Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Fenék alá érő hajam van,...

Fenék alá érő hajam van, szeretném nagyon rövidre, fiúsra vágatni, viszont barátnőmnek ez nagyon rosszúl esne, mit tegyek? 24L

Figyelt kérdés

Nagyon hosszú a hajam, bőven a fenekem alá ér. Nincsen semmi baja, egészséges, nem töredezik és erős, nem hullik. Sokan irigylik a hajam és gyakran megdicsérik.


Én viszont szeretném levágatni rendkivül rövidre, fiúsan tüsire. Szeretném, hogy a tarkómnál fel legyen borotválva és oldalt is, fönt pedig meghagynék olyan 3-4 centis tüsi hajat.


Azért vágyom erre a hajra, mert már évek óta szeretném ezt megtenni. Úgy éreztem, nagyon jól esne a lelkemnek a fiúsan rövid haj, mert mindig is volt bennem egy erős fiús vonás a nőies mellett. Illetve, nagyon fontos dolog még, rákos kisgyerekeknek adnám oda a hajam, hogy parókát készithessenek neki.


Most, hogy végre leszbikus kapcsolatban élek, először az életemben, számomra a következő lépés a nagyon rövid haj lenne. A barátnőmmel 3 éve élek boldog kapcsolatban, nagyon szeretjük a másikat. Ő egy nagyon rendes, kedves, okos lány és teljes szivemből imádom őt.


Amikor megismerkedtünk, ugyanilyen hosszú hajam volt, igaz, a 2 év alatt, egyszer levágattam a hajam olyan hosszúra, ami a mellemig ért. (Azt a hajat megkapta egy rákos kisgyerek, parókát készitettek neki belőle.) Akkor nagyon bánatos volt a barátnőm és még sirt is, hogy hiányzik neki a hosszú, fenék alá érő hajam, ezért a kedvéért újra megnövesztettem eddig. Azt viszont elismerte, nemes gesztus volt, hogy odaadtam egy kisgyereknek a levágott hajam.


Most viszont úgy döntöttem, nekem már NEM lenne elég, ha csupán a mellemig vágnám le a hajam. Nagyon rövid, fiús hajra vágyom.


Mondtam a barátnőmnek tegnap, hogy szeretném levágni fiúsan rövidre, a levágott hajat odaadni egy rászoruló kisgyereknek. Ekkor nagyon szomorú lett és sirt is. Mondta, sőt, könyörgött, hogy ne tegyem meg, mert imádja a hosszú hajam és ő igy ismert meg engem, hiányozna neki, ő úgy szeret engem, ahogy vagyok. Attól is fél, hogy fiúsabb lesz a jellemem és ő igy, lányosan kedvelt meg. Érveltem neki azzal, hogy ezt a hajat egy rászoruló kisgyerek kapná meg, de azt mondta, a gesztus nemes, de neki akkor is hiányozna a hajam.


Egyébként, az ő haja is eléggé hosszú, a páromnak a derekáig ér a haja, alig rövidebb, mint az enyém. Mindig hangsúlyozza, hogy nem a külső a fontos, hanem a belső, de elismerte, hogy szereti a hosszú hajam és megviselné a hiánya.


Mindig mindent megbeszélek a barátnőmmel, de tegnap este, főleg a beszélgetésünk után, bementem a fürdőszobába egy ollóval a kezemben és majdnem levágtam magamnak a hajam. De nem tettem meg, mert azonnal eszembe jutott, hogy mennyire fájlalná a barátnőm, ha megtenném. Egyébként, ha nem lennénk kapcsolatban, már réges rég levágtam volna magamnak a hajam.


Eszembe jutott valami! Szerintetek az megoldás lenne, ha megigérném a páromnak, hogy a fiúsan rövidre való vágás után visszanövesztem a hajam? Levágatnám teljesen, aztán visszanöveszteném. Egyrészt azért, hogy neki jó legyen a lelkének, másrészt azért, hogy az újra megnövő hajat ismét oda tudjam adni egy rászoruló kisgyereknek.


Szerintetek ez jó ötlet? Igy meglenne az összhang. Én is ki tudnám élvezni a rövid haj örömeit, a barátnőm örülhetne hogy ismét növekszik a hajam, a már megnőtt hajat pedig mindig oda tudnám adni egy rákos kisgyereknek.


Vagy, egyszerűen próbáljam megmagyarázni a barátnőmnek, hogy ez csak haj és hiába lenne fiús a frizurám, én még ugyanúgy az a lány maradnék, akibe szerelmes? Sőt, őszintén szólva, nekem eléggé rosszúl esik, hogy ha csak látszólag is, de úgy fest, csak a hajam miatt szeret engem...?


Be kell vallanom, az, hogy ennyire ragaszkodik a hajamhoz, nekem nem jó érzés. Tegnap, amikor majdnem levágtam magamnak a fürdőszobában, ez volt az egyik lelkesitő pont. Hogy "Ha igazán szeretsz engem Éva, akkor rövid hajjal is szeretni fogsz! Ha pedig nem, akkor sohasem szerettél igazán!" Erre gondoltam és majdnem levágtam magamnak.


Mit tegyek? Nagyon szeretném levágni a hajam, utána mindig megnöveszteni hosszúra és levágni újra rövidre, a barátnőm viszont hiányolná a nagyon hosszú hajam.


2017. máj. 2. 12:45
 1/6 anonim ***** válasza:

Figyelj ha te ugy jobban erezned magad akkor hajra majd megszokja a baratnod.

De vannak olyan rovid hajak ami felul hosszabb tepett alul meg felvan nyirva azok noiesek is es megis vagany :)

2017. máj. 2. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Ne haragudj, hogy ezt mondom, de azért ne a barátnőd mondja már meg, hogy milyen legyen a hajad.

Értem, hogy szereti így hosszan, de attól te ugyanaz az ember maradsz, csak a külsőd lesz másabb.


Nem is értem miért sír emiatt. Az csak haj. Például én utálom, ha egy fiúnak hosszú a haja, de, ha a párom megnövesztené - igaz, hogy először idegenkednék tőle, és nem örülnék neki - nem kezdenék sírni emiatt. Nem azért vagyok vele, mert ilyen meg olyan hosszúságú a haja. Majd ha megunja, akkor levágja. Ugyanúgy, ahogy te is megnövesztheted.


És, ha ráncosak lesztek is sírni fog, hogy már nem ugyanúgy nézel ki, mint ahogy megismerkedtetek és megszeretett?.:D

2017. máj. 2. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem, kompromisszum: vágad le bob friuzurára, ez menő, egyik oldalon nyírd fel, tök vagány ,csajos leszel, a hajad is odaadod, és a barátnőd sem fogja fiúsnak tartani. Ilyesmire gondolok: [link]


[link]


[link]

2017. máj. 2. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Levágtam a hajam fiúsan rövidre. Tegnap este fogtam az ollót, fönt meghagytam tüsinek olyan 3-4 centit, oldalt és a tarkómnál pedig teljesen felnyirtam géppel. Azért tettem meg, mert jól mondtátok, ez az én testem és nem a barátnőm fogja eldönteni, hogy milyen legyen a frizurám.


Csodálatosan érzem magam rövid hajjal, új ember lettem és elképesztően boldog vagyok! Azt sajnálom, hogy nem tettem meg sokkal előbb, mert nagyon élvezem.


Ma reggel 9-re megbeszéltem egy találkozót a barátnőmmel, mondván, szeretnék neki mutatni valamit. Amikor találkoztunk, először fel se ismert és borzalmasan meglepődött, teljesen elhűlt benne a vér.


Elmagyaráztam neki, hogy ez csaj haj. Az igaz, hogy vissza fogom növeszteni ismét hosszúra, de csakis azért, hogy majd ismét tudjak adni hajat a rákos kisgyerekeknek. Mert egyébként imádom, hogy rövid hajam van és nagyon élvezem. És hogy készüljön föl rá, hogy mostantól mindig le fogom vágni ugyanilyen rövidre a hajam, ha megnő hosszúra.


Azt is mondtam neki, NAGYON fáj a lelkemnek, hogy ennyire felszinesen viselkedik velem, csalódtam benne és megkérdeztem tőle, hogy "Évi! Te szerelmes vagy belém egyáltalán? Mert ha igen, akkor nem akadnál fel ilyen apró külsőségesen. Én ugyanaz a nő vagyok, mint tegnap, csak kicsit másképpen nézek ki, ennyi az egész. Szeretlek téged, akkor is szeretnélek, ha te is levágatnád a hajad, mert én a benned levő nőt szeretem, nem a külsődet!"


Elég komolyan elbeszélgettünk egymással, aztán 12 órakor elbúcsúztunk a másiktól. Késő délután irt nekem egy Email-t, hogy van egy meglepetése a számomra, amit személyesen szeretne megmutatni nekem. Kérte, hogy menjek fel a lakására, illetve, hogy aludjak nála.


Hát eléggé meglepődtem, mert amikor kilépett a konyhából, azt láttam, hogy ő is levágta magának a haját. Igaz, ő lényegesen hosszabbra hagyta meg magának, neki most a válláig ér a haja. Én elképesztően boldog voltam és imádom az új, vagány, kicsit fiús külsejét! Nagyon tetszik nekem, de ami még jobb, hogy egyáltalán nem bánta meg a döntését, sőt, azt mondta, élete egyik legjobb döntése volt.


Illetve, most meg PONT ő mondta azt, hogy szerinte fantasztikus érzés a rövid haj és hogy már régebben meg kellett volna tennie, imádja. Elképesztően boldog vagyok. Elnézést kért azért, hogy ennyire ragaszkodott a külsőségekhez, sőt, megköszönte nekem, hogy egy csomó belső gátat, blokkot feloldottam benne.


Nagyon hálás vagyok neki, hogy a vágásnál ő is félre tette a haját, úgyhogy nem csupán az én, de az ő levágott haját is oda tudom adni rákos kisgyerekeknek. És mivel az ő haja a derekáig ért, az enyém pedig a fenekem alá, bőven tudunk adni hajat.


Minden fantasztikus és elképesztően szerelmesek vagyunk a másikba. Annyira hálás vagyok neki, hogy VÉGRE elfogad engem teljes mértékben! Én is elfogadom őt! És annyira örülök, hogy ma itt, nála fogok aludni éjszaka, olyan sok mindent szeretnék megbeszépni vele! :)

2017. máj. 3. 17:53
 5/6 anonim válasza:
100%
Ez olyan szép törtenet skacok majdnem én is elpityeregtem magam. Végre valami szépet olvastam a minap amilyen szornyu reggelem volt. Koszonom. 21/L
2017. máj. 7. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Tényleg szép lehetett :) Ha már így alakult, nem mentek tovább a kopaszra nyiratkozásig esetleg? ;)
2017. máj. 9. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!