Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Tini lányotoknak (12 éves)...

Anna4334 kérdése:

Tini lányotoknak (12 éves) melyik a jobb a hideg gyanta vagy meleg gyanta? Köszönöm előre a válaszotokat!

Figyelt kérdés

2017. máj. 14. 17:07
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a hideg, mert a meleg égési sérüléseket okozhat, ha nem hozzáértő használja, szóval szerintem vagy hidegezz otthon, vagy menj el egy kozmetikushoz.

Eseleg kipróbálhatsz más szőrtelenítési módszereket is.

2017. máj. 14. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
38%

Ez lehet, hogy az én személyes véleményem, de se 12 évesen, se később nem elengedhetetlen a gyantázás.

Rengeteg módszert próbáltam már szőrtelenítésre, de a borotva az, ami a legszebb végeredményt tudta nyújtani.

Korábban itthon próbálkoztam hideg gyantával, elmentem kozmetikushoz meleg gyantázni, sőt még egy epilátort is vettem, de egyik sem jött be.

Egyrészt baromi fájdalmasak voltak, de nem ez volt vele a legnagyobb gond. Nekem nagyon érzékeny bőröm van. Az összes kitépett szőr helyén piros pöttyök voltak, és később az összes furunkulussá gyulladt.

Tudom, rengetegen mondják, hogy: "A borotvától megerősödik a szőröd és onnantól kezdve nincs visszaút."

Én nem tapasztalom ezt, és nem bánom, ha minden héten végig kell mennem egyszer rajta, mert az eredmény tényleg magáért beszél.

Inkább legyen állandóan visszanövő szőröm, mint állandó gennyes gyulladásaim a lábamon.

2017. máj. 14. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
53%

És egyébként cserélhető fejű borotvát használok.

Minden héten vadonatúj fejjel megyek végig a szőrökön.

2017. máj. 14. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
35%
Szerintem borotvát
2017. máj. 14. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
12 körül kezdtem el én is szőrteleníteni, eleinte krémmel..aztán jött a borotva, illetve a meleg gyanta. Tény, hogy a borotvát többet használom (egyszerűbb, gyorsabb, több testrészemen használom), viszont a gyanta eredménye a karomon sokkal tartósabb, és nem okoz gyulladást (és a harmadik alkalom után már nem is fáj egyáltalán).
2017. máj. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hideg gyanta szrt sem ér, csak fájdalmat okoz érdemi szőrtelenítést nem végez. Meleggyanta a jó, ha valaki gyantáztatni akar viszont abban az esetben kozmetikus vagy pedig gyantamelegítő gép beszerzése ajánlott.

Ha csak úgy elkezded mikrózgatni vagy forróvízben melegíteni a patront könnyen égési sérülést okozhatsz magadnak, a gép viszont pont megfelelő hőre melegíti.

2017. máj. 14. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Egyébként valaki írta, hogy begyullad a gyantától: ez is teljesen egyénfüggő. Nekem a borotvával vannak problémáim. A lábaim szárazak és irritáltak tőle, a bikinivonalamra pedig méretes vörös hegyek nőnek másnapra.
2017. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!