÉL (fontos hogy gél legyen és ne krém mert a krémben más hatóanyagok vannak) amit fürdés után este kell felvinni a bőre és kb. 5 perc alatt beszívódik és ezt sem kell lemosni. Remélem segítettem és hogy beválik. Ja és ha kipróbáltad nem egyik napról a másikra fog elmúlni ha nem kb. 1 hónap múlva de megéri vagy is nekem meg érte meg nagyon szép lett a bőröm.
2017. febr. 15. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a Volina fogamzasgatlotol jott helyre, mellete benzoil peroxidos kremet hasznaltam (akneroxid veny nelkul). Sok sikert es kitartast!
2017. febr. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nem vagyok expert a témában, de mióta elektromos arckefét keztem használni, azóta jelentősen szépült a bőröm.
2017. febr. 15. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszi nektek! A zineritet használtam már de sajnos nem hozott javulást :( Az elektromos keféről már hallottam, lehet kipróbálom, hátha! Egyébként most voltam nőgyógyinál, nem is mondtam neki semmit, de egyből említette a pattanásaimat, és írt dienelle fogamzásgátlót. Valakinek tapasztalat vele?
2017. febr. 15. 20:52
 5/6 A kérdező kommentje:

*dienille

Bocsi félreírtam :)

2017. febr. 15. 20:53
 6/6 anonim ***** válasza:
Ami a legtöbb embernek segít olyan nincs. Mindenkinek más használ hosszú távon. Az arcbőr probléma olyan, mint a diéta. Van egy általános séma, amit fel tudnak írni vagy javasolni, de igazán, akkor leszel sikeres a diétában, ha megismered a tested és rájössz, hogy mire hogyan reagál. Na az arcbőr probléma pont ilyen. Itt senki sem fog tudni leírni neked egy csodareceptet. De ha ennyire összetett a baj, akkor mindenképpen kellene egy vérvétel, fogászati ellenőrzés, vizelet vizsgálat. Ha igazán tartós és hatásos megoldást szeretnél, akkor mindenképpen kell egy bőrgyógyász, persze olyan akinél érzed, hogy segít és valóban foglalkozik veled. Nekem az isotretinoin teva jött be plusz egy krémet kevertetett nekem az orvos. A teljes gyógyuláshoz 1 év kellett, de ma már tünetmentes vagyok és nem jön elő semmi sem. A kezelés alatt nyomkodni nem szabad az arcbőrt, vagy is lehet de tényleg csak az olyanokat, amiknél látod, hogy már szinte "magától" ki akar jönni és egy kisebb nyomással kijön a helyéről. Az ilyen rossmannos és dm-s krémeket felejtsd el. A gyulladásra még segíthet ha kamillás vízzel borogatod.
2017. febr. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!