Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Zsíros, szárazkorpás haj, mit...

Zsíros, szárazkorpás haj, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Már rengeteg sampont kipróbáltam Eucerin (száraz korpára), Neutrogena T/Gel, Himalaya korpásodás elleni, Selsun Blue, gyógyszertári kénes sampon, Naturland kénes sampon, Seborin... Mindegyiket legalább a felévig használtam, szóval minimum egy-másfél hónapig használtam (csak egy sampont, szóval nem használtam több félét egyszerre).

A bőrgyógyász a Seborint ajánlotta, de sajnos nem használt. Ahogy az összes többi felsorolt sampon se.


Tini vagyok, anyukám szerint ennek tehető be, de nagyon zavaró, ezek mellett zsírosodik is - bár ez még csak nem rég kezdődött.


A hajam töve zsírosodik inkább, de száraz korpám van - szerintem (utána olvastam..).

A hajam nem igazán hullik, viszont a fejbőröm nagyon viszketni szokott.

Hetente kétszer mosom meg a hajamat, és olyankor kétszer samponozok.

Sajnos már évek óta küzdök ezzel az állapottal, és még mindig nem találtam meg a legjobb megoldást.

Mostanában bőrradírt rakok hajmosás előtt a fejbőrömre így kicsit elfogadhatóbb az állapot.


A kérdésem, hogy van-e valami tanácsotok, vagy hogyan sikerült megoldani a problémát?

Esetleg elmúlik amikor vége lesz a tini kornak?


Ui.: A szüleimnek is fenn áll ez a probléma és azt olvastam, hogy örökölni is lehet. Esetleg ez állhat a háttérben?



2017. márc. 18. 11:18
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem csak eletkortol fugg, sokszor az idojaras vagy a stressz is okozhat ilyen panaszokat.

Egy evben legalabb egyszer en is megkozdok vele, olyankor probalkozok mindennel. T-gel volt hogy rendbe rakta, aztan koverkezo alkalommal meg kb semmit nem ert.

Ha a borgyogyasz nem tud rajtad segiteni, akkor mi sem nagyon tudjuk megmobdani hogy mitol lehet.

Amiben tudok segiteni, hogy megosszam veled, hogy nekem legutoljara a Sebamed valt be:

[link]


Mar eleg ramaty allapotban volt a fejvorom mikor vegre beszereztem ezt, nem azonnal, de nehany het alatt szepen rendberakta.

Azota ugy hasznalom hogy elso hajmosasnal sima alap sampont hasznalok, es utana mosok ezzel hajat, jo alaposan, hagyom is hatni 1-2 percig.


A zsirossag lehet balzsamtol, pakolastol vagy egyeb hajformazoktol is...

Balzsam eseten probald meg a haj hosszara es vegere felvinni inkabb, keruld a haj tovet!

Segit meg az is, hogy ha utolso lepeskent hideg(ebb) vizzel oblited le a hajad, mem pedig forroval.

2017. márc. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Igazából mivel régóta fenn áll kétlem az időjárást, a stressz lehetséges de az szerintem csak ront a helyzeten és valami mástól is lehet.

Az alap sampon nálad mit takar? Nem merek akármit felvinni mert lehetnek benne olyan anyagok amik csak súlyossbítják a helyzetet.


A balzsamot csak a hajvégemre kenem, és a hajamat mindig leszoktam öblíteni hideg vízzel a végén - ez szerintem segít is. :)


Köszönöm a segítséget. :)

2017. márc. 18. 14:30
 3/5 anonim ***** válasza:

Alap sampon alatt en most a head&shoulders-t ertem. Normal hajra van, semmi extra.. parom azt hasznalja, igy en is azzal mosok mar eloszor hajat. De elotte az elseve agyagos samponjat hasznaltam elomosni (bedoltem a reklamnak, mert nekem is ugyanugy zsiros volt a hajam, de mivel a korpa jobban zavart, ezert kezdtem inkabb azt kezelni)

Elso nehany hetben amig el nem mulik a korpa addig ne hasznalj mast elomosni sem...csak miutan mar rendbe tette :)

2017. márc. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm! :)

Más valaki? :)

2017. márc. 25. 15:36
 5/5 anonim ***** válasza:
most az eucerin zsíros korpát próbálom, hátha használ. a heden soder az száraz korpára való, nem zsírosra.
2017. máj. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!