Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » 4 éve küszködök a pattanásokka...

4 éve küszködök a pattanásokkal, valaki aki hasonló cipőben járt? SEGÍTSETEK! Több infó lent

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és elég problémás a bőröm. A homlokomon és a szám mellett/államon oldalt tele van az arcom pici bőr alatti pattanásokkal, ezek már terjednek a bal orcámra is. Ennek utánaolvastam és azt találtam,hogy ez malassezia folliculitis. Elméletileg ez gombás eredetű, a nizoral sampont gondoltam hogy kipróbálom. Nagyobb pattanások itt-ott elszórva az arcomon, nekik nincs konkrét helyük. Lehet arra fogni, hogy pubertálok, de már egyszerűen nem tudok tükörbe nézni. Kipróbáltam már egy csomó mindent, semmi nem segített tartósan. Antibiotikumot szedtem és kentem is, próbáltam FLP termékeket, Biodermát, a La Roche Posay effeclar duoja se segített. Mostanában inkább a természetes dolgok híve vagyok, kenegetem az arcom aloe verával, almaecettel, propolisszal de egyik se csinált radikális változást. A Lush herbalism arctisztítóját használom és a magnaminty maszkját, de szinte semmi. Jártam kozmetikushoz, de azon kívül hogy utána 1 hétig vállalhatlan a fejem semmi változás. Az ilcsi termékek se segítettek. Végigjártam a környék összes bőrorvosát, semmi használhatót nem mondanak,mindjárt mindenki antibiotikumot ír.

Lehet az étrendemmel van a gond? Gondolkodtam,hogy kipróbálom a vegán étrendet, nem fogyasztok semmi tejterméket és húst.

Már komolyan nem tudom mit tegyek, sírhatnékom van. Segítsetek. :(



2017. febr. 23. 11:50
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm!!! :)
2017. márc. 19. 12:34
 12/12 anonim válasza:

Ha esetleg még egy tanácsot elfogadsz... :)

16 éves lány vagyok, tavaly nagyon durván bepattanásosodtam. Bementem a boltba és én is márkás pattanás elleni cuccokkal kenegettem, nivea arckrém meg hasonlók. Hát semmi sem segített valami sokat sajna. Aztán beteg lettem, megfáztam és orvoshoz mentünk, a doki meg észrevette hogy milyen az arcom és mondta hogy felír nekem egy kiváltható szert, aminek a neve "ZINERYT" és kenegessem vele a pattanásos felületet. Annyira megölrültem, amikor egy hét után annyira hatott, hogy el sem hittem. Gyönyörűen levitte ezeket a pattanásokat csak várni kellett pár napot. Most is újra kiváltja anyukám, csak be kell telefonálni orvoshoz feliratni és ki is válthatod gyógyszertárban. Ez vált be nálam :)

2017. ápr. 9. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!