Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Hasznalt mar valakinek Vichy...

Hasznalt mar valakinek Vichy es mas hasonlo dragabb patikai izzadasgatlo?

Figyelt kérdés
Eddig a legdragabb izzadasgatlom az adidas volt a boltbol, ami kicsit ugye dragabb, mint a nivea, dove es tarsai, de meg annyit sem segitett nekem, mint az elozoek. Amik ugyan megszuntettek a kellemetlen szagokat, de ugyanolyan nagyoH izzadtam. Hiaba vagyok vekony, hiaba -10 fok, ugyanugy izzadok, mint plusz 40-ben. Gondoltam kiprobalnek egy dragabb kategoriat, Vichy kb 3 ezer, van meg Bioderma meg hasonlo "markasabb" golyos izzadasgatlok, amik akar 6-7 ezret is meguetnek. Nem mondom, ez mar nekem is tul draga lenne. De mivel gusztustalannak tartom, hogy izzadok, mint a lo, hajfestekre meg sminkekre meg szerencsere nem kell koltenem, igy ez meg beleferne, ha tenyleg megszuntetetne a gondomat. Van valakinek valamilyen tapasztalata? Mit ajanlotok? Sajnos ahhoz meg tul dragak, hogy folosen vegyem meg oket.
2017. jún. 3. 10:46
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Mondjuk a legjobb az lenne, ha nem lenne benne aluminium, de ugy tudom a Vichyben is van. :(
2017. jún. 3. 10:53
 2/11 bensdorp ***** válasza:

Nekem sem volt elég hatékony egyik drogériás sem, évekig próbálkoztam velük, végül kipróbáltam a Vichy-t, és tökéletes, máshoz azóta sem nyúlok. Tényleg egész nap tart (mondjuk a 48h és 72h kifejezés túlzás rajtuk, de egy kevés hatása másnapra is marad azért a semmihez képest). Azóta elvégeztem a gyógyszerészeti egyetemet, és a tanulmányaim alapján mondhatom, hogy ha nem vagy alumíniumérzékeny (vagyis nem lesznek tőle bőrtüneteid), akkor bátran használd, bizonyítottan nincs más káros hatása a külsőlegesen alkalmazott alumíniumnak hosszú távon sem. Szinte minden izzadásgátlóban az alumíniumsó a hatóanyag, jobbat egyelőre nem talált a tudomány. Az alumíniummentesek gyenge hatásúak, izzadósabbaknak szinte hatástalanok, kár költeni rá annak, aki nem érzékeny.

Ha beválik a Vichy, még egy tipp: a L'Oréal évente 1 vagy 2 alkalommal gyárt dupla csomagolást is belőlük, amiket a referenciapatikákban így kedvezményes áron adhatnak - érdemes ilyet keresni.

2017. jún. 4. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 bensdorp ***** válasza:
Egyébként ha alumíniumérzékeny vagy, a Vichy-nek is van alumíniummentese, kipróbálhatod (de mint mondtam, nekem pl. az alumíniummentesek nem elég hatásosak, még a Vichy-é sem).
2017. jún. 4. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Koszi, nagyon. En amugy pont most keszulok a gyogyszereszetire vagy a fogorvosira, remelem sorstarsak leszunk ebben is es nem csak az izzadasban. :D


Sokat olvastam a kremmanian, hogy a "zold" kupakosat istenitik, de olyan nincs is, csak kek. Talan azzal keverik? Turkizkek, ha jol emlekszem, lehet az egyeseknek zold.


Neked melyik valt be a legjobban? Van a fekete (home), a piros a stressz helyzetekre, illetve a szornovekedest gyengito(ebben nem hiszek) rozsaszin, illetve a aluminium mentes/erzekenyborre valo feher, es a hagyomanyos kek. Bar mintha a kekbol ket fajtat lattam volna.


Olvastam en is, hogy van kettes is, arra palyazom, bar nem tudom, hogy celszeru e rogton, vagy inkabb jobb elobb kiprobalni. Sokan irjak, hogy van,akiknek a kek bejott a piros (stresszre valo) az meg nem es forditva. Legutobb arcradirral jartam meg igy, hogy a nagyot vettem, de nem birtam, nagyon erzekeny a borom. Aluminiumra nem vagyok allergias, bar parazok tole, viszont mentes termek nagyon keves van es idaig nekem egyik se hatott. :( Gondolom nem veletlen teszik bele...mar az is nagy eredmeny, ha alkohol mentes, azt hiszem a vichy az. Mert azt viszont nem birja a borom.


Ugy olvastam lehet rendeltetni is kulonbozo patikakban a kettes csomagot, nem tudom ebbol mi igaz.

2017. jún. 4. 10:09
 5/11 A kérdező kommentje:
Probaltal mast is a patikai termekek kozul vagy csak a Vichyt? Lattam van meg a Biodermatol, illetve par eve kirprobaltam a Solutia Antisudoricat (azt hiszem ez a neve), ez egy olcsobb kategoria. Azt vettem eszre, hogy amit helyben csinaltak ott, vagy legalabbis a patika emblemaja volt rajta, az hatott, az ugyanolyan nevu, de mas/nagy cegtol valo az meg nem. :S Plusz azt hosszutavon nem ajanljak, illetve csak otthon tudja az ember hasznalni. Szoval arrol le is tettem.
2017. jún. 4. 10:14
 6/11 bensdorp ***** válasza:

Nagyon örülök, leendő kolléga :) Sok sikert az egyetemhez!


Én is zöldnek látom azt a kupakot. :D

Zöld kupakosból van "48 órás" és annak foltmentes változata (ugyanolyan kupakú, csak a címkéjén sötétebbek a betűk). 8 évig az előbbit használtam, 2 éve a foltmentest, hátha jobban kíméli a ruhákat, de szerintem a sima se hagyott maradandó foltokat.

A piros a stresszhelyzetekre javasolt "72 órás", ezt is próbáltam, de semmivel sem jobb a zöldnél, és mintha kellemetlenebb lett volna az illata és a viszkozitása, visszatértem a zöldhöz.

A fehér kupakos az alumíniummentes, igen, erről már leírtam a véleményemet.

A fekete "homme" (franciául férfit jelent), ez csak férfiaknak, mert férfias illatú. Az összes többi egyébként uniszex.

A szőrnövekedést gyengítő rózsaszínről még nem is hallottam, pedig eléggé erőlteti a L'Oréal az újdonságait, szóval csodálnám, ha lenne ilyenjük, és még nem ajánlották volna, de legközelebb rákérdezek náluk. :)

Ha a dupla csomagból éppen nincs a gyógyszertárnak, azt megrendeltetni csak úgy lehet, ha a gyógyszer-nagykereskedők készleteiből rendelik, de úgy jóval drágább, mint ha egy referenciapatikát keresel, aki közvetlenül a L'Oréaltól rendel. Ők viszont tényleg csak évente 1 vagy 2 alkalommal gyártanak ilyet, azt is csak limitáltan patikára leosztva...

2017. jún. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 bensdorp ***** válasza:
Mivel a Vichy tökéletesnek bizonyult, nem próbáltam más patikait. A Solutio antisudoricát igen, ez egy százéves gyógyszertári recept alapján készül a patikában vagy ún. galenusi gyártóhelyen (pl. Naturland vagy Parma), elvileg mindnek ugyanúgy kéne hatnia, a recept adott. Ez igen nagy mennyiségű alumíniumot tartalmaz, ezért igen irritatív, engem is kiüt 1-2 nap után. Többnyire talpon, tenyéren használtam, és tényleg csak átmenetileg szabad, ha éppen olyan korszakát éli az ember (pl. hormonális változások, stressz, időjárás miatt).
2017. jún. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Koszi.:-)


En meg csak neten nezegettem, lehet, hogy eloben zoldnek latszik az ami neten turkizkek, na de a lenyeg, hogy akkor ugyanarrol irnak, mert nem tudtam eldonteni, hogy ez most az altalam talalt "kek" vagy egy teljesen mas.


Eloszor a stressz helyzetekre valot szerettem volna megvenni, de akkor marad a kek/zold. Tehat a ket fele zold/kek az teljesen ugyanaz? Mert ha arban ugyanaz, meg kb mindenben a betuket kiveve, es hogy egyiknel igernek valami pluszt, ami a masikban is megvan, akkor ugyanaz.


Gondoltam, hogy a 72 oras azert csak erosebb kicsivel, mint a 48-as, de tobben is irtak a viszkozitas problemat es az illatat, akkor maradok a keknel.


En most kulfoldon vagyok, itt folyamat vannak dupla dobozban is, illetve ugyanolyan rozsaszin van itt, mint otthon, csak itt oda van melle irva a szornovekedes gatlas is, azt onnan vettem...


Megkerdezhetem, hogy te jelenleg patikaban dolgozol? Esetleg egy gyarban? Ha patikaban, akkor elegge elso kezbol vannak az infoid es lehet tenyleg csak neha van ilyesmi kettes csomagolasban es most pont veletlen akkor fedeztem fel ezt a deot, amikor amugyis nyomatjak a kettes pakkot. VIszont, amin en mindig meghokkenek, hogy milyen hatalmas arkulonbsegek vannak egyes patikak kozott, illetve a neten rendelt es a patikaban vett termkek kozott is. Szoval nem art tudni, hogy mikor lehet ilyesmiket beszerezni. Ezt szoktak hirdetni, esetleg minden evben hasonlo idoszakban? Gondolom nyaranta elegge mennek. Azt onnan vettem, hogy lehet elore kettest rendelni, hogy valaki irta, hogy o ugy szokta hozattatni, hogy a patikaban felirjak neki, de lehet, hogy ezt ugy kell erteni, hogy csak elraknak neki belole, ha epp jonne, vagy pont kifogta azt, amikor amugyis kapott volna a patika es rendeltek belole meg.

2017. jún. 4. 10:53
 9/11 A kérdező kommentje:
Megneztem neked a nevet: Vichy deo beauty, ez is 48 oras, es ez kifejezetten noi illatu, ill. szornovekedes gatlo is egyben (bar ezt ketlem), de az illat meg a csomag szepsege miatt meg versenyben van. :D Mert ha ugyanazt tudja, mint a kek, akkor szuper, kerdes megeri e a kockazatot. Fogalmam sincs, hogy miben ter el a kektol, azon kivul, hogy noiesebb, kicsit tobbet iger, de nem tudom, hogy ez az izzadasgatlas karara megy e, mert az a focel.
2017. jún. 4. 11:01
 10/11 A kérdező kommentje:
Ez a rozsaszin kifejezetten erzekeny borueknek van, ezert vagyok kicsit szkeptikus, hogy ugyanannyit tud e, de viszont az igaz, hogy az en borom is erzekeny.
2017. jún. 4. 11:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!