Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tényleg van értelme figyelni...

Tényleg van értelme figyelni a holdállást hajvágáskor vagy ez csak babona?

Figyelt kérdés
2017. ápr. 2. 09:34
 1/8 anonim ***** válasza:
41%

[link]


Hallottam már róla de eddig nem olvastam utána de Szerintem egy próbát megér én is kipróbálom bajunk nem lesz.

2017. ápr. 2. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
93%
Gondolkodj logikusan.A Hold helyzete hogyan tudná befolyásolni egy 300 ezer km-el arrébb lévő emberi hajhagyma növekedését? Sehogy. Jól hangzik,csak nem működik.
2017. ápr. 2. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Sot, ha igazan biztosra akarsz menni, teliholdkor fekete kecsket aldozol a keresztuton mielott fodraszhoz mesz.


Neha komolyan elgondolkozom hogy a tudomanyos oktatas tenyleg ennyire a nullat kozeliti-e, vagy csak az egyes emberek tudnak ennyire butak lenni.

2017. ápr. 2. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
90%
Meg eleve nem a hajvégektől nő a hajunk hanem a fejbőrből, hogyan befolyásolná már a növekedést az hogy levágsz a végéből 2 centit?:D Ez kb olyan mint amikor az volt a divat hogy ha gyakran vágod a hajad gyorsabban nő... Teljesen logikátlan mindkettő. Amúgy ez az írás amit az első linkelt kifejezetten megmosolyogtató: "Ha valaki Tirolban jár, akkor megfigyelheti, hogy ott az emberek, különösen a férfiak nem kopaszok! Aki ott kopasz, arról tudják, hogy vagy nem odavalósi, vagy ha igen, nem a Hold megfelelő állása szerint vágatja a haját. Nagyon érdekesek a fodrászok is. Amikor a Hold Rák jegyben jár, alig van vendégük, vagy ki sem nyitnak" Nem tudom mit érzett az illető amikor ezt leírta de irigylem hogy ennyi szabadideje van
2017. ápr. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
51%

#4 "ha többet vágjuk a hajunkat gyorsabban nő"-ben az a logika hogy az eltöredezett hajvégek is elszívják a hajhagymákban lévő táp anyagokat csak feleslegesen így ha vissza van vágva a haj rövidebb egészségesebb hajon jobban eljutnak a tápanyagok ergó gyorsabban nő.Plussz ugye az egészségesebb végű hajat jobban meglehet növeszteni mivel nem törik le a vége. Fodrász vagyok suliba tanítják.

A másik pedig hogy a holdnak bizonyítottan hatása van a földre lásd dagály apály ,akkor az emberre miért ne lehetne hatással mikor 70%-unk víz. Vagy pl sokan rosszul alszanak teliholdnál. Szerintem van logika benne.

2017. ápr. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%

"Fodrász vagyok suliba tanítják."


És azt is tanítják,hogy a Holdtól jobban nő a haj?


"A másik pedig hogy a holdnak bizonyítottan hatása van a földre lásd dagály apály"



Tehát ha van valamilyen hatása,akkor ezzel bizonyítasz egy tök más dolgot is,aminek köze sincs ahhoz? Érdekes a logikád.Egyébként egy nagyobb épület gravitációs ereje nagyobb hatást fejt ki rád,mint a Hold.


akkor az emberre miért ne lehetne hatással mikor 70%-unk víz."


Ez kb olyan,mint ha azt mondaná valaki,hogy a víz a hő hatására elpárolog.Ha szaunába vagy és a padlón lévő víz idővel elpárolog,akkor félő,hogy te is elpárolognál,mert te is vízből vagy,érteed..


"Vagy pl sokan rosszul alszanak teliholdnál."


Aminek van evolúciós magyarázata,a ragadozók aktívabbak a nagyobb fény miatt,a nem ragadozók is aktívabbak a fokozott veszély miatt.Évmilliós genetikai örökség,nem hókuszpókuszos misztérium ez. Nem a női magazinok ezotéria rovatából kell informálódni.

2017. ápr. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
#5: "rövidebb egészségesebb hajon jobban eljutnak a tápanyagok ergó gyorsabban nő" Ezt nem tudom melyik iskolában tanították neked, de én úgy tudom a fejbőrben keletkezett faggyú jut le a hajhosszra, ami táplálja/védi, nem pedig fordítva. A rövidebb, ritkább hajon nyilván hamarabb lejut, de ennek semmi köze a haj növekedéséhez. Azt tudom hogy pl az étrend meg a folyadékfogyasztás befolyásolhatja annak a hajnak a minőségét ami újonnan kinő, de ennek amit írtál semmi értelme nincs. Én ismerek olyat akinek iszonyatosan hosszú de töredezett, festett, száraz haja van, és ugyanúgy havi 1,5-2 centit nő a haja mint egy egészséges és rövid hajú embernek. Látom, mert szőkíti, és a testvéremről van szó úgyhogy volt alkalmam megfigyelni.
2017. ápr. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Micsoda??!! Soha életemben nem hallottam még ilyenről. Aki ismeri az írja le röviden! Én mindig akkor vágom a hajam, amikor megnő és nem akkor amikor a Hold így, meg úgy áll.
2020. máj. 18. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!