Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Melyek a szőrnövekedést gátló...

Melyek a szőrnövekedést gátló növények? (Hatóanyagukat bőrre kenve. )

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy vannak szőrnövekedést serkentő növények, pl. hajra szokták használni ezeket, hajat vastagítani, erősíteni, vagy éppen növeszteni, esetleg újranöveszteni (levendula, zsálya).


Feltételezem, hogy akkor olyan növényi hatóanyagok is vannak, amelyek gátolják a szőrnövekedést -> ezt a hatást ki lehetne használni hónaljszőrtelenítéshez.



2017. ápr. 4. 18:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Te leszel az évszázad felfedezője, ha ezt megcsinálod... Hát kísérletezz! Én nem árulok el semmit! :)
2017. ápr. 5. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

;-)


Közben már találtam kettőt! :-)

2017. ápr. 5. 16:20
 3/5 anonim ***** válasza:
Van tény,de ne kísérletezz magad szakállára növényekkel, mert a májad bánja. Pár méreg anyag és nem csak megáll a növekedésben, ki is hullik, hajaddal együtt. Amúgy aki máj beteg, a kiválasztó szervei nem úgy működnek, azoknak kihullik magától is. Ahogy idősebb az ember sem úgy működnek már a kiválasztó szervek, meg lehet figyelni az idős nénik lábán nincs már annyi szőr , az arcukon lehet,de az más dolog.
2017. máj. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Külsőleg alkalmazva, te! Kizárólag helyi alkalmazással. Úgy nem hullik ki máshol a szőr és a májnak sem lesz semmi baja.
2017. máj. 4. 13:29
 5/5 A kérdező kommentje:

Többen kérdeztétek privátban, hogy milyen szőrnövekedést gátló növényekre bukkantam, inkább megírom nyilvánosan.


[link]


"Hatásmechanizmus

A krém szőrnövekedést gátló hatása két speciális növényi összetevőjének köszönhető:

Chelidonine: egy tisztított növényi molekula. Gátolja a sejtosztódást a hajhagymákban, finomítja a szőrzet átmérőjét, ezáltal lassítja növekedését. Gyulladáscsökkentő (szabályozza a gyulladáskeltő mediátorok mennyiségét) a szőrtelenítés után azonnali bőrnyugtató funkciót lát el. A Chelidonine szőrnövekedés mennyiségére és minőségére, a bőr simaságára és puhaságára valamint gyulladáscsökkentő tulajdonságára gyakorolt hatását klinikai tesztek igazolják.

Dihydromyricetin: a Myrica cerifera L a mirtuszfélék családjába tartozó amerikai viaszbokor dihydromyricetinben gazdag leveleinek és virágainak speciális, koncentrált kivonata. Klinikai tesztek igazolják a dihydromyricetin gátló hatását a szőrzet mátrix sejtjeinek IGF-1-receptor-tirozin-kináz aktivitására. Ez a hatás megakadályozza, illetve gátolja a folliculus növekedését az anagén fázisban. Ennek következtében csökken a szőrszálak mennyisége és a kinőtt szőrszálak minősége, végül - előírás szerinti használattal - megszüntetheti a nem kívánt helyen a szőrtelenítés műveletét."


Tehát az egyik a fecskefű, a másik az amerikai viaszbokor.


[link]


[link]



Akkor ezeket találtam, azóta nem is kerestem, de biztosan van még!

2017. máj. 4. 13:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!