Kezdőoldal » Szépség és divat » Bőr- és hajápolás » Mit kezdjek a hajammal?

Mit kezdjek a hajammal?

Figyelt kérdés

Évek óta vállig érő hajam volt, hiába növesztettem, mindig tört a vége, és a fodrász levágta, épp, hogy vállig ért.

Festett vörös vagyok, mert az alap hajszínem sötétbarna és már őszülök 30 éves korom óta, tehát kell a festék. A rézvöröset azért választottam, mert a sápadt arcszínemhez jól áll.


Emellett a hajam szögegyenes és mindig is lelapuló, zsíros volt a rendszeres mosás ellenére, ezért dauert tettettem a hajamba 6-7 havonta az elmúlt 10 éveben, így hetente egyszer becsavartam hengerekre, és hullámos, dús lett a hajam, és volt frizurám.


Sajnos a vörös mindig lekopott 2 mosás után, és ezt meguntam több év után, ezért szeretnék váll alá érő hullámos sötétszőke hajat kis melíros átmenettel, de nagyon törik a hajam.


A fodrász akihez elmentem, levágna belőle 10 centit, és barna színt javasolna. Tehát lenne egy fülig érő barna egyenes hajam. Csak ezt ne!!!

15 évvel ezelőtt volt rövid hajam, útáltam, nem éreztem magam nőnek. Ehhez hozzájárul, hogy babaarcom van, letagadhatok 10 évet és a hullámos hajjal nőiesebbnek hatok, mint rövid hajjal.

Ezenfelül sötétbarna pajeszom van le az államig, és rövid haj nem takarná el. Ha nem lenne pajeszom, akkor nem annyira zavarna a rövid haj, de így !!!


(Sajnos nincsen pénzem lézerrel eltüntetni a pajeszomat.

Villanófénnyel kezelték 6 alkalommal, semmi hatása.

Sem az államon, sem az ajkam felett, így marad a naponta csipesszel való tipkedés, de a pajeszomat nem is látom a tükörben, így az a legnehezebb.)


A barna színnel se tudok kibékülni, akár sötét, akár világosbarna lennék. Rövid, egyenes hajjal meztelennek érezném magam.

Ezért a hajhosszabbításon gondolkodtam, megkérdeztem egy ezzel foglalkozó fodrászt, 50 ezer lenne, ebben benne van a haj, a feltevés, stb. Hullámos hajat tenne fel amúgy.


A saját hajam festése persze plusz költség. Viszont ő is barnára festené a saját hajam, és a hőillesztéssel feltett hajat kivilágosítaná az ombre technikával. Mindenhol ilyen melírozott hajakat látok, de olyan mintha a haj le lenne nőve. Sőt azt is olvastam, hogy az ombre már nem is divat.


Teljesen tanácstalan vagyok, mert félek, hogy nehéz kezelni a feltett hajat. Mosása, fésülése,illetve hogyan is tűzzem fel nyárom, amikor kánikula van és szinte nyáron a szabadban midig feltűztem szép csatokkal a hullámos hajam. A fodrász persze azt mondja, hogy könnyű kezelni, de úgyse mondhat rosszat. Nagyon féltem a saját hajamat a hőillesztéstől.


Szóval teljesen tanácstalan vagyok, itt vagyok törött hajjal, amit hiába csavarok be, másnapra semmi nincsen a hullámokból, mert már 1 éve nincsen benne dauer.

Mit csináljak?



2017. márc. 29. 22:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Én a helyedben egy hajstylisthoz fordulnék, valami profihoz. És elmondanám ugyanezt amit leírtál, hogy NEM akarsz se rövidet se barnát, stb. Amelyik nem érti meg, az nem jó fodrász. Ne olyanhoz menj, aki csak hajat vágni jár be dolgozni, hanem aki ért hozzá, a szenvedélye a hajszobrászat és nem tegnap kezdte. Sok sikert!
2017. márc. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Kedves hozzászóló!


Köszönöm a tanácsot. Én is arra gondolkodtam, hogy egy szakértőhöz kellene fordulnom, de ahol lakom, egy kisvárosban nincsen hairstylist.


Az a gondom, hogy ha elrontja a fodrász,akkor a hajamnak annyi akár 1-2 évre, mert nem lehet egy elrontott pár centire levágott hajat pár hónap alatt eredeti hosszára növeszteni.

2017. márc. 30. 21:39
 3/14 A kérdező kommentje:

Olvasgattam ombre témában itt a gyak-on, és hányan panaszkodnak, hogy az ombre technikával kivilágosított hajrész töredezik és szétáll, és le kell vágni 5-10 centiket. Na még ez kellene a hajamnak !!!!


A hajhosszabbító fodrász meg pont az ombre-t javasolja. Tehát teljesen tanácstalan vagyok.

2017. márc. 30. 21:44
 4/14 anonim ***** válasza:

Viszont egy jó haj meg éveket fiatalít és dob az önbizalmadon :)


Esetleg valami egyéb program keretében lehetne csinálni belőle egy wellness napot? Kikapcsolódás, új haj, manikűr/pedikűr stb.

2017. márc. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Hát ez az!

Egy jó frizura kellene, de nem egy rövid egyenes barna haj,amit egy nem hajhosszabbítással foglalkozó fordrász javasolt.


Valakinek jól áll a rövid egyenes barna haj, de nekem nem.


Ismerőseim akik mostanában látnak egyenes hajjal, kicsit furcsálják a hajam,mert mindig dús hullámos hajam volt, de most!!!!

Nem is csavarom be a hajam, mert minek, 1 napig se tart, és másnap reggel kezdhetném elölről a csavarást, és persze a csavarással is töröm a hajam.

Íme a hajam (persze vörösen) amilyen volt pár évvel ezelőtt:

[link]

2017. márc. 30. 22:35
 6/14 kaninchen1971 válasza:
Én keresnék egy másik fodrászt ,aki azt csinálja,amit te szeretnél . Szerintem nyáron nem előnyös a túl hosszú haj és az amúgy sem egészséges hajon rontana a hosszabbítás . Lehet,hogy más frizura lenne a megoldás,ami talán szokatlan,de nem biztos,hogy rosszul állna.
2017. ápr. 2. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Holnap megyek egy új fodrászhoz, aki először levágja a tört részt, de hogy milyen frizurát csinál abból a kônnyen zsírosodó lelapuló egyenes hajamból ......????

25 éves koromig volt egyenes vállig érő hajam, hát nem igazán volt előnyös, csak a hullámos hajjal éreztem, hogy végre önmagam vagyok, nem kislányos, hanem nőies.

Most megint visszamegyünk a múltba ....

Azt iszem ha beledöglök akkor is becsavarom a hajam, hullámosítom, mert egyenes hajjal semmilyem frizum nincsen.

2017. ápr. 2. 19:03
 8/14 A kérdező kommentje:

Voltam fodrásznál, és le is vágott belőle jó sokat, és lett egy rövid, vállig érő se egyenes hajam, amivel semmit sem tudom kezdeni, mert hiába csavarom be, fél nap múlva kirúgja, reggel kezdhetném elölről.


Nem egyforma hosszú a hajam, hanem le lett darabolva, tehát se hossza, se dússága.


Olyan fiús a hajam, nem merek tükörbe nézni, mert pont ilyen hajat nem akartam. Semmi frizurát nem tudok csinálni a hajamból, csak áll egyenesen. Kiszámoltam 1 év lenne mire vállig érne a forgómnál lévő 6 centis haj.


Nagyin szomorú vagyok.Menjek vissza a fodrászhoz és kérjem meg hogyan tudnék legalább kétféle nőies frizut csinálni ebből a lelapuló, egyenes, rövid hajból?


Pajeszom van, tehát egy égnek álló frizu nem állna jól, meg már nem vagyok olyan fiatal !!!

2017. ápr. 13. 23:37
 9/14 A kérdező kommentje:

Még mindig nincs megoldva a problémám, mert lassan növöget a hajam, de nem tudok semmilyen frizut csinálni belőle.

Egyenes, és próbáltam becsavarni, de nem áll be, kirúgja a hullámot,hiába a hajhab, szárítom a hajszárítóval, hagyom hogy kihűljön a hajam, kiveszem a csavarókat és csak annyit érek el, hogy eláll a hajam a fejem bőrétől de még nem is hullámos.

Le van vékonyítva a hajam, azaz a legalsó tincsek váll alá érnek, de a többi része a hajamnak rövid és ezért ritka, lelapuló, össze van esve.


Nincsem semmi frizurám. Nem érzem magam nőnek.

2017. máj. 14. 20:44
 10/14 anonim ***** válasza:
Nem gondoltál headlinesra? Nem olyan erőteljes, mint a dauer, de gyönyörű nőies formákat tud csinálni. Simán csak volumennövelésre is alkalmas, de hullámosításra is. Én már csináltam pár vendégemnek és ők nagyon szerették. Kettő még mindig visszajár újrarakatni időnként. Szerintem érdemes megfontolni. A hajad ápolására pedig melegen tudom ajánlani a Bánfi termékeket a növesztésre és az aloeverát pedig a szárazságára. Nekem nagyon seprű a hajam vége, de ez a növény egyszerűen csodát tett vele. Addig amíg lesz valami pedig kitartás. A magabiztos mosoly egy nő legnagyobb fegyvere. Még az elfuserált frizurát is el tudja nyomni, hidd el nekem ;)
2017. máj. 14. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!