Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit ajánlotok egyszerre...

Mit ajánlotok egyszerre száraz és zsíros bőrre?

Figyelt kérdés

Ilyen borzalmas bőrtípust még életembe nem láttam...csak a T vonalban egyszerre zsíros, és száraz a bőröm, de annyira, hogy folyamatosan hámlik, főleg mosás után, de egy idő múlva tiszta zsíros lesz, tele van mitesszerrel (és közben hámlik), néha jön egy-egy pattanás is. Ha nyomkodom az a baj, mert sebes lesz, ha nem nyomkodom, csak mosom, akkor meg az a baj, mert egyre nagyobbak és többen lesznek a mitesszerek. Elfedni is nehéz a foltokat, mert a hámló bőr még jobban látszik az alapozótól.

Gyulladáscsökkentő krémet használok a piros foltokra, és reggel nem mosom vízzel, hogy ne száradjon, csak áttörlöm micellás arctisztítóval.

Mivel még mindig fennáll a probléma, valamit nagyon rosszul csinálok. Mit ajánlotok, hogyan lehet ezt orvosolni?

A segítőkész válaszolóknak előre is köszi!



2017. febr. 19. 23:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem zsíros és vízhiányos, nem? Olyat nem tudok elképzelni, hogy száraz és zsíros legyen ugyanazon a helyen.
2017. febr. 20. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok, átjöttem a gépre.


Na, biztos, hogy nem száraz. Száraz bőrre olajos dolgokat szoktak ajánlani, az meg zsíros bőrre nem jó.


Nekem is hasonló a bőröm, a T vonalam zsíros és vízhiányos, az orcáim szárazak és vízhiányosak.


Garnier-s arctisztítót használok lemosónak, asszem, ilyen 3in1 cuccot. Általában szarrá szárít minden Garnier, de ez nekem bejött. Utána a mitesszerekre BHA löttyöt teszek (Paula's Choice), és végén jön az arckrém, most ureásat használok, mert a hámlást nekem az mindig eltünteti.


Ugyanígy én is micellázom reggel. Azt nézd meg, van-e benne alkohol, az nem kéne. (Alcohol denat.)

2017. febr. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ, ezeknek utána nézek, ment a zöld!

Jöhet még, ha valakinek van tanácsa!

2017. febr. 20. 06:04
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Ez egy nagyon jó cikk!!!

Továbbá hozzátenném, hogy akkor száraz még a bőr, ha valamilyen vitaminhiányod van. Leginkább B, A,Fe. Ezeket pótold.:) Sok folyadékot viszel be a szervezetedbe?:) Napi 2l legyen meg, ezzel is jót teszel a bőrödnek. Remélem tudtam segíteni.:)

2017. febr. 20. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm, neked is ment! :)
2017. febr. 20. 15:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!