Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Minden bőrgyógyász ilyen...

Minden bőrgyógyász ilyen idióta v csak én fogom ki ezeket?

Figyelt kérdés
Pattanások miatt 5 éve járok bőrgyógyászhoz (18F). EZ idő alatt már 2-n túlléptem és most a jelenlegi a 3. bőrgyógyászom. Folyamat havonta járok csinálok beveszek mindent ahogy mond, eleinte gyenge szerektől kezdve már fél éves antibiotikum kúrát is végigcsintam már de kb semmi javulás. (arról ne is beszéljünk h 1 alkalomért benyelnek egy 10-est). Én nem vagyok orvos nem is leszek, de egyszerűen nem fogom fel h mi a ge***** ért nem küld laborba végeztet el 1241 tesztet és akkor szépen látná, hogy miből hiányos a bőröm v nemtom és úgy kezelne nem pedig sorban irogatja fel a gyógyszereket.

2017. máj. 2. 22:55
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A régi vizsgálatok eredményeit vitted magaddal az uj orvosokhoz?
2017. máj. 2. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
A bőrgyógyászat ilyen... sajnos nem egy egzakt tudomány. Orvos barátnőm mondta, hogy gyakorlatilag kísérletezés.
2017. máj. 2. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Természetesen de igazából kb semmi nincs ezekbe a vizsgálatokba, mint hogy 5 percig egy nagyító biszem bas.zommal nézi felír valamit és 1 hónap múlva újra megnézi.. És leírja a változást. De egyik sem küldött sohase laborba v bármi ez én értelmezésem szerint kb olyan mintha 5 éven keresztül napi szinten hánynék és ahelyett h beküldenek laborba sorban írják fel az erre jó gyógyszereket... De javíts ki ha tévedek..

Igazából pont lefosom a havi 10-est, vagy hogy sorban minden értelmesebb vizsgálat nélkül felír mindent de semmi nem segít amit adnak, max amíg szedem minimális javulás, de 2napra abbahagyom már ugyanott vagyok.

2017. máj. 2. 23:04
 4/14 A kérdező kommentje:
Jöhetnének még válaszok, és ha esetleg 1 bőrgyógyász is lenne közöttük annak örülnék.
2017. máj. 2. 23:11
 5/14 anonim ***** válasza:
Gyk-n keress rá, több ilyen kérdés van pattanásra. A hsz-kben van sokféle módszer. Pl. Cukor liszt elhagyása 1 hétig próbáld ki. Vagy szolárium 1 alkalom próbáld ki vagy Allee mellett dr Solyom bőrgyogy...
2017. máj. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Hát itt tuti nem lesz bőrgyógyász, ez most felejtsd el sztem van jobb dolguk is mint ilyen bugyuta oldalakon lógni XD
2017. máj. 2. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
46%

Az egészséges bőr alapja az egészséges táplálkozás. Kezdetnek én a földimogyoró, a napraforgómag, és a napraforgóolajban sütött túl olajos dolgok, a sajtok (főleg keménysajtok), margarin és vaja csökkentésével vagy elhagyásával próbálkoznék. Már ettől lehet, hogy jelentős javulást fogsz tapasztalni.

Arclemosónak én a Garnier 3IN1 ARCTISZTÍTÓ, ARCRADÍRt ajánlom. Utána használj valami egyszerű, nem túl zsíros arckrémet. És igyál egy kicsit több vizet (csakis tiszta vizet) nap közben. Próbáld ki! Sok sikert! A bőrgyógyászokat pedig hagyd, az antibiotikum és a szteroidok nyakra-főre való alkalmazása káros az egészségre.

2017. máj. 2. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Az ember böre a szervezet "térképe" és a börproblémákat 99%-ban életmód vagy lelkiállapot okozza.


Vérképet hiába csinának, annak nem sok eredménye lenne, mert éppen a börhibákat nem ilyensmik okozzák.


Elsösörban megfelelö életmód szükséges: dohányzás, alkohol, zsíros ételek, sok fehérje elhagyása, sok folyadék - víz vagy tea mindenféle édesítés nélkü l-, napi minimum 1-2 óra mozgás a szabadban, elegendö - napi 6-8 óra - alvás nem túlfütött (max. 18 fokos), kiszellöztetett szobában, emellett mindenféle stressz erösen csökkenteni - és akkor igencsak látványosan fog javulni a böröd.

2017. máj. 3. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mit használsz az arcodra külsőleg? Gyulladt bőrre NE használj arcradírt, csak felsérted.
2017. máj. 3. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Sajnos én is rengeteg negatívat tapasztaltam, ami a magyar egészségügyet illeti... mondjuk az egész orvostudomány a kísérletezésen alapszik, ez nem egy egzakt terület, mint a matematika. A különféle antibiotikumos kezelések nekem sem használtak, 1x tapasztaltam minimális javulást 1 hetes antibio szedés után, de azt fogorvos írta fel, nem bőrdoki.

Rengeteg magánorvosnál megfordultam mire kiderítettem mi a bajom: inzulin retisztencia, magas androgén hormon szintek, gyakorlatilag borult az egész hormonrendszerem a sok stressztől és rohanó életmódtól. Még ételallergia tesztet is csináltattam anno sok pénzért. Semmi, negatív.

Akárhogy változtattam a táplálkozásomon, tartottam szigorú IR diétát és szedtem endokrinológus által javasolt gyógyszert meg még 2 féle fogamzásgátlót is próbáltam, nem lett szép a bőröm, nagyon minimális változást láttam csak. Ezért később visszafordultam sztk-s dokihoz isotretinoin kúra miatt, de nem volt hajlandó felírni, helytette újabb 1 hónapos antibiotikum kezelést írt elő (mindenféle vizsgálat nélkül) beszedtem végig és nemhogy nem javult a bőröm, még durvább gyulladt pattik jöttek ki rajtam, még ott is ahol eddig kb sosem. Visszamentem és csalódottan ismét isotretinoin kúráért könyörögtem... nem szó se lehet róla, előtte vérvétel és koleszterinszint... mert anélkül fel se szabad írni meg különben is menjek előtte ismét góckutatásra mert lehet megint ki kell venni a garatmandulám (3 éve műtötték ki, de a bőrömön semmit nem segített. Mondom nagyszerű, teljesen kiábrándulva elmentem egy másik magánbőrdokihoz, kb 10 perc alatt elhisztiztem neki az egész macerát amin az elmúlt években keresztülmentem és kértem h legyen szíves isotretinoin kúrára tenni. Végre egy normális doki aki felírta, mindenféle kikötés meg kötelező fogamzásgátló szedése nélkül! (ugyanis a mellékhatások miatt én nem bírtam anno szedni, 2 hónapig kínoztam magam vele, bőven elég volt a migrénből meg állandó mellfeszülésből)

Szóval ilyen ez a gyógyászat... kinek mi válik be... (ugyanis vannak nők akiknek babaarcuk lesz a Diane35-től meg hasonló durva bogyóktól, de 5-30 kg-t is felszednek pluszba és minden bajuk van) Most úgy érzem ez az isotretinoin kezelés nekem be fog válni, semmi elviselhetetlen mellékhatást nem érzek, max egy picit szárad a szám, de folyamatosan kenegetem... sőt a gyorsan zsírosodó hajamnak is jó lesz, mert nem kell legalább minden nap 2x hajat mosnom stb...

2017. máj. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!