Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hogyan állíthatnám meg és...

Hogyan állíthatnám meg és fordíthatnám vissza a kopaszodást? Mi baja lehet a fejbőrömnek? KÉP lent.

Figyelt kérdés

Így néz ki a hajam: [link]


Nem konkrétan "így", hanem ez pontosan az én hajam/fejem.


Kb. 14 éves koromban kezdett hullani a hajam, és ennél a pontnál állt meg. Bőrgyógyász nem foglalkozott még a hajammal (az arcbőrömmel igen, hiszen nagyon súlyos akném volt abban az időben, amire kaptam Sotret-et, anyám szerint attól hullott ki a hajam, amit személy szerint én kétlek, ill. egy másik bőrgyógyász sem erősítette ezt meg).


Dihidrát tesztoszterontól sem lehet, hiszen ugyan előnytelen a hajnak, ha sok van benne a vérkeringésben, de ugyanakkor előnyös a többi szőrnek - szakállnak, stb., ami viszont nem kezdett el nőni a "beavatkozásom" nélkül.


Kérdés:


1. Hogyan fordíthatnám ezt vissza? Dermaroller? Olajok?


2. Valamilyen hajerősító olajat (vagy olajok keverékét) mindenképpen használni akarok, ill. aloe verát is. Mit ajánlotok?


3. Lehetséges, hogy vitamin hiányom van, vagy tiroid problémám?



2017. ápr. 30. 17:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Én a helyedben kopaszra dúrnám. Ez csak nevetségessé tesz, ha így "ráfésülöd".
2017. ápr. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:

Szerintem hormonális, öröklődött kopaszodás lehet a legvalószínűbb oka....


Legalább is kizárni nem lehet.

2017. ápr. 30. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
A padló megállítja.Törődj bele!
2017. ápr. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Miota nem szeded? En a roacuttantol kopaszodtam amit ugyanugy aknera kaptam! Majgyulladast kaptam a tulzott a-vitamin beviteltol. Kb 1 evbe telt mire kiurult a szervezetembol es mire visszanott a hajam az volt meg egy ev. Nem, semmi nem hasznal ha kopaszodsz. Irany a vervetel! Maj, hasnyalmirigy, pajzsmirigy problemad is lehet. Csinaltass egy verkepet, ne menj el semmi kuruzslohoz( pl mikrokameras hajvizsgalat egy atveres) ne kolts semmire! A vervetel ingyenes es csak az ad magyarazatot arra h miert hullik a hajad.


Oroklott is lehet, sokat ismerek akik 20 eves korra kopaszodtak. De eloszor a belso okokat zard ki.

2017. ápr. 30. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Én is az öröklött kopaszodást tartom valószínűnek, hiszem apám és a testvére is kopasz, illetve apai ágon a nagyanyám is sok hajat veszített. Anyámék oldalán ilyen nem volt.


Sotret-et évek óta nem szedek. 14 éves koromban szedtem 1 évig, azóta még csak semmi hasonlót sem. 21 vagyok, egyébként. Az utolsó vérvétel alapján (aminek az idején már szintén évek óta ilyen volt a hajam) semmi problémát nem találtak lényegében semmivel sem.


Ha a T3/T4-em rendben van, akkor marad az a magyarázat, hogy örököltem. Ebben az esetben maradnak a "kuruzslók".

2017. máj. 1. 20:18
 6/13 anonim ***** válasza:
Vagy a nem olcsó, de egyetlen működő dolog, a műtét(beültetés)
2017. máj. 2. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

A szakállamat sikerült megnövesztenem egy szerrel. :) Csak éppen a DHT miatt ez fejbőrön nem működne, csak ha egész hátralévő életemben használnám... azt meg természetesen nem akarom. A műtét nem igazán jöhet szóba, akkor inkább leszek kopasz.


Jelenleg a terv a következő:


- Dermarollerezés fejbőrön (+E vitamin)

- Olajkeverék használata

- Cink pótlás

- Végső esetben aloe vera, de csak azután, miután elégedett vagyok a szakállammal, mert DHT blokkoló.


Ha 3-4 hónap után ezek semmi változást sem érnek el (amit kétlek, hiszen rengeteg embernek működtek), akkor marad a kopaszság. Lehet még le is borotválom, olyan még úgysem volt.

2017. máj. 2. 21:25
 8/13 anonim ***** válasza:
Sajnos semmi nem fog hasznalni ezt elore megmondom. A beultetes viszont nem olyan nagyon draga. Sporolj a csodaszereken es tegyel felre arra. Vagy a kopaszsag se rossz sztem pasinal.
2017. máj. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Nekem sem vált be semmi. 15 éves koromra kopaszabb voltam mint apám. Leborotváltam kopaszra és azóta nem látszik.
2017. máj. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

"Jelenleg a terv a következő:


- Dermarollerezés fejbőrön (+E vitamin)

- Olajkeverék használata

- Cink pótlás

- Végső esetben aloe vera, de csak azután, miután elégedett vagyok a szakállammal, mert DHT blokkoló."


Szerintem felesleges pénzkidobás lenne.

2017. máj. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!