Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Van aki otthon szivatta le...

Van aki otthon szivatta le magának a haját? Mire kell figyelni? Hány százalékos oxival csináltad?

Figyelt kérdés

Az én esetemben festetlen, sötét hajról lenne szó. Tudom, könnyű elrontani, ezért tettem fel a kérdést. Fodrászokkal eddig csak rossz tapasztalataim voltak. (Persze vannak profik, de többen nem akarok kockáztatni.)

Akinek sikerült otthon, hogyan csinálta?


2017. márc. 31. 04:14
 1/9 anonim válasza:
Az oxi attól függ mennyire sötét a hajad, de az is előfordulhat, hogy akár kétszer is fel kell vinni az anyagot, hogy megfelelő eredményt kapj. A sötét haj tele van narancssárga pigmentekkel, az ragaszkodni fog, így valószìnűleg először mindenképpen narancsos lesz. Azt se felejtsd el, hogy a hajad nem mindenhol ugyanolyan minőségű, simán lehet, hogy a töveknél, ahol a friss hajad nő, sokkal világosabb lesz. Inkább rakj rá kisebb oxival és kétszer, de ne rakj rá 12-es oxit, mert gyorsabb, de jobban roncsolja a hajad, arról nem is beszélve, hogy 12-es oxit nem szabad fejbőrre tenni, szóval csak óvatosan.
2017. márc. 31. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Inkább 6-os erősségűvel 2x ess neki. Használhatsz ilyen plexet is(pl kallos plex) ez is védi valamennyire a hajad. A többi meg attól függ, hogy mit szeretnél végeredménynek.
2017. márc. 31. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
1. vagyok, arra is fel kell készülnöd, hogy szivatás után nem tudom mit szeretnél vele kezdeni, teljesen szőkét akarsz vagy csak világosabbat, szinte biztos, hogy dobni fogja le a festéket a hajad. Ha teljesen szőkét akarsz akkor is vissza-vissza fog térni a vöröses néha, amit majd le kell hamvasítanod mindig. Persze az se mindegy, hogyan, mert ha valahol vörösebb, valahol meg szinte teljesen kiszívta a szőkítő, akkor nem jó, ha mindenhova ugyanazt a festéket teszed, mert foltos lehet. Pl ha a töveknél világodabb lesz, akkor oda eleve megéri egy mélységgel sötétebb színt rakni, különben a töve világosabb lesz... a tő inkábn legyen sötétebb, egy fokkal, ami nem is szembetűnő, de ha világosabb, az eléggé gáz. Hamvasítót se teheted fel úgy, hogy valahol még jócskán narancs színű, a vége meg mondjuk már szép szőke. A narancsot ki is ütheti szépen, de ahol már alapból szőke ott át is eshet a ló túl oldlára a dolog és meglehet, hogy zöldes lesz a hajad vagy kékes, esetleg szürke. Ja és persze sokszor az se mindegy milyen színnel hamvasítasz :D Így látatlanba nehéz. Remélem érthetően írtam azért le.
2017. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A végeredmény nem világos szoke lenne, csak egy olyan szokésbarna szín, bár ez talán fodrásznyelven már sötétszokének számít. Azon már nem üt át úgy a narancsos szín? És a szokésbarnát is ledobja a haj? És az, hogy 2x kell esetleg felvinni az oxit, azt jelenti, hogy leöblítem az elsot, és rögtön utána, a vizes hajra mehet is a második adag? A 9%-os az már nagyon roncsolna? (Elég sötét barna a hajam, eros és vastagszálú, néha szinte feketének látszik, de ha rásüt a nap, tiszta vöröses beütése van.) (Bocsi a sok kérdésért.) :)
2017. ápr. 3. 17:38
 5/9 A kérdező kommentje:
Még nem vágtam bele, ha van még valakinek hasznos tanácsa, szívesen veszem. :)
2017. ápr. 20. 11:19
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia én tényleg nem szeretnék rosszat, de szerintem bízd rá egy profira. Otthon nagyon sok kárt tud vele tenni.

Barátnőmnek kihullott a haja miután kiszőkítette otthon, persze nem első szőkítése volt.

De én a helyedben tényleg inkább fodrászra bíznám, főleg ha hosszú!

2017. ápr. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
A barátnőd milyen erősségű oxit használt? Lehet, hogy túl erős volt, és ha gyengébbet használ, akkor sikerül neki a hajfestés.
2017. ápr. 24. 19:32
 8/9 A kérdező kommentje:

Ha valaki még olvassa, a kérdések továbbra is állnak:

"Azon már nem üt át úgy a narancsos szín? És a szokésbarnát is ledobja a haj? És az, hogy 2x kell esetleg felvinni az oxit, azt jelenti, hogy leöblítem az elsot, és rögtön utána, a vizes hajra mehet is a második adag? A 9%-os az már nagyon roncsolna?"

:)

2017. ápr. 24. 19:34
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem, száraz hajra kell felvinni. De két szőkítés között ajánlatos 1-2 nap szünetet tartani. Főleg ha 9%-ossal csinálod. Sajnos mindenhogy roncsol a szőkítés, oxitól függetlenül. De ahogy ajánlották vegyél kallos plexet bele, meg szőkítés előtt pár órával kend be szűz kókuszolajjal az egészet, nekem az sokat segített. A festék pedig hamvas árnyalat legyen mindenképp, az kiüti a vörös pigmentet.
2017. máj. 27. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!