Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Le szeretném borotválni a...

Le szeretném borotválni a fejem. - Kopasz akarok lenni. Hogy kezdjek neki?

Figyelt kérdés

A környezetemben csupán 1 kopasz ember van. Ő is fiatal. Elmondása szerint először fájt a fejbőre és alváskor is ha ráfeküdt. Noss, ha így áll, akkor én mit csináljak?

Nagyon érzékeny és fehér a bőröm, meg valamiért kopaszodok is, és valami sebek vannak a fejemen (nem, nem ekcéma).

Így is letoljam a hajam? Vagy tudtok valami testápolót vagy szert amit ilyenkor kéne a fejemre kenni? :D


Lehet hülye vagyok de amatőr vagyok a témában.


2017. ápr. 28. 22:54
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbáld ki és megtudod...

Baba testápoló (kék)

2017. ápr. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Jobb hajnyíró Filipsz nullás állással letolható mákosra . Ezt magad megoldhatod tükörből .
2017. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szia!


Először is letolhatod a hajadat nullásra. A sebeket semmilyen testápolóval nem kell bekenned. Ezek a sebek, de lehetnek pattanásszerű sebek is, melyek hajnyírás után megszűnnek, mivel utána a kopasz fejbőröd szabadon szellőzhet. Tehát várj, amíg teljesen megszűnnek néhány nap alatt a fejeden a sebek, vagy a pattanás szerű sebek. Utána borotválhatod a fejedet rendszeresen hetente kétszer, vagy akár minden második nap. A fejborotválás után hidratáló krémmel kend be a fejedet, így elkerülheted a kipattogzásokat.


Most, hogy erősebben fog sütni majd a nap, a fejbőröd leégését elkerülve 50 faktoros krémmel jó vastagon egyenletesen bekenheted rendszeresen a kopasz fejedet.


Üdv:

2017. ápr. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ha bizonytalan, hogy miért sebes a fejbőröd, szerintem nem tanácsos egyből kopaszra borotválni. Lehet érdemesebb előbb kis ideig 3-5 mm-t meghagyni, ahogy az előző válaszadó is írta. Na meg nem szerencsés, ha mondjuk a nullásgép belekap egy ilyen kis sebbe. Kiszellőzik, megnyugszik a bőr, de bőrgyógyász is mondhat okosat. Aztán ha rendben van, mehet a kopasz. De én is ismerek olyan srácot, akinek még a tizedik borotválás után is kipattogott. De ezt megszokja a fejből, és szerintem végül nem lesz baj.
2017. máj. 1. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Próbáld meg 1-2 milisre tolni hajnyíró géppel.
2020. jan. 3. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

2 hete borotváltam teljesen kopaszra a 30 cm-s hajam. Én így csináltam:

-Megmostam jó alaposan.

-Megfésültem.

-Kis copfokba felfűztem.

-Levágtam őket.

-Géppel átmentem rajta.

-Benedvesítettem a fejem.

-Habszapannal bekentem.

-Leborotváltam 2-szer.

-Nekem nem volt arszeszem, csak fertőtlenítőm, ezért azzal bekentem.

-Majd hintőporral is bekentem.


Egyszerű és hatékony.

2020. máj. 31. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!