Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » A hullámos/göndör haj lassabba...

A hullámos/göndör haj lassabban nő, mint az egyenes haj?

Figyelt kérdés
Azért kérdezem, mert nekem ilyen enyhén göndör, mondhatni hullámos a hajam, két éve vágattam le rövidre(amit muszáj volt, annyira töredezett volt) és azóta a két év alatt nagyon keveset nőtt, mondhatni 5 cm-t. Pedig három havonta járok fodrászhoz, hogy egy picit a végéből vágjon. De nem nagyon akar nőni.. :/
2017. ápr. 9. 18:00
 1/5 A kérdező kommentje:
Az osztálytársamnak 2 év alatt nőtt 12 cm-t biztos(neki egyenes a haja), nagyon durván sokat. Pedig ő még ritkábban is jár fodrászhoz, mint én.
2017. ápr. 9. 18:01
 2/5 anonim ***** válasza:

A haj növekedése genetika kérdése. Nem tudok olyanról hogy a hullámos lassabban nőne mint az egyenes, aztán majd kijavít valaki ha tévedek...

Nem attól fog nőni, hogy vágatod, hanem hogy megfelelően ápolod. Természetesen először lekell vágni a töredezett részeket, utána pedig, szűz/finomítatlan kókuszolaj vagy argánolaj, egészséges táplálkozás, megfelelő hajápolási termékek. Ugyanis ha mindig letörik a vége, ráadásul rendszeresen vágatod is, persze hogy semmi növekedés nem látszik.

Félévente egyszer esek be fodrászhoz, de mióta argánolajat használok nincs is több alkalomra szükségem.

2017. ápr. 9. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
És ezt az argánolajat hol lehet venni és mennyiért?
2017. ápr. 9. 18:12
 4/5 anonim ***** válasza:
Ha hullámos akkor felugrik. Nő az, csak nem annyira látványos mint az egyenes haj.
2017. ápr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én speciel a fodrászomnál vettem 3000 ft (yellow bloom márkájú), de fodrászkellékesnél is lehet. Viszont ez sem tiszta argánolaj, tele van szilikonnal (ennek ellenére mégis segített). A 100%os argánolaj aranyáron kapható, azt szerintem bioboltokban meg ilyen helyeken lehet kapni.
2017. ápr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!