Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Sos! Mit kezdjek a hajammal?...

Sos! Mit kezdjek a hajammal? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Oké, szvl március elején befestettem az amúgy tök egészséges, középhosszú, seszínű hajamat a Lush sötétbarna hennájával. Két hónap után világosbarnává fakult és kezdett lenőni, ezért gondoltam megint hennázok. Ezúttal a morrocco methodtól próbáltam ki a közepes barnát az eredmény viszont borzasztó lett. A fejem teteje burgundivörössé vált, az alja meg sötétbarna volt. 4 color b4 hajöblítő után most van egy kb. 6os szintű barna hajam, ami vörösesen csillog.


Ebből akarok valahogyan hamvas ezüstös középbarnát csinálni amiben nincs vörös...


Körbenéztem a netem és találtam egy olyan hajfestéket ami kíméletes és demi (joico: vero k-pak chrome).

Ebből az a7 és a5 színeket próbáltam egy-egy tincsemen de sajnos a vörös így is átütött (vagy lehet csak én festek szarul?) Az a7es tincs olyan színű mint a henna eredetileg, az a5ös meg nekem nagyon sötét lett... Lassan karácsonyfa lesz a hajamból éljen.


(egyébként csak azért próbáltam meg a festéket nyugodtan mert egyik hennában sem voltak fémsók, a festékben pedig nincs ammónia)


A hajamat szeretném megnöveszteni hosszúra (egészségesen!), de nem szeretném újra lenöveszteni mert így is 3 év mire kinőtt a hónaljamig.


A következőkön gondolkodtam:

a) hagyom, hadd fakuljon, mert elvileg mind a tincsemen lévő festék és henna is halványulni fog, (bár nekem eddig még sajna nem tűnt fel hogy a henna nagyon el akarna tűnni, főleg a vörös csillogás hiába használtam már el egy fél doboz lila sampont) :(


b) durvább megoldás... a joico a festéken kívül árul egy highlifter nevű terméket ami a szőkítő (bleach) egy lightosabb változata és 'elméletileg' ennek is kímélőnek kell lennie... utána toner ha kell és festés újból...

félek nagyon, hogy tönkreteszem a hajam, de már nagyon elegem van hogy lenőtt vörös fejjel mászkálok :(


c) kérek egy időpontot a whitehairbe és fogalmam sincs mit csinálnak vele:D sajnos azt hallottam, hogy nagyon fodrászfüggő hogy mi a végeredmény, ezért oda ezért még nem mertem jelentkezni (más nívós szalont nem ismerek de ha ismertek ajánljatok:)


Ja és ha valaki azt írja hogy 0ás gép azt előre is köszönöm nagyon szellemes vagy de most hasznos válaszokat szeretnék hallani! Előre is köszönöm ha van valakinek egy jó ötlete hogyan szabaduljak meg ettől vörös vacaktól kíméletesen!



2017. jún. 23. 17:41
 1/1 anonim válasza:
Szerintem mindenképpen menj el fodrászhoz ő biztos tud valamit ha nem is csinálni vele de egy két tippet adni hogy mit csinálj ilyenkor és lehet hogy nem megy annyira tönkre majd a hajad mintha egyből szőkítenél
2017. jún. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!