Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sok nő 30 felett miért vágatja...

Sok nő 30 felett miért vágatja le rövidre, fiúsra a haját?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy egyre több nő teszi meg ezt a lépést, ami nekem nem tetszik. A hosszú haj számomra dögös egy nőn és minél hosszabb annál jobb :) 27/F
2017. jún. 10. 21:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos ezt én is észrevettem, és nőként, én se értem. Nagyon sok idős néninek is rövid haja van.

Sok oka lehet: pl. megunták, boldogtalanság jele is lehet, már nem akarnak ezzel annyit bajlódni...stb.

Egyébként tényleg, ezzel a rövid hajjal számomra inkább azt mutatják, hogy mintha elveszítették volna a nőiességük egy részét.


Persze ízlések és pofonok. Lehet, hogy valakinek tetszik szimplán.

Azonban tényleg nagyon érdekes, hogy idős korban inkább a rövid haj a "menő", és nagyon kevés idős néninek van rövid haja.

2017. jún. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Azt is észrevettem, hogy a rövidebb hajú nők keményebbek, mint a hosszúhajúak, de van akinek jól áll a rövid, de nekem nem tetszik.
2017. jún. 10. 21:59
 3/15 anonim válasza:
89%
Ezt en sem ertem. Mondjuk nekem anyukam 41 es meg mindig szep hosszu haja van, viszont tenyleg a legtobb no ahogy idosedik ugy vagatjak le rovidebbre a hajukat. Erdekes..
2017. jún. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Klimax környékén már ritkulhat és csúnya lehet, meg hát tényleg könnyebb kezelni a rövidet, 60 felett tök érthető hogy levágatják.

30-40 között inkább vállig érőt szoktam látni.

Egy ismerősöm mesélte, hogy amikor elmúlt 30, a kollégái elkezdték oltogatni, hogy ideje levágatni a haját - pedig egy Bpi doktornőről van szó, nem egy vidéki árufeltöltőről... szóval valahol bele van ez rögzülve a nőkbe, hogy egy idő után le kell vágatni.

Egyébként én is levágattam a 30-as éveim elején, aztán mostanra visszanövesztettem :).

2017. jún. 10. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
81%
Na ne... Lehet más körökben mozgok, más utcákat járok, de velem nagyon is sok szexi, nőies rövid hajú nő jött szembe az utcán. Szerintem abszolut nincs összefüggésben a nőiesség kérdése a hajhosszal. Mondom ezt nőként
2017. jún. 10. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem olyan dús a hajuk, mint korábban, ezért a rövidebb haj jobban áll nekik.
2017. jún. 10. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

Két okból.

1: fiatalít. Lehet, hogy nőies a hosszú haj, de a lefelé mutató vonalak öregítik az arcot. 20 évesen nem érdekes. A 30 amúgy is a vízválasztó, amikor mindenki elkezdi nyomatni, hogy öregszel.

2: van gyereke. Szülés után törvényszerű a hajhullás, csomókban marad a fésűben is. Ott van mindenhol: a baba szájában és kezében is. Ráadásul otthon van egész nap, viszont nincs ideje tökölni a hajával. Egyszerűbb egy könnyen kezelhető rövid haj.


Ráadásul a rövid hajba nagyon könnyű "beleszeretni". Ha egyszer levágatja valaki, és nem bánta meg, utána nem szívesen kínlódik a hajnövesztéssel.

2017. jún. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem az arcodtól függ, hogy milyen a hajad. Pl Natalie Portman nekem kopaszon is nőies volt.


Nekem most rövid, mindenki tegez, és sokkal vagányabbnak érzem magam. Megnöveszteném, mert szeretem fonni, de az ilyenek miatt, mint te, nem akarom. Neked nem tetszik... mégis ki vagy te?

2017. jún. 11. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Szia, kérdező! Szerintem igenis lehet nőies, szexi a rövid haj, lehet hogy az adott nőnek amilyen fazonú van az épp nem áll jól, de szerintem hülyeség ezt mondani, hogy a rövid haj az nem lehet nőies.

Biztos meg van rá az oka, hogy levágatta.

Megunta a hosszút, nincs már annyi ideje szárítani, törött volt, stb.

Lehet rájött, hogy mégsem tetszik magán a hosszú haj,

Vagy pl 30 felett sokan gyereket szülnek, (ami nem is baj, sőt, szerintem inkább 30 előtt szüljön, mint után, csak manapság egyre később köteleződnek el az emberek, tehát a gyerek is később jön :/)és praktikusabbnak gondolja kisgyerek mellett a rövid hajat.

Ha szeretsz valakit, akkor nem a hajhosszúsága miatt fogod szeretni.

Mindjárr keresek egy-két képet, ahol szerintem tök jó a rövid haj :)

2017. jún. 11. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

[link]

Pl szerintem ez szép

2017. jún. 11. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!